احمد بهرامی بهترین کارگردان جشنواره تالین شد

جایزه بهترین موسیقی هم به آهنگساز استونیایی تونو کوویتس برای موسیقی فیلم «مامان راننده» اهدا شد.

جایزه بهترین فیلمنامه به شاهار روزن و دودو بوسی برای «اردک‌ها» اهدا شد که افسانه‌ای شهری برای دستیابی به چیزی نادر است و دنیای آشفته موجود در رژیم صهیونیستی را تصویر می‌کند.

جشنواره تالین با برگزاری مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به برندگان به پایان راه رسید و جایزه بهترین کارگردانی را به احمد بهرامی برای «شهر خاموش» اهدا کرد.

قربان اسماعیلف جایزه بهترین بازیگر مرد را برای ایفای نقش در فیلم «سرد مثل مرمر» و آنتونیا زگرز برای ایفای نقش آنا در فیلم «تنبیه» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را دریافت کردند.

داوری این بخش را هایده صفی یاری، آدام بالاژ آهنگساز مجار، آندرس کلینرت کارگردان آلمانی و بیجایا جنا بازیگر هندی به ریاست الدیکو انیادی فیلمساز مجار برعهده داشتند.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/816961/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%A8%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%AFلازم به یاد آوری است، جشنواره بین‌الملی فیلم شب‌های سیاه تالین از ۱۱ تا ۲۷ نوامبر (۲۰ آبان تا ۶ آذر) در استونی برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، بیست و ششمین دوره جشنواره شب‌های سیاه تالین ( PÖFF) شنبه شب برگزار شد.

«جنگ جهانی سوم» هومن سیدی که نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۳ است، از دیگر فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره شب‌های سیاه تالین بود.

برای فیلم «شهر خاموش»؛

در بخش بهترین کارگردانی احمد بهرامی برای فیلم «شهر خاموش» به عنوان برنده جایزه ۵هزار یورویی انتخاب شد. هیات داوران چنین کار وی را ستودند: کارگردان با تصویر کردن مکانی غم‌انگیز و ویران شده، درام باستانی و جهانی خلق کرده که شبیه یک تراژدی شکسپیری است. علاوه بر این بازی بازیگران جذاب است. هیچ گاه نمی‌توان فضای استعاری را با تصویرسازی شاعرانه که گویی همه چیز در خواب می‌گذرد، فراموش کرد. این فیلم جشن سینما و هنر است.

در این دوره از جشنواره شب‌های سیاه تالین در مجموع ۱۷۹ فیلم بلند و ۲۴۴ فیلم کوتاه از ۷۵ کشور دنیا به نمایش درآمد.

در این مراسم جوایز به برندگان در پنج بخش رقابتی جشنواره اهدا شد. در بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم کمدی سیاه «مامان راننده» ساخته هیلمار اودسون به عنوان فیلم برتر جشنواره جایزه ۲۰ هزار یورویی را دریافت کرد.