بزرگترین تندیس قرآن کریم در جزیره کیش احداث می‌شود+فیلم

دیوسالار دبیر شورای عالی فرهنگ و ارتباطات دیگر سخنران این مراسم ضمن خیرمقدم به مهمانان در ارتباط با جایگاه این اقدام در عرصه بین المللی گفت: حوزه دیپلماسی فرهنگی یکی از محور‌های قدرت نرم کشور‌ها محسوب می‌شود. حوزه فرهنگی پیوند بین کشور‌ها را تعمیق میبخشد. دیپلماسی فرهنگی عمومی به قدرت نرم کشور‌ها کمک می‌کنند. به طوری که کشور‌های مختلف تلاش می‌کنند این قدرت را به رخ بکشند. اما ایران اسلامی با غنای فرهنگی چند هزارساله در این حوزه حرف‌های نو برای گفتن دارد. در محور این هویت ایرانی اسلامی قرآن قرار دارد. 

وی ادامه داد: جزیره کیش یکی از مراکزی خواهد بود که در آن به قرآن توجه بیشتری خواهد شد. کیشوندان عزیز جامعه‌ی قرآنی بوده و هستند. برای اولین بار در این دولت مصوب شد که ده درصد بودجه سازمان‌ها به بخش فرهنگی اختصاص پیدا کند. به همت شورای منطقه عالی کیش قصد داریم قدمی در راستای اعتلای قرآنی برداریم.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1127821/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85بزرگترین تندیس قرآن کریم در جزیره کیش احداث می‌شود

همچنین برگزاری دومین محفل «خیرات حسان» به عنوان بزرگ‌ترین محفل بانوان قرآنی جهان اسلام و آئین رونمایی از آغاز پروژه احداث بزرگ‌ترین تندیس قرآن کریم (یادمان ساحلی قرآنی) با هنرمندی هنرمندان برجسته ایرانی از دیگر بخش‌های این رویداد بین المللی بود. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، آئین افتتاح مکتب قرآن مرجان به عنوان اولین رویداد بزرگ قرآنی و دومین محفل بزرگ بانوان قرآنی جهان اسلام ۵ بهمن ماه در جزیره کیش برگزار شد. 

وی در خصوص تندیس احداثی در جزیره کیش گفت: بعد از آنکه موضوعات مختلف این رویداد مطرح شد، از جمله‌ی طرح‌ها احداث تندیس بزرگ قرآن کریم بود. آقای نوری به عنوان کسی که در این حرفه حضور دارند کار ساخت این تندیس را برعهده خواهند داشت و استاد آیینه چی از بزرگان همراه استاد فرشچیان، در کنار این تیم به عنوان طراح قرار خواهند گرفت. حجم این تدیس بسیار بزرگ خواهد بود.

سرهنگی مدیرعامل منطقه آزاد کیش در ابتدای این آیین ضمن تشکر و خیرمقدم از مهمانان و تبریک اعیاد گفت: سلسله اتفاقاتی امروز درحال رخ دادن است. صبح امروز اولین مکتب قرآنی افتتاح گردید و امشب بزرگترین محفل بانوان قرانی جهان اسلام و فردا دومین محفل خیرات حسان را خواهیم داشت. همه‌ی این رویداد‌ها حاکی از اتفاقی در این جزیره دارد. به این معنا که ما قصد داریم این جزیزه که تجلی خداوند است را به نور قرآن منور کنیم.

حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی ضمن تبریک میلاد امیرالمومنین در خصوص جایگاه ایشان بیان داشت: عالم غیب عالمی متفاوت از عالمی است که ما در آن هستیم. آدمی در این دنیا رشد میکند، اما در نهایت در عالم غیب قرار میگیرد. خداوند قرآن را برای ارتقای انسان از عالم ماده به عالم غیب قرار داده است. ما به قرآن بعنوان نردبانی برای رسیدن به عالم غیب نیاز داریم. امیرالمومنین بعد از پیامبر بزرگترین مفسر قرآن شدند و بستر قوی برای تفسیر قرآن ایجاد کردند. امیرالمومنین عِدل قرار است. این قرآن تفسیر میخواهد و باید به صورت عملی ترویج و به رفتار تبدیل شود؛ لذا امیرالمومنین و قرآن قابل جداسازی از یکدیگر نیستند. 

وی افزود: ما اعتقاد داریم که جزیره کیش مصداق آیات قرآن است؛ به طور مثال جزیره نشانی از آیه‌ی لو‍‌لو و المرجان است. ما باید کاری کنیم که مسافران و گردشگران که در جزیزه چند صباحی ساکن می‌شوند با دیدن این زیبایی‌ها به یاد آیات خدا بیفتند. این مکتب قرآنی و فضایی که مهیا می‌شود این مهم را رقم خواهد زد.

در این رویداد که از سوی شورای عالی مناطق آزاد تجاری، اقتصادی و منطقه آزاد کیش و انجمن‌های مردم نهاد قرآنی و بانوان فعال قرآنی هرمزگان و کیش برگزار شد، شخصیت‌ها و متخصصان قرآنی، مدیران و فعالان موسسات قرآنی، چند قاری برجسته ملی و بین المللی حضور بهم رساندند.