باربیکیو ذغالی و انواع مدل ها آن مزایا و معایب باربیکیو ذغالی- سایت هانیستا | villasaze

باربیکیو یا BBQ به یک روش پخت‌وپز گوشت و دیگر غذاها با استفاده از حرارت غیرمستقیم از طریق یک منبع حرارتی بزرگ مانند یک گریل یا فر بزرگ اشاره دارد. در این روش، گوشت یا غذاهای دیگر روی یک شبکه قرار داده شده و باحرارت مستقیم از آتش یا چراغ‌گاز گرم شده، پخته می‌شوند. اما در مقابل این دسته از باربیکیو ها از قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار هستند.اما شما میتوانید با صرف هزینه بیشتر لذت سهولت در استفاده را تجربه کنید. به علاوه که صفحه گریل موجود در این نوع باربیکیو حرارت را به طور یکنواخت پخش می کند. برای کسانی که عاشق گوشت کبابی هستند، باربیکیوها جزو دارایی‌های ارزشمند آنهاست. اما برای اینکه به مدت طولانی از باربیکیوی خود بتوانید لذت ببرید، باید به طور مداوم آن را تمیز کنید.

  • این نوع کباب پزها برای فضاهای باز مثل بالکن آپارتمان‌ها و حیاط خلوت گزینه عالی هستند.
  • نوعی دیگر از باربیکیو مناسب برای خانواده های پر جمعیت است، این نوع باربیکیو داری شش مشعل گاز و نیاز به محیطی با ابعاد ۱۳ تا ۱۶ متر مربع دارد.
  • چرخ هایی با کیفیت در زیر این محصول موجود می باشد که می توان به راحتی باربیکیو را جا به جا کرد .
  • با بالا رفتن سطح تقاضا و انتظار مصرف کنندگان، از نظر کیفیت و کمیت مصرف، تولید افزایش پیدا کرده است و باعث ارتقاء و بهتر شدن کیفیت تولیدات داخلی شده است.
  • دستگاه کباب پز خود را قبل و بعد از استفاده تمیز و ضدعفونی نمایید.

باربیکیو ذغالی و انواع مدل ها آن مزایا و معایب باربیکیو ذغالی- سایت هانیستا | villasaze در باربیکیو گازی فرایند کباب شدن گوشت ها با سرعت عمل بیشتری صورت می گیرد اما این فرآیند در باربیکیو ذغالی کمی طولانی تر است،در باربیکیو ذغالی شاهد طعم لذیذ و دودی کباب هستیم ،در حالی که این ویژگی برای باربیکیو گازی وجود ندارد. این نوع کباب‌پزها با استفاده از یک فر دودی، گوشت را با دود و حرارت می‌پزد و طعم باربیکیو دودی را به غذا می‌بخشند. اگر به طعم ماهی‌دودی که بیشتر موردعلاقه مردمان جنوب کشورمان است علاقه دارید می‌توانید برای طبخ ماهی‌دودی از این کباب‌پز استفاده کنید.

لوازم جانبی باربیکیو

قیمت نهایی محصول مهمترین نکته ای است که باید به آن اهمیت دهید. اینکه می خواهید ابزار باربیکیو شما سیخی، توری و یا به صورت گریل باشد را باید در باربی کیو نظر بگیرید. ارتفاع باربیکیوی مورد نظر خود را با توجه به قد و البته خواسته تان لحاظ کنید. علاوه بر طعم دار کردن گوشت با ادویه های مخصوص می توانید گوشت را با ترشیجات طعم دار کنید تا ضمن پخت بهتر و سریعتر گوشت طعم آن نیز بهتر شود. در این قسمت به برخی از ویژگی های مشترک مدل های باربیکیو می پردازیم. باربیکیو سنگی چیست؟ امروزه در بسیاری از نقاط دنیا در دورهمی ها و مهمانی های دوستانه و خانوادگی، برای درست کردن کباب از وسیله ای به نام …

برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی، قبل از طبخ و پس از طبخ و خنک شدن، آن ها را در یخچال یا کلمن یخ نگهداری کنید. در این مقاله سعی کردیم تمام نکات در هنگام خرید باربیکیو و تفاوت انواع مختلف آن را ذکر کنیم، تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. نوعی دیگر از باربیکیو مناسب برای خانواده های پر جمعیت است، این نوع باربیکیو داری شش مشعل گاز و نیاز به محیطی با ابعاد ۱۳ تا ۱۶ متر مربع دارد.

کباب پز پارادایس مدل هشت شعله اجاق دار

برای تصمیم‌گیری درست پیشنهاد می‌کنیم که به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم حتما دقت کنید. این باربیکیو به طور خاص با سوخت ذغال و گاز کار نمی کند بلکه منبع تولید گرما در آن برق است که با دوشاخه به پریز متصل می شود. باربیکیوهای خانگی هم عمدتا از این نوع است و انواع مختلف آن در ابعاد مختلف در بازار دیده می شود. هزینه باربیکیو گازی بیشتر از باربیکیو ذغالی است اما از آنجایی که منبع تغذیه باربیکیو ذغالی،ذغال است برای تهیه ذغال هزینه جداگانه پرداخت می شود که به مراتب بیشتر از هزینه گاز است. اجزای تشکیل دهنده باربیکیو ذغالی کمتر از باربیکیو گازی است به همین دلیل مشکل جدی برای آن ایجاد نمی شود و نیازی به تعمیر ندارد. باربیکیو یکی از روش‌های محبوب پخت‌وپز در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر است.