آغاز بکار اولین دفتر گردشگری قطر در تهران

جام جهانی فوتبال قرار است نوامبر و دسامبر سال ۲۰۲۲ (آبان و آذر ۱۴۰۱) در قطر و برای نخستین بار در منطقه جنوب غرب آسیا برگزار شود. میزبانی جام جهانی فوتبال هر چند فرصت و افتخاری بزرگ برای قطری‌ها است، اما می‌توان آن را به چشم فرصتی برای رونق گردشگری ایران شاید در روزهای فروکش همه‌گیری کرونا، در نظر گرفت. فرصتی که اکنون یکی از مهمترین تسهیلات آن رایگان شدن روادید برای همه فوتبال دوستانی که از هر جای دنیا به قطر سفر می‌کنند برای سفر به سرزمین ایران مهیا شده است.

بر اساس این گزارش دفتر گردشگری قطر در ایران یکی از جدیدترین و مهم‌ترین مراکز شبکه گسترده دفاتر بین المللی خود شامل بازارهای سراسر جهان مانند استرالیا، هند، چین و آمریکا است.

ترینکل بیان کرد که قطر یک مقصد عالی برای مسافران ایرانی است که می‌خواهند قبل از ادامه مسیر به مقصد نهایی خود در دوحه توقف کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران یکی از ۱۵ بازار هدف بوده است، اظهار داشت: ایران بازار عمده گردشگرانی است که به دنبال آرامش، تفریح و کاوش در جاذبه‌های هنری و فرهنگی هستند.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) امروز سه شنبه به نقل از «بیرت هولد ترینکل» رئیس اجرایی عملیات گردشگری قطر اعلام کرد: افتتاح جدیدترین دفتر گردشگری قطر در ایران گواهی بر عمق روابط فرهنگی و روابط تجاری دو کشور است.

رئیس اجرایی عملیات گردشگری قطر اضافه کرد که افتتاح دفتر نمایندگی گردشگری قطر در تهران همچنین از اهداف استراتژیک گردشگری این کشور برای سه برابر کردن تعداد گردشگران خارجی در قطر و افزایش ۱۲ درصدی سهم بخش گردشگری در تولید ناخالص ملی تا سال ۲۰۳۰ است.

این خبرگزاری به نقل از گردشگری قطر اعلام کرد که دفتر تهران سیزدهمین نمایندگی است که در سراسر جهان راه اندازی شده است و فعالیت‌های تبلیغاتی مختلفی از جمله ایجاد مشارکت با تورگردانان ایرانی و ارائه آموزش‌های لازم به آژانس‌های مسافرتی این کشور را انجام خواهد داد.

310310


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1668223/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%B7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

قنا اضافه کرد که قطر به لطف پروازهای مستقیم هفتگی بین دوحه و مهمترین شهرهای ایران مانند تهران، مشهد، شیراز و اصفهان که زمان پروازی کمتر از سه ساعت دارند، مقصدی جذاب و مناسب برای گردشگران است.

خبرگزاری قطر افتتاح اولین دفتر نمایندگی گردشگری خود در تهران را به عنوان بخشی از استراتژی این کشور برای جذب بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی تا سال ۲۰۳۰ و تقویت شبکه بزرگ و رو به رشد دفاتر نمایندگی‌های خود در سراسر جهان اعلام کرد.

پیشتر مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه روادید سفر از قطر به کل سرزمین ایران رایگان شده است، گفت: ۶ استان تهران، اصفهان، یزد، کرمان، فارس و هرمزگان و جزایر کیش و قشم و بندرعباس را به عنوان مقصد سفر تماشاچیان جام‌جهانی قطر پیش‌بینی کردیم.