باید به جریان جدید فیلمسازی ایران احترام بگذاریم و آن‌ را باور کنیم

خزاعی:

او ادامه داد: این جریان سوم، رهیافتی کاملاً تازه و ویژه به سینمای ما اضافه خواهد کرد که مدل رفتاریش شبیه دیگران نیست. باید به جریان سوم و گفتمان جدید سینما احترام بگذاریم و آن‌ها را باور کنیم.

به گفته خزاعی جریان نوظهوری که با تکیه بر میراث گذشتگان و بزرگان، ادبیات، زبان و افق‌های فکری و فرهنگی خاص خودش را دارد و به منافع ملی و هویت تاریخی این سرزمین دلبسته است.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/844041/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%A8%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%A2%D9%86%E2%80%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

معاون سازمان امور سینمایی کشور تاکید کرد: شک ندارم که لیاقت استان بوشهر با توجه به تاریخ درخشان و پرافتخارش در نبرد با استعمار و جایگاهش در دوران دفاع مقدس و نیز، نقش آن در حراست از این سرزمین به مراتب در سینما بیش از این‌ها است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد خزاعی، معاون سازمان امور سینمایی کشور  در پیامی که شامگاه جمعه در آیین اختتامیه شصت و ششمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در بوشهر از سوی علیرضا اسماعیلی مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی کشور قرائت شد، اظهار کرد: برگزاری این رویداد سینمایی در آستانه روز ملی خلیج‌فارس حاوی مفاهیم و اشارات مضاعفی است تا سینما به مثابه پرنفوذترین رسانه به بازروایی خلیج همیشه فارس و تاریخ پر فراز و نشیب آن از دور زمان تا امروز جدی‌تر بپردازد.
وی بیان کرد: در این راستا، نقش شما جوانان فیلمساز در ثبت بزنگاه‌های تاریخ این سرزمین پرافتخار و تمامیت ارضی این مرز و بوم بسیار خطیر است.

خزاعی افزود: سازمان سینمایی به عنوان یار دیرین خانواده نجیب سینما بیش از همیشه به جایگاه جوانان فیلمساز و ظرفیت‌های بی‌بدیل سینمای استان‌ها آگاه است و همواره در تلاش است تا همه ظرفیت‌های موجود را به کار گرفته و زمینه را برای ظهور و بروز استعدادها و خلاقیت نسل نوجو، با انرژی، با انگیزه و تازه به میدان آمده مهیا سازد.

معاون سازمان امور سینمایی کشور گفت: موج سوم فیلمسازان جوان، نوعی از فیلمسازی را پیشنهاد می‌دهد که در صورت‌بندی سینمای ما به شدت تازه است؛ ترکیبی قواره مند، جسورانه، باشکوه و امروزی از سینمای اجتماعی که هم مطالبه گر و پرسشگر است و هم فرازها و شایستگی‌های فرهنگی جامعه‌ای که در آن زیست می‌کند را نادیده نمی‌گیرد.

خزاعی یادآور شد: در سفری که به این استان داشته‌ام با همه وجودم، فقدان امکانات اساسی سینما را در کنار غنای چشمگیر نیروی انسانی مستعد لمس کردم و امیدوارم با یاری دستگاه‌های اجرایی استان، بخش‌های خصوصی و استاندار پرتلاش و زحمتکش بتوانیم شرایط مناسب استفاده از ظرفیت سینماها را برای مردم خوب این استان فراهم آوریم.

خزاعی اظهار کرد: با شناختی که از استعداد و خلاقیت جوانان و سینمای استان‌ها پیدا کرده‌ام می‌توانم این نوید را بدهم که آینده این سینما بسیار روشن و امیدوارکننده است.
وی ادامه داد: سازمان سینمایی با رویکرد عدالت‌محوری تحولات زیادی را در حوزه احیای سینمای استان‌ها پیش رو دارد و طرح‌های بسیاری از سوی این سازمان در عرصه‌های مختلف تولید، آموزش، زیرساخت و فیلمسازی در حال پیگیری و تحقق است که بخش بزرگی از آن را به زودی رونمایی می‌کنیم.

معاون سازمان امور سینمایی کشور گفت: جریان سوم فیلمسازی ایران، رهیافتی کاملاً تازه و ویژه به سینمای ما اضافه خواهد کرد که مدل رفتاریش شبیه دیگران نیست. باید به جریان سوم و گفتمان جدید سینما احترام بگذاریم و آن‌ها را باور کنیم.

خزاعی گفت: امروز شاهد شکل‌گیری نشانه‌های «جریان سومی در سینما» هستیم که نسل جوان، متعهد و آگاه به ضرورت‌های ملی و جهانی آن را نمایندگی می‌کند.