آغاز یک ایرانگردی جدید در تلویزیون از امشب

تهیه کننده و کارگردان مجموعه مستند ایرانگرد خاطرنشان کرد: در این فصل از لوکیشن های جذاب و بکری هم استفاده کردیم و چون کرونا کمتر شده است توانستیم در فصل جدید بیش تر به میان مردم برویم و با آداب و رسوم و جشن های محلی آشنا شویم وآن ها را به تصویر درآوریم.

ایرانگرد نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد.

مجری مستند ایرانگرد همچنین درخصوص چگونگی شناسایی مناطق بکر و طبیعت تماشایی کشورمان گفت: ما برای شناسایی مناطق دیدنی و طبیعت زیبای کشورمان تحقیقات و پژوهش های مفصلی انجام می دهیم و در این خصوص هم از مردم محلی، استانداران هر استان، میراث فرهنگی هر منطقه، اداره محیط زیست، منابع طبیعی، امور عشایری و .. کمک می گیریم تا زیبایی های هر استان را برای دوستداران طبیعت به تصویر درآوریم. دوستداران طبعیت و علاقه مندان به سفر به راحتی می توانند به این مناطق سفر کرده  و از زیبایی های این مکان ها لذت ببرند.

جواد قارایی کارگردان و مجری مستند ایرانگرد برای تهیه این برنامه با یک تیم فیلمبرداری به شهرها و استان‌های مختلف ایران سفر کرده و روایت زندگی فردی شهرنشین را به تصویر کشیده که برای رسیدن به آرامش، به دل طبیعت پناه می‌برند.

قارایی افزود: این مجموعه با جدیدترین تجهیزات و با تکنولوژی روز دنیا تهیه و تولید و کیفیت تصویربردای نسبت به فصول گذشته باز هم ارتقاء داده شده است.

به گزارش ایرنا، قرار است فصل پنجم مستند «ایرانگرد» در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ مردم را در استان های بوشهر، گیلان، هرمزگان، فارس، خراسان رضوی و ایلام به تصویر بکشد.

وی درباره فصل جدید این مستند گفت: در فصل پنجم «ایرانگرد» سعی کردیم در تحقیق و پژوهش نگرش عمیق تری داشته باشیم و در حوزه فرهنگ، تاریخ و مردم شناسی از تحقیقات گسترده تر و جامع تری بهره بگیریم.

مستند ایرانگرد از جمعه ۱۵ مهر ماه ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84905866/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%B4%D8%A8