امروز باید با استفاده از ابزار روز و رسانه به ترویج دین بپردازیم

لازم به ذکر است که در ایام فاطمیه ۱۴۴۴ گروه‏های مختلفی از مبلغین این موسسه مبارکه تبلیغ به مناطق مختلف کشور می‏ باشند و برنامه‌‏های ویژه‌ای جهت قشر جوان و نوجوان و مسائل خانواده را در اهداف برنامه‌های خود دارد.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1050586/%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%85

وی افزود: امروز همه مبلغین می‏ توانند در هر لحظه در هر مکان و در هر زمان به وسیله این امکانات و رسانه‏‌ها مروج دین باشند و آموزه‌‏های وحیانی و روایات و آیات و فضائل و محاسن کلام معصومین علیهم السلام را به همه دنیا برسانیم و همچنین فنون مهم ابلاغ که پیام می ‏بایست مورد توجه باشد همین کلاس‌های خوبی است که در این موسسه، موسسه دار الزهرا سلام الله علی‌ها برگزار می‏ شود که امروز مورد نیاز همه مبلغین است.

وی در خصوص فنون تبلیغ گفت: امروز باید نگاه ما به تبلیغ به عنوان یک فن و صنعت باشد و دنیای امروز ـ دنیای رسانه و تبلیغ است حتی کسانی که رذیله‌‏های اخلاقی را ترویج می‏ کنند برای القاء آن مطالب و شبهات در جامعه از رسانه‌‏های جمعی و ابزار‏های بروز جهت مقاصد خود استفاده می‏ کنند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام محمدحسن صافی گلپایگانی در آستانه شهادت حضرت زهرا (س) در جمع دانش پژوهان و مبلّغین موسسه دارالزهرا (س) تحت اشراف دفتر حضرت آیت الله العظمی‏ صافی گلپایگانی (ره) اظهار داشت: همانطوری که برای حفاظت از حدود و ثغور ممالک اسلامی ‏افرادی به عنوان مرابط و مرزبان داریم برای حفاظت از عقاید اسلامی‏ و آموزه‏‌های وحیانی نیاز به مرابط دینی داریم و مبلغین همان مرابطین دینی هستند که می‏‌بایست با تخصص و علم از مسائل دین حفاظت نمایند و به بهترین صورت به شبهات پاسخگو باشند و از همه فرصت‏‌ها برای این مهم استفاده نمایند.

وی بیان کرد: آنچه که در تبلیغ باید لحاظ شود اخلاص است و این که بدانیم در این راه فقط در جهت کسب رضایت امام زمان ارواحنا له الفدا باشیم و همچنین تحمل سختی ‏‌ها و گرفتاری‏‌ها را هم داشته باشیم که این راه مملو از مصائب و دشواری‌‏ها می ‏باشد، ولی استقامت تمام این‏ها را بی اثر می‏ کند. حضرت آیت الله العظمی ‏صافی رحمت الله علیه نقل می‏ گفتند: زمانی جهت تشرف به کربلا در بین مسیر به دلیل این که برف زیادی آمده بود به قهوه خانه‌ای رفتم تا از سرما در امان باشم هنگامی ‏که وارد شدم دیدم عده‎ای از افراد در آنجا مشغول بازی‏‌های قمار هستند، از قهوه خانه بیرون آمدم، ولی پیش خودم گفتم وظیفه من امر به معروف و نهی از منکر است و مجدد وارد شدم و با یکی از این افراد که مشغول معصیت بود صحبت کردم و آرام آرام توجه همه را جلب نمودم و همه از آن بازی‏‌های معصیت دست کشیدند، در همانجا مجلس خوبی تشکیل شد که صاحب آن قهوه خانه گفت تا بحال کسی نتوانسته بود نظر این افراد را جلب نماید و نجات دهد. غرض این که با اخلاص و استعانت و تخصص و تکیه بر فنون می‏‌توان اثرات خوبی را در جامعه ایجاد کرد.

وی ادامه داد: اینکه ارزش مبلّغین دین به چه میزان است را کسی نمی‏ تواند بیان نماید. این از کلام پیامبر اکرم (ص) در زمانی که امیرالمومنین (ع) را برای تبلیغ به یمن فرستادند و فرمودند: قَالَ أَمِیرُ اَلْمُؤْمِنِینَ عَلَیْهِ اَلسَّلاَمُ: لَمَّا وَجَّهَنِی رَسُولُ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ إِلَى اَلْیَمَنِ قَالَ یَا عَلِیُّ لاَ تُقَاتِلْ أَحَداً حَتَّى تَدْعُوَهُ إِلَى اَلْإِسْلاَمِ وَ اَیْمُ اَللَّهِ لَأَنْ یَهْدِیَ اَللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ عَلَى یَدَیْکَ رَجُلاً خَیْرٌ لَکَ مِمَّا طَلَعَتْ عَلَیْهِ اَلشَّمْسُ وَ غَرَبَتْ وَ لَکَ وَلاَؤُهُ ([۱]) امیر مؤمنان على علیه السّلام فرمود: رسول خدا صلّى اللّه علیه و اله مرا به یمن فرستاد و فرمود: على جان! با هیچ‌کس قتال و مبارزه مکن مگر آن‌گاه که او را (به اسلام) فرابخوانى (و او رد کند). به خدا سوگند! به یقین اگر خداوند با دستان تو یک مرد را هدایت کند برایت از آن‌چه خورشید بر آن طلوع و غروب کرده است بهتر است؛ و ولایت او نیز تنها براى تو خواهد بود، اى على! ارزش این کار و تبلیغ اگر یک نفر با این تبلیغ هدایت شود ارزشش از آنچه که آفتاب بر آن طلوع می‏کند بالاتر است. عظمت این تبلیغ و هدایت را می‌‏فهماند.

وی گفت: بحمدالله موسسه دار الزهرا (س) که تحت حمایت‏‌های آیت الله ‏صافی گلپایگانی (ره) بود و اکنون هم در حال فعالیت می ‏باشد از موفق‌ترین موسسات حوزوی است و تا بحال برکات خوبی در زمینه آموزش تخصصی مبلغین و اعزام آن‌ها به مناطق مختلف داشته است، افرادی که در این موسسه تربیت شده اند که در یک دهه بیش از ۱۴۵۰ نفر می‏ باشد، توانایی پاسخگویی به شبهات مختلف را دارند و از امتیازات این موسسه آموزش خانواده مبلغین و طلاب است که اثرات بسیار درخشانی را در خانواده مبلّغ به همراه دارد.