برف و سرما اصفهان را فرا می‌گیرد

وی خاطر نشان کرد: خوروبیابانک با بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد و بوئین‌میاندشت با کمینه دمای منفی دو درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان اصفهان هستند.


منبع: https://www.imna.ir/news/704712/%D8%A8%D8%B1%D9%81-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF

آقایی با بیان اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق بین سه تا پنج درجه کاهش خواهد داشت، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۱ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به شش درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره توصیف سامانه شرایط پایداری جوی در استان، تصریح کرد: فعالیت این سامانه از روز شنبه بیست‌وهفتم آغاز می‌شود و تا پایان نیمه اول دوشنبه بیست‌ونهم آبان همراه با غبارآلودگی، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، کاهش دید افقی و کیفیت هوا است.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار طی امروز بر روی استان است.

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در بیشتر مناطق به صورت قسمتی تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید، گاهی باد شدید موقت و بارش باران در ارتفاعات برف پراکنده و احتمال رعدوبرق به ویژه در نیمه غربی استان پیش‌بینی می‌شود، از فردا تا اوایل هفته آینده جوی به نسبت پایدار بر روی استان حاکم خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش دید و کیفیت هوا، بالا رفتن شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای عموم، شرایط انباشت آلاینده‌ای جوی در کلانشهر شهر اصفهان و مناطق شهرک‌های صنعتی، گفت: مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، تاکید بر نبود تردد گروه‌های سنی و جلوگیری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌شود.