بازگشت ۲۵ هزار میلیارد ریال سرمایه و تصویب ۷۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در کیش

فعال سازی ۱۶ محور گردشگری

کشاورز با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری کشور در کیش گفت: برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در جزیره، سامانه سرمایه گذاری را رونمایی کرده ایم که به پنجره واحد دولت هم متصل شده و در این سامانه همه فرصت‌های سرمایه گذاری به همراه شناسنامه فرصت‌ها ارائه می‌شود.

وی طرح ساماندهی سواحل را یکی از فرصت‌های مهمی عنوان کرد که با ارزشی بیش از ۸۷ هزار میلیارد ریال تا پایان سال ارائه می‌شود و در یک دوره پنج ساله اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تا پایان سال ۷۰ بسته سرمایه گذاری دیگر در سامانه سرمایه گذاری کیش ارائه خواهد شد و علاوه بر آن تا کنون ۷۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در کیش مصوب شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به موضوع ساخت واحدهای مسکونی در کیش هم اشاره کرد وگفت: پیمانکار اولیه آن تعیین شده و دلیل تاخیر در اجرای پروژه هم ارائه طرح جامع مسکن توسط دولت بود که قوانین این طرح جامع را به مناطق آزاد هم تسری داده اند، ولی در نهایت تا دو ماه آینده کارهای اولیه از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: بیش بر سه هزار واحد مسکونی در کیش ساخته خواهد شد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84917610/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%DB%B2%DB%B5-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%DB%B7%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87

کشاورز گفت: این طرح نیز هم اکنون از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و انتظار می رود تا پایان آبان سال جاری با ۹۲ درصد به وضعیت قابل بهره برداری برسد.

وی افزود: پیگیری تعیین تکلیف پرونده گل شهر  به ارزش ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از دیگر اولویت هایی است که در حال انجام بوده و به زودی به نتیجه می رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با بیان اینکه در دولت سیزدهم اقدامات مناسبی برای تقویت زیرساخت های نرم و سخت افزاری جزیره انجام شده است افزود: تکمیل باند جنوبی فرودگاه بین المللی جزیره که از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشت از جمله پیگیری های سازمان در این دولت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در کل دنیا ۱۸ نوع فعالیت گردشگری شناخته شده است افزود: بر اساس ظرفیت سنجی انجام شده امکان فعال شدن ۱۶ محور از این تعداد در این جزیره وجود دارد که برنامه ریزی های لازم برای تحقق این اهداف انجام شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی کشاورز روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه گردشگری و تجارت ۲ رویکرد اصلی در منطقه آزاد کیش است اظهار کرد: در حوزه تجاری بر اساس پیش نیازهای در نظر گرفته شده تسهیل فرایندها از درخواست مجوز تا صدور آن و توسعه متوازن در ایجاد زیرساخت ها از رویکردهای این سازمان است.

وی توصعه ۷۰ درصدی ظرفیت تصفیه فاضلاب کیش از ۱۰ هزار مترمکعب در هر روز به روزانه ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب از دیگر اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است.

کشاورز احداث چهار زمین فوتبال با استانداردهای بین المللی جهت میزبانی از تیم ملی و برگزاری رویدادهای بین المللی، امضای تفاهم نامه راه اندازی مرکز خدمات پس از فروش فرش ایرانی را از جمله محورهای برنامه ریزی شده در این راستا اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: تعیین تکلیف پرونده های سرمایه گذاری بلاتکلیف که منجر به عدم اعتماد سرمایه گذاران نسبت به سازمان بود از دیگر  اولویت های در دستور کار بوده و امسال با مشخص شدن تکلیف ۲۸ پرونده ۲۵ هزار میلیارد ریال سرمایه دولت به جریان افتاده است.

وی با بیان اینکه اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح به عنوان اولین باند هوشمند فودگاهی کشور با ۶۰ درصد افزایش به ۱۰۰ درصد و قابلیت بهره برداری رسیده است یادآور شد: پیگیری تکمیل  ترمینال جدید فرودگاه بین المللی که از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۰ حدود ۷۲ درصد پیشرفت داشت از دیگراقدامات است.

وی یادآور شد: فعال سازی و تقویت تجارت و بازرگانی با  کشورهای مختلف به ویژه حوزه خلیج فارس برای استفاده از تمام ظرفیت های جزیره از دیگر رویکردهایی است که در دولت سیزدهم از سوی این سازمان پیگیری می شود.

وی اضافه کرد: این محورها در زمینه های مختلفی از جمله دانش بنیان، فرهنگی، سالمندی، مذهبی، ورزشی، علمی، آموزشی، سلامت، خرید، تفریح و دریایی فعال سازی و یا تقویت می شود.

تقویت زیرساخت های نرم و سخت افزاری