انسانیت، زمینه و پایه ایمان است

مسئول سابق نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: تا زمانی که نسبت به همنوع و کمک به او در شما احیا نشده است، به مرحله ایمان نرسیده‌اید. زمانی که توانستید خدمتگزار دیگران باشید، می‌توانید به ایمان برسید. بلوغ انسان در این است که حس انسانی نسبت به دیگران پیدا کند؛ سپس ایمان در یک ظرف آماده‌ای قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام محمدیان در مورد ابعاد حُسن خُلق گفت: حُسن خُلق، صرفاً حس شوخ‌طبعی نیست؛ بلکه آن است که با بندگان خدا به زیبایی برخورد کنیم و اینکه چیزی که برای خود می‌پسندیم، را برای دیگران هم بپسندیم و با انصاف با دیگران برخورد کنیم.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1060777/%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی افزود: جذب کردن، خود به خود اتفاق نمی‌افتد. هنر انسان شدن این است که جاذبه وجودی‌مان بالا باشد. ما باید خود، به یک مغناطیس بزرگتری وصل شویم که مغناطیس وجودی‌مان بیشتر شود و جاذبه وجودی‌مان بالاتر برود.

مسئول سابق نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

وی در مورد اهمیت حُسن خُلق در گذر از پل صراط اظهار داشت: برای گذر از پل صراط، دو بال لازم است که یکی از آن‌ها توحید است و دیگری حُسن خُلق با مردم. به عبارتی ارتباط با خدا و خلق خدا.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، در آیین بزرگداشت شهید «ابراهیم هادی» که عصر امروز (دوشنبه) در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، حجت‌الاسلام «محمد محمدیان» مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ابتدا اظهار داشت: اگر فردی، ملتی یا ملت‌هایی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، جاذبه وجودی بسیار بالایی دارد.

حجت‌الاسلام محمدیان در مورد تقدم انسانیت بر ایمان گفت: قبل از ایمان آوردن، باید انسان شد. فرد ابتدا باید انسان شود تا ظرفیت مؤمن بودن را پیدا کند.