برگزاری کارگاه آموزشی و نشست تخصصی ازدواج سالم با رویکرد اسلامی

وی تصریح کرد: افراد دارای خودآگاهی مناسب، راهبرد‌های کاملاً متفاوتی برای تنظیم عواطف و شناخت و پردازش اطلاعات هیجانی به کار می‌گیرند که باعث سازگاری مثبت در واکنش به شرایط ناگوار می‌شود.

سلامت اولین قدم برای کنترل رفتار را اشراف بر افکار و احساسات خود، عنوان کرد و افزود: مهارت خودآگاهی این توانایی را به افراد می‌دهد که بتوانند در لحظه، احساسات اصلی و دقیق خود را شناخته و به مناسب‌ترین شکل ممکن آن‌ها را ابراز و با آن برخورد کنند. کسی که از احساسات خود آگاه می‌شود می‌تواند آن‌ها را کنترل کند. ناتوانی در کنترل و مهار احساسات می‌تواند به خشونت و … بیانجامد.

کارشناس مشاور خانواده همچنین به موضوع شناخت باور‌ها و ارزش‌های خود اشاره کرد و گفت: هر کس بر اساس محیطی که در آن متولد می‌شود، خانواده‌ای که در آن رشد می‌کند، افراد و شرایطی که تحت تأثیر آن تربیت می‌شود، اجتماعی که در آن زندگی می‌کند و به طورکلی طی فرایند اجتماعی شدن، ارزش‌هایی را کسب می‌کند. افکار، باور‌ها و ارزش‌هایی که به صور مختلف کسب شده، در ذهن افراد چارچوب‌ها و ساختار‌هایی را می‌سازند. هر کس بر اساس این چارچوب‌ها یا ساختار‌های ذهنی اطلاعات دریافتی از محیط پیرامون خود را پردازش می‌کند و در خصوص خود، دیگران و محیط اجتماعی رفتار و قضاوت می‌کند. این ساختار‌های ذهنی در افراد مختلف متفاوت است و به همین دلیل نگرش افراد مختلف به زندگی با یکدیگر فرق می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج و نشست تخصصی ازدواج سالم با رویکرد اسلامی در قالب پنج جلسه آموزشی، یک روز در هفته از ساعت ۱۳ الی ۱۶ از سوی سازمان زنان انقلاب اسلامی با همکاری اداره کل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در محل این اداره کل برگزار می‌شود.

با همکاری اداره کل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی صورت می‌پذیرد؛

سلامت معتقد است کسی که باورهایش را نشناسد، نمی‌تواند ارزشهایش را در زندگی تعریف کند، دست به انتخاب بزند، صحیح و منطقی تصمیم گیری کند و در جهت رشد و پیشرفت خود گام بردارد.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1077854/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

کارگاه آموزشی و نشست تخصصی ازدواج سالم با هدف آشنایی و مهارت آموزی جوانان در زمینه ازدواج برگزار می‌شود. سخنران این کارگاه، مریم سلامت، مشاور خانواده است.

بر اساس این گزارش، مریم سلامت در اولین کارگاه آموزشی به بررسی موضوعاتی مانند معرفت نفس، خود شناسی و شناخت صفات پرداخت و با تأکید بر اینکه توانایی خودآگاهی، فرد را برای مقابلە مؤثر با موقعیت‌ها آماده می‌کند، گفت: با فراگیری این مهارت فرد می‌تواند با رفتار‌های مثبت و سازش یافته، سلامت جسمانی و به ویژه سلامت روان شناختی خود را ارتقا بخشد.