از تردد غیرضروری پرهیز کنید

از این رو کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت کنترل نشدن منابع آلاینده‌ها در بعضی ساعات در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود؛ در همین راستا اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی، کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی توصیه کرده است.

به گزارش ایمنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار آلودگی سطح زرد و با اشاره به تداوم پایداری نسبی جو، کاهش کیفیت و آلودگی هوا از روز شنبه _بیست‌وششم آذرماه_ تا روز چهارشنبه _سی‌ام آذرماه_ آورده است: پایداری نسبی جو، نوزیدن باد قابل ملاحظه و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی (به ویژه 2.5 pm) در تهران، اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شمیرانات، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد و ورامین پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا


منبع: https://www.imna.ir/news/627003/%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%87%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

گفتنی است؛ هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتواند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.