افتتاح بسته ۱۵۰ پروژه‌ای در هفته جاری/نوسازی یک هزار پلاک در بافت فرسوده منطقه ۱۵

محمد شیری گفت: یک هزار پلاک در بافت فرسوده نوسازی شد و هدف ما ۲ هزار صدور پروانه بود که امیدوارم به این آمار نزدیک شویم؛ به لحاظ تعداد واحد مسکونی هم با ۱۰ هزار واحد منطقه اول شهر تهران شدیم.

وی با بیان اینکه زیرگذر شورا از نجفی رستگار به محله رضویه و رمپ و لوپ یکی از خواسته‌های به حق مردم بود که انجام شد، گفت: پل کابلی موتور رو هم برای دسترسی بزرگراه امام علی (ع) به مشیریه است که آن نیز خواسته مردم بوده و در حال احداث است.

وی در مورد اسیب‌های اجتماعی و معتادان متجاهر گفت: بعد از منطقه ۱۲ بیشترین آسیب‌های اجتماعی را داریم و سعی کردیم با ساختن ورزشگاه و چمن مصنوعی و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی، جوانان را به سمت ورزش سوق دیهم و آسیب‌ها کاهش یابد.

وی با اشاره به بحث آسفالت معابر گفت: همزمان با دستور شخص شهردار امسال پیگیری ویژه‌ای شد و یکصد هزار تُن آسفالت ریزی کردیم و منطقه اول تهران در این بخش هستیم؛ در سال‌های اخیر بخش آسفالت ریزی زیاد انجام نشده و نیاز به ترمیم و روکش اسفالت و زیرسازی بود. در پنج سال اخیر به طور متوسط ۱۵ هزار تُن سالیانه آسفالت ریزی شده بود و امسال بیش از این پنج سال آسفالت ریزی کردیم.

شیری گفت ۹ هزار معتاد متجاهر طی امسال جمع آوری کردیم و روزانه ۲۵ معتاد را جمع آوری می‌کنیم؛ البته بخشی از آن‌ها بر می‌گردند.

منطقه ۱۵ بیشترین فضای سبز تهران را دارد

به گفته شیری، پروژه ورزشگاه شهید مجید خدمت (مجید سوزوکی)، بوستان پردیس بانوان بازسازی و نوسازی شد و از سوی دیگر هفت زمین چمن مصنوعی تعویض و در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.

شهردار منطقه ۱۵ در مورد مشکلات ترافیکی مجموعه تجاری سرای ایرانی گفت: ما برای تبدیل این محل به مجموعه تجاری چند هدف داشتیم. اول اینکه انبار چای (سرای ایرانی کنونی) در قدیم ناایمن و آتش نشانی بار‌ها اخطاریه داده بود. هدف دوم ما رونق منطقه بود و پل‌های عابر منطقه به تبلیغات مزین شد و سازمان زیباسازی و شرکت‌های تبلیغی امروز درآمد خوبی دارند؛ محور امام رضا (ع) ۱۱ درصد حجم ورود و خروج تهران را داشت که با سرای ایرانی رونق گرفت.

وی ادامه داد: ۴۳ هزار متر مربع پیاده رو سازی امسال انجام شده، اما برای معلولان، چون پیوستگی ندارد مشکلاتی پیش می‌آید که تصمیم داریم مناسب سازی انجام شود؛ همچنین پارک بی سیم را مناسب سازی کردیم.


منبع: https://ana.ir/fa/news/900867/%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DB%B1%DB%B5%DB%B0-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D9%88%D8%AF%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%DB%B1%DB%B5

شیری این را هم گفت که بحث بودجه ریزی مشارکتی امسال مطرح بود و امسال ۱۴۰ هزار نظر و نفر در «شهردار من» شرکت کردند و از این حیث رتبه اول را کسب کردیم.

شیری با بیان اینکه یک هزار پلاک در بافت فرسوده نوسازی شد و هدف ما ۲ هزار صدور پروانه بود که امیدوارم به این آمار نزدیک شویم؛ گفت: به لحاظ تعداد واحد مسکونی هم با ۱۰ هزار واحد منطقه اول شهر تهران شدیم. تا جایی که یک درصد درآمد شهرداری منطقه ۱۵ امسال از صدور پروانه بود.

سرای ایرانی فقط ۲ هفته ترافیک در محور امام رضا (ع) ایجاد کرد

به گفته شهردار منطقه ۱۵، اوج صدور پروانه شهرداری تهران ۳۲ هزار پروانه در سال ۹۱ بود و از آن سال شیب نزولی و رکود داشتیم و تا چهار هزار پروانه کاهش یافته بود. چهار هزار پروانه یعنی شهر تهران در ۲۰ سال آینده تهران شهری فرسوده خواهد بود، اما بدانید فقط امسال یک هزار و ۵۰۰ صدور پروانه داشتیم و منطقه اول در این بخش هستیم.

این مقام شهری در خصوص تحقق درآمد شهرداری منطقه ۱۵ هم تاکید کرد: امسال بودجه سنگین شهرداری تهران بست و مناطق هر یک سهمی داشتند؛ ۸۶ درصد تحقق درآمدی اول شهر تهران را کسب کردیم.

شیری ادامه داد: درآمد خوبی هم عاید منطقه شد و البته قبول دارم ۲ هفته شلوغی و ترافیک در سرای ایرانی رخ داد و هیجانات جمعه سیاه و خرید فروکش کرد و امروز ترافیک بهتری نسبت به قبل داریم.

شهردار منطقه ۱۵ اعلام کرد؛

افتتاح بسته ۱۵۰ پروژه‌ای در هفته جاری نوسازی یک هزار پلاک در بافت فرسوده منطقه ۱۵

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ در جمع خبرنگاران گفت: دوشنبه این هفته بسته ۱۵۰ پروژه‌ای منطقه با رقمی بالغ بر ۸۲۴ میلیارد تومان به افتتاح می‌رسد.

شیری گفت: بیشترین سرانه فضای سبز تهران در منطقه ۱۵ است و میانگین ۳۱ متر مربع است؛ گو اینکه این شرانه متوازن نیست.

وی یادآور شد: بیش از ۸۰۰ مالک و فرد در انبار چای که مکانی ناایمن بود در حال کار بودند، اما امروز این ناایمن بودن از بین رفت؛ ۱۰ هکتار زمین بود و شما ببینید که اگر بارگذاری می‌شد یعنی یک سوم ایران مال باید طبق شهرسازی تراکم ایجاد می‌شد، اما امروز این تراکم بارگذاری نشد.

وی افزود: خط هشت مترو از ۱۳ منطقه می‌گذرد، اما کلنگ زنی این خط از این منطقه ۱۵ آغاز شد و پنج ایستگاه را در این منطقه پوشش می‌دهد. امیدواریم خط ۹ مترو هم از منطقه ۱۵ تهران استارت می‌خورد.

شیری گفت: ۳۸ هزار متر مربع انبار چای بود و فقط حدود ۲۷ هزار متر مربع را صرفا برای تبدیل انبار تجاری به تجاری قبول کردیم و هیچ تخطی از قانون نشده است؛ یک هزار و ۸۰۰ پارکینگ تامین کردیم، اما آنجا فقط به یک هزار و ۵۰۰ پارکینگ نیاز داشت.