بهترین جاهای دیدنی ایران ؛ جاذبه های گردشگری و شهرهای تفریحی ایران | jarastour

اما از منطقه حفاظت شده جهان نما و طبیعت بسیار زیبای آن، و به ویژه حیات وحش بی نظیر آن که بگذریم، گلفشان نفتلیجه را می بینیم. این گلفشان که یکی از زیباترین پدیده های زمین شاسی می باشد، از عجایب بی نظیر در استان گلستان است که چشم انداز بسیار زیبایی را در دل طبیعت ایجاد کرده است. اگر علاقه مند به بازدید از بکر ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری ایران هستید، توصیه می کنیم بازدید از این جاذبه گردشگری را از دست ندهید. از دیگر جاذبه های گردشگری زیبای این استان می توان به آبشار کبودوال، جنگل النگدره، آبشار شیرآباد، پارک جنگلی نهار خوران، پارک ملی گلستان، قلعه ماران، و بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری اشاره کرد. استان آذربایجان شرقی یکی از بهترین مقصدهای گردشگری ایران است و جاهای دیدنی بسیاری دارد.

  • پس از آشنایی با استان هایی که دارای تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری خاص و منحصر به فرد بودند، بهتر است کمی با سایر جاذبه های گردشگری خاص که در نقاط مختلف ایران قرار دارند آشنا شویم.
  • توسط سازمان گردشگری منطقه به‌عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته شده باشد.
  • این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است.
  • این دره ی زیبا، که در کوه های این استان قرار دارد، دارای زیبا ترین چشم انداز از طبیعت می باشد.
  • طبیعت شگفت‌انگیزش را گردش کرد و از فرصت‌هایی برای ورزش‌های دریایی و سفر دریایی بین جزایر و حتی کشورهای همجوارش، استفاده کرد.

از دیگر اهمیت های این پارک، جاده ای است که از دل آن می گذرد. این جاده در گود ترین قسمت جنگل، شمال ایران را به خراسان وصل می کند. اغلب گردشگرانی که به شمال ایران سفر می کنند، برای زیارت حرم امام رضا (ع) از این جاده گذر می کنند. یا بالعکس، در راه برگشت سعی می کنند حتما از این جاده زیبا گذر کنند.

جزیره لاوان، نگینی در جنوب کشور

در مسیر جنوبی، آبشاری وجود دارد که همهٔ سال یخ‌زده‌است و تنها در تابستان‌های بسیار گرم، جاری می‌شود که به همین دلیل به آن آبشار یخی گفته می‌شود. این آبشار با قرار داشتن در ارتفاع 5100 متری، از نظر ارتفاع از سطح دریا مرتفع‌ترین آبشار خاورمیانه‌است. سهند نام قله‌ای در شمال شهرمراغه واقع در استان آذربایجان شرقی ایران است. مخاطب گرامی این روایتی فوری، سریع و خلاصه از معرفی دیدنی‌ترین مقصدهای گردشگری ۳۱ استان کشور بود. اگر قصد سفر دارید، این گفتار سفرمارکت را بوک مارک کرده و در طی ایرانگردی خود، از آن استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری روسیه

مجله خبری تور و گردشگری های ماقبل تاریخ یا دوره های ابتدایی تاریخ به مقدماتی مانند کاوش و تحقیق راجع به اهمیت انحصار و ارتباطشان با زندگی مدرن امروزی احتیاج دارند. این کاوش هم سرگرم کننده و هم آموزنده است و برای جاذبه های تاریخی ضروری می باشد. جاذبه‌های ساخته دست انسان یا فیزیکی می‌تواند همانند پل بندر سیدنی یا رویدادی همانند المپیک باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری ایران

جالب است بدانید که قلعه شاداب، در داخل کوه قرار دارد و یکی از مهم ترین قلعه های ایران به شمار می آید. البته لازم به ذکر است که بازدید از این قلعه نه تنها هیجان انگیز است، بلکه مسیر دسترسی به آن نیز بسیار زیبا است. در واقع اگر به سمت این قلعه حرکت کنید، در جاده دسترسی به آن، محو تماشای چشم انداز مناظر اطراف می شوید. پس توصیه می کنیم بازدید از این قلعه بزرگ و زیبا را از دست ندهید و با یکی از خاص ترین و مشهور ترین قلعه های ایران آشنا شوید.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار