بارش باران در اکثر نقاط کشور

ضیاییان گفت: سه شنبه (۲۴ آبان) با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور به‌تدریج در غرب سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ آبان‌) نیمه ابری و گاهی بارش پراکنده و وزش باد به‌تدریج کاهش ابر و اواخر وقت وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ و روز یکشنبه (۲۲ آبان‌) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شنبه (۲۱ آبان) از شدت بارش در این مناطق کاسته شده و در استان‌های ساحلی خزر، برخی مناطق در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، مرکز، شرق و شمال شرق رگبار باران گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا


منبع: https://www.imna.ir/news/618527/%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ آبان) بندرعباس با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و بجنورد با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه (۲۲ آبان) در شرق دریای خزر، شمال شرق، ارتفاعات کرمان، یزد و هرمزگان و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های مرکزی، قم، لرستان و چهارمحال وبختیاری بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایمنا، صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: جمعه (بیستم آبان) در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، غرب استان‌های اصفهان و فارس بارندگی گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. در شرق اردبیل، گیلان و غرب مازندران نیز بارش باران رخ می‌دهد.همچنین دراستان‌های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان و لرستان، شمال و شرق خوزستان بارش شدت خواهد داشت.

وی افزود: دوشنبه (۲۳ آبان) بارندگی در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان دور از انتظار نیست و در سایر مناطق جوی آرام همراه با آسمان صاف مستقر خواهد شد.