احتمال ورود موج ناپایدار بارش‌ها از سمت جنوب اصفهان

وی اظهار کرد: احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر و تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی توصیه می‌شود.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق دو تا سه درجه افزایش خواهد داشت، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به پنج درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و چادگان با دمای منفی دو درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان هستند.


منبع: https://www.imna.ir/news/643931/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D9%86%D8%A7%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: با توجه به نوع بارش رگباری و روند افزایش دما احتمال سقوط بهمن و سیلاب به واسطه آب شدن برف و کولاک در ارتفاعات برف‌گیر وجود دارد.

وی درباره هشدار هواشناسی سطح زرد با فعالیت سامانه بارشی، اظهار کرد: فعالیت این سامانه از اواخر امروز آغاز و تا اواسط وقت سه‌شنبه با رگبار باران (در ارتفاعات و مناطق سردسیر رگبار)، رعد و برق، تگرگ، کاهش دید و مه آلودگی، گاهی وزش باد لحظه‌ای شدید و کولاک برف در ارتفاعات همراه است.

امینی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی امروز در جنوب و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در بیشتر مناطق به استثنای شمال استان و شدت در نیمه جنوبی، گفت: یخبندان و لغزندگی سطح جاده‌ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی و مسیل‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، کاهش دید در جاده‌های کوهستانی، ریزش بهمن، کولاک در ارتفاعات از اثرات مخاطرات این سامانه بارشی است.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار تا روز دوشنبه بر روی استان است که در کلان‌شهر اصفهان و مناطق صنعتی باعث ایجاد غبار محلی و کاهش کیفیت هوا تا مرز ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

وی ادامه داد: از اواخر امروز با ورود موجی ناپایدار از سمت جنوب و جنوب شرق انتظار ناپایداری به صورت بارش رگبار پراکنده، رعد و برق و احتمال تگرگ در مناطق مستعد وجود دارد که به تدریج این موج مناطق شمال شرق، جنوب غرب و مرکز را فرا می‌گیرد و از اواسط روز سه‌شنبه از استان خارج خواهد شد.