به عنوان مثال تورهای یک روزه ماسال

بناهای باشکوه ایران باستان، یا معماری دورۀ اسلامی، مساجد استانبول، مجسمههای ایتالیا، کاخهای مسکو و … به طور مثال :در مارینا پارک هتل کیش سبک معماری کلاسیک کیش در طراحی ساختمان و فضاهای هتل رعایت شده و حتی در لوگوی مارینا پارک هتل نیز این همسازی قابل مشاهده است . واقعیت این است که غربیها از شرایط حاکم بر غرب و انگارههای فرهنگی آنجا خسته شدهاند لذا جذابیت فرهنگی برای توریستها همان نانوایی سنتی ما، گلیمبافی و کارگاههای سنتی ساخت ابزار و آلات کشاورزی با ابزارهای اولیه و با دست و دیدن بازارچههای سنتی به سبک بسیار قدیم معماری. برخلاف ادعای کسانیکه توریستها را از نظر فرهنگی برای ما مشکلآفرین میدانند، به هیچوجه نیاز به رهاسازی فرهنگی نداریم، بلکه با شناختی که از توریست پیدا میکنیم آنها بسیار راحت خود را با شرایط ما تطبیق میدهند. شاید به نظر عبارت بهتر بچه گانه بیاید. اینها همه پرسشهای اثباتی هستند نه هنجاری؛به عبارت دیگر، آنها به نظر ما باید رخ دهد.این کتاب به ناگریزگاهی به ابراز داوری های ارزشی خواهد پرداخت ،زیرا جهانگردی تاثیر بسیاری از جوامع و اقتصاد آنها گذاشته است.

درحال حاضر ستاد خدمات سفر فعال است و به صورت لحظه ای آمار و گزارش ها را از استان ها دریافت می کند. به گزارش منیبان؛ احمد راستینه نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: با پیگیریهای کمیسیون فرهنگی مجلس برای حمایت از صنعت گردشگری در ایام پساکرونا هزینه گاز مصرفی هتلها به یک پنجم تقلیل یافت. برخلاف بسیاری از شهرهای کشور که آیین و سنت خود را فراموش کردهاند، مردم کرمانشاه به سنتهای خود پایبند هستند. لذا در جهانگردی به دنبال چیزهای تازه هستند، به امید اینکه مسوولان این بخش به خصوص سازمان جهانگردی و میراث فرهنگی کشور با حرکتهای مثبت در مورد رونق بخش جهانگردی، شاهد رونق بیشتر این صنعت اشتغالزا و پردرآمد باشیم. براساس تجربیات حاصله در این زمینه عدهای از دستاندرکاران بخش صنعت توریسم معتقدند که هر یک نفر جهانگرد که وارد کشور میشود برابر با صدور صدها بشکه نفت برای کشور ایران سودآور میباشد و برای تحقق این امر مهم و حیاتی مشارکت تمامی افراد و مسوولان دستاندرکار بخش توریست و صنعت جهانگردی را میطلبد. با تور گرجستان به کشور زیبای نزدیک به ایران که در میانهی اروپا و آسیا بنا شده و خصایص هر دو قاره را به ارث برده وارد میشوید.

عمارت هشت بهشت در دو طبقه و بر روی یك كرسی با ازاره سنگی ساخته شده و تركیب احجام و فضاهای معماری بگونه ای ماهرانه و متناسب انجام گرفته است. توجه داشته باشید که در هتل های بزرگ سعی بر آن است که حتی رویکرد معماری ساختمان و فضاها همساز با اقلیم و طبیعت منطقه باشد تا هم جاذبه ی محیط را بیشتر به نمایش بگذارد و هم خصوصیات و فرهنگ منطقه را به عنوان یک مقصد گردشگری خاص به میهمانان و گردشگران معرفی کند . چون کشور ایران در این موارد یک موقعیت بسیار استثنایی و ممتاز از نظر جذب جهانگرد داشته که آن درآمدهای ارزی هنگفتی را به دنبال خواهد داشت و موضوعات مورد علاقه جهانگردان در ایران به فراوانی یافت میشود، که از جمله طبیعت زیبا با خصوصیات اقلیمی و آب و هوایی ویژه، مردمی با فرهنگ و تمدن کهن، آداب و رسوم و سنن باستانی و اسلامی و اماکن بسیار قدیمی با سبک معماری بینظیر، بهویژه در شمال ایران و در منطقه تالشنشین و شهرک تاریخی ماسوله با قدمتی چندین هزار ساله که وجود دارد، در کمتر کشوری میتوان پیدا کرد. از طرفی کشور ایران یکی از پنج کشور مهم جهان در عصر حاضر است که آثار و آداب و سنن باستانی در حدی قابل توجه وجود دارد و تنها کشوری است که با داشتن این همه جاذبههای جهانگردی، بخش صنعت جهانگردی را به راحتی میتوان در آن مقبول ساخت.

