اجرای ۶۵ نمایش در تهران و ۳۰۰ اثر در شهرستان‌ها

مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تالار هنر، تالار حافظ، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر، پردیس تئاتر شهرزاد، تالار محراب، سالن میلاد، سالن‌های حوزه هنری، عمارت نوفل‌لوشاتو، عمارت سیمرغ، تماشاخانه آژمان، پردیس تئاتر تهران، تماشاخانه اهورا، تماشاخانه ارغوان، تماشاخانه ملک، خانه نمایش دا، پردیس ملت، پردیس سپند، فرهنگسرای ابن‌سینا، فرهنگسرای فردوس، فرهنگسرای نیاوران، خانه فرهنگ نور، مرکز تئاتر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، بوستان ولایت، فضای باز برج میلاد و… ازجمله مراکزی بوده‌اند که در سه ماه گذشته، میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر‌های نمایشی شده‌اند.

از میان آثار اجرا شده در سه ماه گذشته، با وجود شرایط نامناسبِ اجتماعی، چندین نمایش با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده و فروش خوبی را پشت سر گذاشته‌اند.
در همین مدت، شهر تهران جدا از اجرا‌های صحنه‌ای، شاهد برگزاری بیش از ۲۵ نشست نمایشنامه‌خوانی بوده است.

با این تمهیدات در پاییز ۱۴۰۱، بیش از ۲۷ سالن تئاتر و مرکز فرهنگی و هنری در شهر تهران، پذیرای اجرای نمایش بودند که در آن‌ها، بیش از ۵۰ نمایش بزرگسال و ۱۵ اثرِ ویژه کودکان و نوجوانان روی صحنه رفته است.

در پاییز امسال بیش از 27 سالن تئاتر و مرکز فرهنگی و هنری در شهر تهران با بیش از 50 نمایش بزرگسال و 15 اثر کودک و نوجوان فعال بودند.

فعالیت هنرمندان هنر‌های نمایشی در پاییز ۱۴۰۱، تنها محدود به شهر تهران نبوده و گستره ایران را هم در برگرفته بوده است.

در پاییز امسال صورت گرفت؛

اداره‌ کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سه ماه گذشته با دو راهکار، به دنبال تشویق هنرمندان برای به صحنه آوردن تئاتر بوده است؛ اول آن‌ که سهم ۲۰ درصدی سالن‌های دولتی از فروش را به تهیه و تولیدکنندگان آثار برگردانده است و دوم آن‌ که با وجود محدودیت‌های مالی، پرداخت کمک‌ هزینه اجرا‌ها را دو برابر کرده است.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، وضعیت تئاتر کشور پس از دو سال سخت کرونایی بهار امسال دو مرتبه جان گرفت اما با ناآرامی‌های اخیر در جامعه اجراهای نیمه نخست مهر دچار اُفت شد که با برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌ کل هنر‌های نمایشی، از خاموشی چراغ سالن‌ها جلوگیری شد.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/821043/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%B6%DB%B5-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%DB%B3%DB%B0%DB%B0-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7