ادامه انتشار آگهی‌های عجیب و غریب در دیوار! / از نظافتچی خانمی که ماساژور می‌شود تا گشایش بخت برای رام کردن معشوق


گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، فرزانه فراهانی ـ دیوار یکی از نرمافزار‌های اینترنتی پر طرفداری است که مخاطبان زیادی طی این سال‌ها از آن برای خرید اجناس مورد نیاز و همچنین برای فروش کالا‌های مازاد خود استفاده کرده‌اند.

خرید و فروش انواع وسایل خانه و آشپزخانه، انواع لباس و وسایل شخصی، ابزار و تجهیزات کار، خرید، فروش، رهن و اجاره خانه و مغازه، معرفی مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی جهت ارائه خدمات مرتبط با این مشاغل، عرضه و معامله وسایل قدیمی و نوستالژی، خرید و فروش خودرو و موتورسیکلت و … همه و همه بخشی از کالا و خدماتی است که مخاطبان پلتفرم اینترنتی دیوار به عرضه یا خرید آن مشغول هستند.

ثبت آگهی‌های جنجالی حوزه مسکن با قیمت‌های عجیب، سرسامآور و نامتعارف برای خرید یا اجاره ملک مسکونی یا تجاری یکی از موضوعاتی است که طی روز‌های اخیر نیز مجریان و مدیران برنامه اینترنتی دیوار را با چالش‌های متعددی روبرو ساخت.

قیمتی که عد‌های خاص برای املاک خود در آگهی‌های به ثبت رسیده در دیوار مطرح میکنند در بسیاری از مواقع خیلی از بیشتر از قیمت واقعی ملک مورد نظر است و بخش گسترد‌های از نوسان قیمت مسکن هم مربوط به آگهی‌های این چنینی است که با جوسازی و طرح قیمت‌های کذایی بر آشفتگی بازار مسکن میافزاید.

حالا، اما در کنار آگهی‌های نامتعارف بخش مسکن در پلتفرم دیوار آگهی‌هایی با مضامین عجیب و غریب دیگری به ثبت میرسد که به راحتی میتوان حدس زد که یا فرد منتشر کننده به دنبال کلاهبرداری و سواستفاده از بازدیدکنندگان آگهی است و یا مضمون غیراخلاقی آگهی تنها با طرح چند سوال از آگهی کننده به اثبات میرسد.

در یکی از این آگهی‌ها فرد آگهی دهنده متقاضی خانمی خوش سلیقه و آشنا به آشپزی و امور منزل است.

خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری آنا، به عنوان مخاطب فرضی به فرد آگهی دهنده در دیوار پیام داده است و خود را جویای کار منزل و آشپزی معرفی کرده است که کاربر دیوار در پاسخ به خبرنگار آنا ابتدا همان مضمون ثبت شده در آگهی را مطرح میکند، اما در ادامه سوالات و حرف‌های نامتعارفی از خبرنگار ما پرسیده است که کاملا غیراخلاقی بوده است که در ادامه این گزارش تصاویر مربوط به چت خبرنگار آنا با کاربر آگهی دهنده دیوار را مشاهده می‌کنید.

ادامه انتشار آگهی‌های عجیب و غریب در دیوار! /  از نظافتچی خانم که ماساژور می‌شود تا گشایش بخت برای رام کردن معشوق

سوال عجیب آگهی‌دهنده دیوار از خبرنگار آنا که به عنوان فرد جویای کار با او چت کرده است درباره تاهل و تجرد وی هم خود جای بحث دارد و پس از آن به عجیب‌ترین بخش صحبت کاربر آگهی دهنده دیوار میرسیم که از این کاربر فرضی تقاضای انجام ماساژ با روغن مخصوص را داشته است.

در یکی دیگر از آگهی‌ها فرد آگهی دهنده خود را آقایی ۴۲ ساله از تهران و با واژه دوست معرفی و آگهیاش را در دیوار به ثبت رسانده است.

