استقبال از خاطرات رفیق ۴۰ ساله سردار سلیمانی

کتاب «سیمای سلیمانی» در هفت فصل شامل گردآوری خاطرات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از منظر فرماندهان، همرزمان، سیاسیون و… است. خاطرات گردآوری شده در این کتاب شامل ناگفته‌هایی از سران کشور، مسئولان سیاسی، فرماندهان و نزدیکان سردار دل‌هاست.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1050665/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%81%DB%8C%D9%82-%DB%B4%DB%B0-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C

انتشارات خط مقدم همچنین در آستانه سالروز شهادت شهید سلمانی چاپ بیست و ششم کتاب «سیمای سلیمانی» را نیز روانه کتابفروشی‌ها کرده است.  

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: کنار قرارگاه نیروی قدس، کوهی‌ست که چند آهو در آنجا زندگی می‌کنند و گاهی تا پشت سیم خاردار می‌آیند. حاج‌قاسم دستور داده بود برایشان علوفه توی کوه پخش کنند. اگر تهران بود و فرصت داشت، خودش این کار را می‌کرد. گاهی از سوریه به مسئول قرارگاه زنگ می‌زد که «غذای آهو‌ها یادت نرود.»! یکی از دوستان گفت «حاجی، اینجا هم حواست به آهو‌ها هست؟!». گفت «من به دعای آهو‌ها نیاز دارم.

این کتاب در ۱۲ فصل، از ۱۲ وجه به زندگی و شهادت شهید سلیمانی پرداخته است. راوی کوشیده در این مجال به موضوعات و وجوه مختلفی از زندگی شهید در قالب خاطرات اشاره کند.

سال ۶۱ در حمدیه اهواز، شروع دوستی رقم خورد. قاسم سلیمانی، فرمانده تیپ ثارالله، سخنران بود و علی شیرازی، روحانی گردان شهید باهنر، شنونده. همانجا عشق حاج‌قاسم به دلش نشست. فروردین ۶۵ دوستی شکل همکاری به خود گرفت و حاج‌قاسم، مسئولیت تبلیغات لشکر را به علی‌شیرازی سپرد. پس از جنگ همراهی ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۹۰ به خواست سردار سلیمانی، علی‌شیرازی مسئول نمایندگی، ولی فقیه در نیروی قدس شد و هشت‌سال از پرفراز و نشیب‌ترین روز‌های جبهه مقاومت را با حاج‌قاسم همراه ماند.

جت‌الاسلام و‌المسلمین علی شیرازی در «حاج قاسمی که من می‌شناسم» خاطرات نزدیک به ۴۰ سال رفاقت با شهید حاج‌قاسم سلیمانی را بازگو کرده است. این کتاب، ثمره ۱۹ ساعت گفت‌وگوی سعید علامیان با آقای شیرازی است. برخی دست‌نوشته‌ها و یادداشت‌های ایشان هم ضمن نگارش و تدوین آمده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم»، به قلم سعید علامیان برای صدمین‌بار بازنشر و روانه بازار کتاب شد. این اثر که محور برگزاری نهمین دوره جایزه «کتاب قهرمان» است، روایتگر خاطرات حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی، همراه و رفیق شهید سردار قاسم سلیمانی است.