به عشق مهدی (عج) در مصلای تهران / بیعت با شکوه با امام زمان (عج) + فیلم

بخش اصلی این مراسم همخوانی سرودهای «سلام فرمانده ٢»، «بیعت» و «عزیزم حسین٢» با حضور رضا هلالی، ابوذر روحی، سجاد محمدی و محمد اسداللهی بود واجرای مراسم نیز بر عهده حامد سلطانی بود.

گروه سرود احسان در میان استقبال باشکوه مردم حاضر در مصلی سرود جشن فرشته‌ها را خواند و مردان و زنان و کودکان پسر و دختر با آنها همخوانی کردند و در فواصل سکوت و پخش آهنگ برای این گروه که سرودش در جشن فرشته‌ها مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفت، دست زدند.

سجاد محمدی شاعر قطعه «بیعت» و محمد اسداللهی شاعر قطعه «عزیزم حسین ٢» کنار هلالی این دو قطظعه را نیز همخوانی کردند.

در ابتدا سلطانی با یاد و نام امیرالمومنین (ع) به صحبت پرداخت و سپس بخشی از سرود «بابا سلام» پخش شد. حضور دهه نودی ها و هشتادی‌ها همراه با خانواده‌های خود در مصلی تهران پر شور و با هیجان بود پرچم‌های زرد رنگ و بادکنک‌هایی در دست آنها شور و نشاط خاصی به فضای مصلی بخشید.

همخوانی دهه نودی ها و هشتادی‌ها از سرودهای انقلابی

 

سپس سرود «سلام فرمانده ۱» با حضور ابوذر روحی برگزار شد و بعد از آن تکه از این سرود «عهد میبندم روزی لازمت بشم حاج قاسمت بشم» به صورت زنده با همخوانی جمعیت خوانده شد. این مراسم تا ظهر نیمه شعبان مصلی ادامه یافت.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1065188/%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D8%B9%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B5%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%DA%A9%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%AC-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

اولین سرود عزیزم حسین ٢ بود که با نوای هلالی و محمد اسداللهی و گروه سرود احسان اجرا شد. پیش از آن جمعیت حاضر چند مرتبه ذکر «یا حسین» را تکرار کردند.سرود دومی قطعه بیعت با نوای رضا هلالی و سجاد محمدی بود.

گروه سرود «نسل سلیمانی‌ها» ورامین متشکل از پسران و دختران خردسال با لباس متحد زرد و طوسی روی سن رفتند و سرودی درباره میلاد امام زمان خواندند. همچنین گروه‌های سرود طاها قزوین، شمیم یاس تهران، بنات الحیدر کرج، بصیر تهران، نسل ظهور تهران و… و. در ادامه این مراسم به اجرای سرود پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو، صبح امروز چهارشنبه ۱۷ اسفند ماه و نیمه شعبان سالروز میلاد یگانه منجی بشریت مراسم با شکوه به عشق مهدی (عج) در مصلای تهران با حضور گروه‌های سرود مختلف و همچنین مادحین اهل بیت (عج) برگزار شد.

از ساعات نخست گروه‌های سرود مختلف با حضور نوجوانان درحال اجرای سرودهایی در مدح امام زمان (عج) بودند. ٢٠ گروه سرود به این جشن دعوت شدند و در فواصل مختلف به اجرای برنامه پرداختند.این گروه‌ها بر روی جایگاهی که در وسط صحن مصلی امام خمینی (ره) تدارک شده بود اجرا می‌کردند.

رضا هلالی، مداح اهل بیت علیهم‌السلام در این میان با تشویق مردم به نونهالان حاضر در مصلی گفت: پدر و مادرهایی دارید که شما را به این مجلس اهل بیت آوردند. قدردان آنها باشید. همچنین در دقایقی بعد از اجرای سرود «عزیزم حسین ١» گروه احسان به حاضران گفت: بچه‌ها مانند برگ گل می‌مانند و باید دلشان را بدست بیاوریم و نباید رفتاری داشته باشیم تا این نوگلان برایشان رنجشی حاصل شود.