ادامه انتشار آگهی‌های عجیب و غریب در دیوار! /  از نظافتچی خانم که ماساژور می‌شود تا گشایش بخت برای رام کردن معشوق

آگهی عجیب بعدی مربوط به آقایی است که در آگهی وی دقیقا این جمله به ثبت رسیده است: ” به درد و دلاتون گوش میدم، امیدوارم بتونم آرومتون کنم، آقا هستم “

ادامه انتشار آگهی‌های عجیب و غریب در دیوار! /  از نظافتچی خانمی که ماساژور می‌شود تا گشایش بخت برای رام کردن معشوق

در آگهی بعدی، آگهی دهنده خود را آقایی دارای خودروی وانت و داوطلب کمک به خانم‌ها در جابجایی وسایل سخت در منزل و در شهر معرفی کرده است و در پایان متن آگهی هم تاکید کرده است که «آقایان تماس نگیرند» و از این لحن تاکیدی جمله پایانی منتشر کننده آگهی کاملا مشخص است که نمیتوان به وی خوشبین بود.

ادامه انتشار آگهی‌های عجیب و غریب در دیوار! /  از نظافتچی خانم که ماساژور می‌شود تا گشایش بخت برای رام کردن معشوق

سرکیسه کردن مخاطبان دیوار با حقه رفع مشکلات با علوم غریبه

ترویج خرافات و سواستفاده از احساسات عموم مردم موضوع مهم دیگری است که در یکی دیگر از آگهی‌ها که این آگهی هم در بخش داوطلبانه منتشر شده است به چشم میخورد.

در این آگهی فرد خود را فالگیر و بازکننده سرکتاب و داننده علوم غریبه معرفی کرده است و نکته عجیبتر در این قبیل آگهی‌ها این است که اغلب آگهی دهندگان با تیکت تایید شده توسط مجریان پلتفرم دیوار آگهی‌های خود را به ثبت رساندهاند و تعداد این مدل آگهی‌ها هم در این نرمافزار اینترنتی کم نیست و راه درآمد خوبی هم برای منتشر کنندگان آگهی به شمار می‌آید.

آگهی‌های مرتبط با فال قهوه، تاروت، بخت گشایی، زبان‌بند قوی، خر کردن معشوق، طلسم تضمینی و قوی، خرید و فروش ملک و خانه با دعا در بین آگهی‌هایی که در دیوار به ثبت رسیده‌اند بیش از هر آگهی دیگری رنگ و بوی خرافات و سواستفاده از استیصال مردم را دارند و باید برای جلوگیری از سواستفاده بیشتر از مخاطبان این برنامه اینترنتی به سرعت چاره اندیشی شود.

ادامه انتشار آگهی‌های عجیب و غریب در دیوار! /  از نظافتچی خانم که ماساژور می‌شود تا گشایش بخت برای رام کردن معشوق

 

نوجوانان و جوانان قربانی آگهی‌های داوطلبانه!

دایره مخاطبان برنامه دیوار بسیار گسترده و متنوع است و از کودکان و نوجوانان کم سن و سالی که کمترین تجربه و آگاهی را دارند تا افراد میانسال و حتی سالمندان را دربرمیگیرد و درج هر نوع آگهی با هر مضمونی، جدای از بحث تخلف بودن آن، مخاطرات فراوانی را برای مخاطبان و به ویژه برای کودکان، نوجوانان و … دربرخواهد داشت که بسیاری از آن‌ها جبران ناپذیر است.

در درجه اول باید توجه داشت که بدون تردید اگر نظارت صحیح و محکمی در خصوص انتشار آگهی‌ها و محتوای آن‌ها در برنام‌های مثل دیوار صورت میگرفت، این حجم از آگهی‌های عجیب و قابل تأمل در آن منتشر نمیشد و افراد به راحتی به خود اجازه نمیدادند در بستر این برنامه به دنبال تحقق اهداف غیراخلاقی خود باشند.

نکته مهم بعدی این است که اگر نوجوان یا جوان کم تجرب‌های که جویای کار است، در بین آگهی‌هایی که با هوشیاری فرد آگهی دهنده در دسته بندی داوطلبانه به ثبت رسیدهاند به فردی اعتماد کند و ارتباط نامتعارفی برقرار شود چه کسی پاسخگوی پیامد‌های تلخ روابط این چنینی و روح و روان و شاید هم جسم آزار دیده آن‌ها خواهد بود.

دقت و توجه مجریان برنامه اینترنتی پر مخاطبی، چون دیوار باید با حساسیت بیشتری بر آگهی‌های منتشر شده در این پلتفرم نظارت کنند تا آسیب‌های احتمالی آن را به حداقل برسانند.


منبع: https://ana.press/fa/news/868339/%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D9%88-%D8%BA%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%81%D8%AA%DA%86%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DA%98%D9%88%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%DA%AF%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%B4%D9%88%D9%82