آتش به خرمن «هالیوود» افتاد!

اما این واسطه‌گری‌ها هنوز انجام نشده و بعید هم به نظر می‌رسد که به سرانجام برسد، چون اتحادیه بازیگران حساب ویژه‌ای روی این اعتصاب باز کرده و فعلا تمام اخبار مربوط به این اتفاق به لغو شدن پروسه تولید آثار سینمایی کوچک و بزرگ اشاره دارد. قسمت دوم فیلم مورد انتظار «گلادیاتور» (Gladiator ۲)، قسمت دوم فیلم «مورتال کامبت» (Mortal Kombat ۲) قسمت سوم فیلم ابرقهرمانی «ددپول» (Deadpool ۳) و فصل سوم سریال «سرخوشی» (Euphoria) تعدادی از مهم‌ترین تولیداتی هستند که فعلا به تعلیق درآمدند و به احتمال فراوان این وقفه زمان اکران یا پخش آن‌ها را نیز با تغییراتی مواجه خواهد کرد.

آتش به خرمن «هالیوود» افتاد!

در مقابل، اما مدیرعاملان چندین شرکت رسانه‌های جمعی گسترده که در حقیقت جبهه مقابل بازیگران و نویسندگان محسوب می‌شوند نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند و دست به دامن نیرو‌های اداره تحقیقات فدرال یا همان «اِف بی آی» شدند. تعدادی از این مدیران همچون باب ایگر، مدیر عامل دیزنی، دیوید زسلاو، مدیر عامل وارنر دیسکاوری و تد ساراندوس، مدیر عامل نتفلیکس، جهت جلوگیری از وقوع اعتصاب، خواستار حضور واسطه‌ای اف بی آی و انجام گفتگو‌های مربوط به عقد قرارداد با اتحادیه بازیگران و هنرمندان شدند.

پیوستن انجمن بازیگران امریکا به انجمن نویسندگان در اعتصابات سراسری، تعداد زیادی از پروژه‌های سینمایی، تلویزیونی و رویداد‌های هنری وابسته به سینما را با چالش مواجه کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بعد از اینکه روز گذشته انجمن بازیگران آمریکا، به اعتصاب انجمن نویسندگان پیوستند و به طور رسمی اعلام کردند که اعضای این انجمن تا زمان رسیدگی به خواسته‌هایشان در اعتصاب باقی می‌مانند اکثر فیلم‌ها و سریال‌های در حال تولید امریکایی پروسه تولید خود را متوقف کردند. برخی رویداد‌های سینمایی مثل مراسم امی (بهترین تولیدات تلویزیونی در سالی که گذشت) نیز با تاخیر همراه خواهد بود.

بلایی به نام هوش مصنوعی

انجمن بازیگران آمریکا به دو دلیل عمده دست به این اعتصاب زده است. اولین مورد تغییر در میزان دستمزد بازیگران و دیگر هنرمندان در آثار نمایشی است، رقمی که باتوجه به گسترش رسانه‌ها و استریم‌های جدید به نظر دیگر عادلانه نیست و مورد دوم اقدام استودیو‌های تولیدکننده آثار از هوش مصنوعی است. گویا استودیو‌ها در حرکتی عجیب، به اتحادیه پیشنهاد دادند که برای استفاده از چهره و صدای بازیگران مطرح، در آثار مختلف با آن‌ها قرارداد می‌بندند، اما تولیدکنندگان آثار می‌توانند بدون رضایت بازیگران فرعی و پس‌زمینه (سیاهی لشکر) چهره آن‌ها را اسکن کرده و به آن‌ها دست‌مزد یک روز کار را پرداخت کنند؛ و این نسخه اسکن‌شده را به کمپانی‌هایی که با آن‌ها قرار دارند بدهند تا در نتیجه این کار و با استفاده از هوش مصنوعی، این کمپانی‌ها هر زمانی و در هر پروژه‌ای که به آن نیاز دارند، از چهره اسکن‌شده آن‌ها استفاده کنند.
فرن درشر، بازیگر و رییس انجمن بازیگران در کنفرانسی که روز گذشته برگزار شد، گفت: «از جوری که افرادی که با اون‌ها در یک بیزینس به سر بردیم، با ما رفتار می‌کنن، بهت‌زده‌ام. واقعیت رو بگم، باورم نمی‌شه؛ چقدر ما در خیلی چیز‌ها با هم فاصله داریم؛ چطور ادعای فقر می‌کنن و می‌گن مدام پول از دست می‌دیم در حالی که دستمزد‌های چندصدمیلیون‌دلاری به مدیرعامل‌هاشون می‌دن. این رقت‌انگیزه. شرم بر اون‌ها.»
آخرین باری که اعتصاب بازیگران و هنرمندان رخ داد، به سال ۱۹۸۰ باز می‌گردد. همچنین این نخستین بار پس از سال ۱۹۶۰ هست که اتحادیه‌ی بازیگران و هنرمندان هم‌زمان با انجمن نویسندگان دست به اعتصاب می‌زند، اعتصابی که می‌تواند پشتِ صنعت فیلمسازی و سریال‌سازی و در کل هالیوود را به خاک بزند.


منبع: https://ana.press/fa/news/858162/%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%B1%D9%85%D9%86-%D9%87%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF

«گلادیاتور» و «ددپول» جمع شدند!

اتحادیه «SAG-AFTRA» که انجمنی شامل بازیگران و دیگر هنرمندان رادیو و تلویزیون و سینماست، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که از امروز هیچ‌کدام از بازیگران و دیگر اعضای انجمن نمی‌توانند در ساخت اثر سینمایی یا تلویزیونی شرکت کنند. قابلیت حضور در مراسم فرش قرمز و معرفی فیلم‌ها و یا کنفرانس‌های مطبوعاتی از آن‌ها گرفته می‌شود و همچنین توانایی تبلیغ هیچ محصولی در رویداد «کامیک کان سن دیگو» را نخواهند داشت. البته انجمن به اعضای خود توصیه کرده که به طور کلی در این مراسم حضور نداشته باشند تا به این ترتیب شمشیر را برای انجمن تهیه‌کنندگان از رو ببندد.