استالونه: هیچکس در هالیوود «راکی» را نمی‌ساخت


سیلوستر استالونه، ستاره فیلم‌های اکشن هالیوود هم‌زمان با نمایش مستندی حرفه‌ای از نتفلیکس به نام «حیله‌گر» که در رابطه با فعالیت حرفه‌ای او در سینماست، در جشنواره فیلم تورنتو حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیلوستر استالونه ستاره اسبق فیلم‌های اکشن هالیوود، امسال با مستندی با نام «حیله‌گر» (Sly) در جشنواره فیلم تورنتو حضور خواهد داشت، مستندی که روایت‌گر اوج و فرود‌های زندگی حرفه‌ای ۵۰ ساله این ستاره دوست‌داشتنی در هالیوود است و تام زمینی آن را کارگردانی کرده است.

وی در مصاحبه‌ای با اشاره به سابقه حضورش در سینما گفت: من خیلی خوش شانس بودم، در دوران طلایی فیلم و زمانی که دیالوگ گفتن در آثار خیلی مهم بود، اما دیالوگ‌ها به اندازه تلاش فیزیکی واقعی برای غلبه بر مشکلات مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دادند.

وی همچنین در مورد اینکه بعد از کالج به‌عنوان کنترلچی در سینمای کوچک کار می‌کرد و سپس در رشته فیلمسازی تحصیل کرد، سخن گفت و ادامه داد: با تماشای فیلم‌ها بار‌ها و بارها، جادو را خواهید دید و متوجه آن می‌شوید. همان موقع گفتم، می‌توانم بهتر از این کار کنم، اما بعد متوجه شدم که نمی‌توانم به خوبی این کار را انجام دهم.

این ستاره دوست‌داشتنی آثار اکشن با اشاره به این موضوع که تماشای فیلم فانتزی هالیوودی «هرکول» محصول سال ۱۹۵۸ با بازی استیو ریوز زندگی او را در ۱۲ سالگی تغییر داد، اضافه کرد: وقتی به تداعی تخیل قهرمان‌های اکشن در ذهن خود می‌پرداختم با کتاب‌های کمیک آشنا شدم و آنچه الهام‌بخش من شد این بود که به کمک دیگران بیایم، اما نه به عنوان یک ابرقهرمان، بلکه به عنوان یک مرد.

اما او پافشاری کرد و از سینما و شغلش به عنوان یک کنترلچی سینما برای نوشتن فیلمنامه ۱۰۱ استفاده کرد. استالونه در این رابطه گفت: من فقط در مورد آنچه می‌دانستم نوشتم. در مورد شخصیت اولیه «راکی بالبوآ» من درباره این مرد کوچک که دچار مشکل ذهنی بود و اتفاقاً قلب بزرگی هم داشت، نوشتم. می‌خواستم درباره مردی بنویسم که می‌گوید من اصلا عالی نیستم، هرگز نخواهم شد، اما با مبارزان بزرگ مبارزه می‌کنم. فقط می‌خواهم این تجربه را به دست بیاورم.

جشنواره فیلم تورنتو امسال پیش از نمایش مستند «حیله‌گر» فیلم اصلی «راکی» را که درباره یک بوکسور ضعیف در فیلادلفیا است، جمعه شب و در فضای باز به نمایش درآورد، فیلمی که مهم‌ترین اثر در کارنامه هنری استالونه است و بسیاری این بازیگر را با بازی در نقش شخصیت راکی می‌شناسند.
استالونه در مورد این شخصیت هم گفت: راکی بالبوآ اوج کار من را نشان می‌دهد، زیرا در ابتدای امر هیچ کس در هالیوود نمی‌خواست این فیلم را بسازد، در حالی که این بهترین نوشته من نیز بود.

استالونه: هیچکس در هالیوود «راکی» را نمی‌ساخت

از طرفداران عذرخواهی می‌کنم

عمر فعالیت حرفه‌ای استالونه به‌عنوان بازیگر، نویسنده و تهیه‌کننده به سال ۱۹۷۶ برمی‌گردد و در این مدت او در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت، آثاری که مجموعاً حدود ۳ میلیارد دلار در گیشه فروش داشتند. این ستاره با سابقه سینما با اشاره به کلیپ‌های تلویزیونی که در دهه ۸۰ میلادی برای بازاریابی فیلم‌های اولیه «راکی» منتشر شده نیز گفت: من از این کلیپ‌ها تعجب می‌کنم و واقعا، باید به خاطر آن‌ها عذرخواهی کنم. «من» بودنِ من خیلی خارج از کنترل بود.

این ستاره نمادین هالیوود که بیشتر به خاطر فیلم‌های «راکی»، «رمبو»، «کرید»، «بی‌مصرف‌ها»، «مرد خرابکار» و «صخره‌نورد» شناخته می‌شود، درباره اولین روز‌های بازیگری خود نیز گفت: من استخوان‌بندی لازم برای بازیگری شکسپیر را نداشتم، به عنوان یک هنرمند مهم است که نقاط قوت خود را بشناسد، اما مهم‌تر از آن دانستن نقاط ضعف است. بازیگران اکشن هم نیاز به دیالوگ گفتن ندارند و باید دهان خود را ببندند. اکشن‌کاران که کار‌های قهرمانانه انجام می‌دهند و در مورد آن صحبت نمی‌کنند، فقط این کار را انجام می‌دهند.

این بازیگر اکشن همچنین یادآوری کرد فیلم‌های امروزی هالیوودی که در برابر پرده‌های سبز فیلمبرداری می‌شوند، سبک او نیست و او دوست دارد در لوکیشن واقعی فیلمبرداری کند، نه در استودیو. او با تاکید افزود: من دوست دارم آنجا باشم که چالش بیشتر و واقعی‌تر باشد.

جشنواره فیلم تورنتو که مستند سیلوستر استالونه در آن به نمایش درمی‌آید، یکشنبه به پایان می‌رسد.


منبع: https://ana.press/fa/news/868486/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%DB%8C%DA%86%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA