بازدید معاون پرستاری وزارت بهداشت از مرز شلمچه

وی تصریح کرد: در شهرستان مقصد نیز اگر زائر نیاز به قرنطینه یا خدمات خاص بهداشتی و درمانی داشت اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در آن سوی مرز، خدمات سلامت برعهده نیرو‌های هلال احمر است، گفت: تعدادی از همکاران داوطلب نیز در کنار جمعیت هلال احمر در کشور عراق فعال هستند.

وی با بیان اینکه در مرز شلمچه هم بخشی از خدمات پرستاری توسط نیرو‌های داوطلب انجام می‌شود، افزود: همکاران ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی آبادان در این منطقه بسیار فعال هستند.

بازدید معاون پرستاری وزارت بهداشت از مرز شلمچهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وبدا، دکتر عباس عبادی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه به نسبت گذشته، خدمات سلامت به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه انضباط بالایی داشت، گفت: تقریبا از ۲ماه پیش فراخوانی برای حضور همکاران داوطلب پرستاری برای خدمت‌رسانی در ایام اربعین در مرز‌های چندگانه منتشر کردیم که خوشبختانه با اقبال و استقبال خیلی مناسبی مواجه شدیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در سفر یکروزه به آبادان و خرمشهر از مرز شلمچه و نحوه ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در مسیر بازگشت از عتبات بازدید کرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه یکی از قابلیت‌های نظام سلامت ما وجود شبکه‌های بهداشتی و درمانی است و اگر همین امروز در مرز شلمچه موردی از بیماری دیده شود، ضمن ارائه خدمات اولیه، موضوع به حوزه سلامت مقصد اطلاع داده می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان شلمچه با اهدای گل و عرض خداقوت از پرسنل بهداشتی و درمانی قدردانی و همچنین از پرستاران داوطلبی که از سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی در مرز شلمچه برای خدمت رسانی به زوار حاضر شده بودند با اهدای لوح تقدیر کرد.

نشست با رییس و مدیران دانشکده علوم پزشکی آبادان و بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان حضرت ولیعصر خرمشهر و دیدار و گفتگو با پرستاران و همچنین بررسی مشکلات و پیگیری رفع موانع موجود در حوزه پرستاری از دیگر برنامه‌های دکتر عبادی در این سفر بود.


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3578042/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%B2-%D8%B4%D9%84%D9%85%DA%86%D9%87

دکتر عبادی افزود: تعدادی از همکاران در کنار نیرو‌های داوطلب ما در مرز‌های خوزستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی در حال خدمات رسانی به زائران هستند ضمن اینکه بیمارستان‌ها نیز در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.