میدان پلازا مایور یکی از معروف ترین مکان های دیدنی اسپانیا محسوب می شود. میدان نقش جهان که به صورت رسمی با عنوان میدان امام شناخته می شود، میدان مرکزی شهر اصفهان است و بخشی از یک مجموعه تاریخی به شمار می رود. در سال ۱۳۸۲ بخشی از این منطقه که در حدود ۶۰ هکتار بود و بقایای یک شهر تاریخی را در برداشت، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. این صنعت که بعد از صنعت نفت، مهمترین گزینه برای درآمد ارزی در کشور خواهد بود. مقدمه : صنعت گردشگری در جهان توسعه فراوانی یافته است و بسیاری از کشورها از این راه توانسته اند وضعیت خود را بهبود ببخشند و از مشکلاتی مانند بیکاری، پایین بودن سطح درآمد سرانه و کمبود درآمد ارزی خویش بکاهند.

از سوی دیگر طبیعت پیرامون آبشار نیز زیباتر از هر زمان دیگر است. هر طرف شهر که بروید حتما تابلویی پیدا میشود که مسیر بلوار ناهارخوران را نشان دهد. صنعت گردشگری با ویژگیهای خاص خود، صنعتی پویا با آیندهای روشن تلقی میشود. در حال حاضر مهمترین مانعی که بر سر راه صنعت جهانگردی میباشد، رابطه ایران با جهان خارج است. این آبشار زیبا در ۱۸ کیلومتری گرگان و در مسیر راه رودخانه شصت کلا قرار گرفته است! تماشای سوسن چلچراغ در رودبار در اواسط خرداد و تماشای لاله های واژگون در شهرکرد در اواسط اردیبهشت، همچنین تماشای جنگل های هیرکانی در گرگان و انزلی و تماشای دشت شقایق در دشت لار تهران در اردیبهشت. از موارد تاثیرات مثبت دیگر این صنعت می توان به نگاه مثبت گردشگری به فناوری های جدید و همچنین استفاده از رویکردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات سیستمی و سازماندهی سامانه های رزرو ، تبلیغات و پشتیبانی و ارتباط بین بخش ها در مجموعه که از هدر رفتن زمان و منابع انسانی و منابع طبیعی جلوگیری کرده و صرفه جویی کرده است .

این پارک در مجموعه تاریخی طاق بستان قرار دارد که در بخشهای قبل بهصورت کامل درباره آن صحبت کرد. ناحیه دوم به «ویاب محله» معروف است که در قسمت شمال غربی روستا واقع شده و ناحیه سوم به «پایین محله» معروف است که در قسمت جنوبی روستا قرار دارد. منطقه توریستی گردشگری زرشک، یکی از دیدنیترین خوش آب و هواترین روستاهای قزوین است، مردم قزوین اغلب اوقات فراغت خود را در این روستا میگذرانند، از دیدنیهای این روستا میتوان به مزرعه محمد زرشکی اشاره کرد محلی سرسبز همراه با یک چشمه آب سرد که در بین مردم محلی به ملک محمد ارباب مشهور است و مکان تفریحی کدخدای زرشک بوده است. مسجد جمیرا یکی از زیباترین مساجد دبی می باشد و نمونه خوبی از معماری اسلامی است ، این ساختار متفاوت سنگی برگرفته از سنت قرون وسطی می باشد و 2 مناره است که زیبایی سنگ کاری این مسجد مثال زدنی و پر طرفدار برای گردشگران عاشق معماری است و زیبایی آن زمانی خود را به رخ می کشد که تمامی نور افکن ها روشن می شود و مکانی کاملا عرفانی و خاص برای علاقه مندان می باشد؛ ضمنا این مسجد مرکز تفکر فرهنگی شیخ محمد بن راشد می باشد و در این مکان امکاناتی از جمله : سخنرانی ها ، کلاسهای عربی و غذاهای سنتی و فرهنگی وجود دارد .

این مکان یک فضای کاملا اشتراکی است که هر فردی میتواند یک تخت اجاره کند، اما حمام و آشپزخانه به صورت مشترک استفاده میشود. حمام فین از دو حمام بزرگ و کوچک تشکیل شده است. راههای تعیین نتیجه این تصمیمات،موضوع اساسی مطالعات اقتصادی چه در سطح کلی و چه در ارتباط با فعالیتهای معیین را تشکیل می دهند. صنعت گردشگری امروزه به قدری در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها اهمیت دارد که اقتصاددانان آن را صادرات نامرئی نیز مینامند. چرا گردشگری داخلی آنقدر مهم نیست که توریسم بین المللی اهمیت دارد؟ از سوی دیگر مشکل بی ثباتی قیمت ها، تورم و چندگانگی موجود در نرخ گذاری ها، وجود دارد. به نظر من در ایران سرمایه گذاری بر روی توریسم 5 درصد پتانسیل واقعیش بوده، ولی در زمینه IT و توریسم همین میزان هم انجام نشده. وجود لایههای مختلف ارزشمند فرهنگی و باستانی با توجه به یافتههای مذکور محتمل به نظر میرسد. درحالی که درآمد جهانی جهانگردی همه ساله بالغ بر صدها میلیارد دلار است، ایران که از زمره پراستعدادترین کشورها در این زمینه به شمار می رود و جاذبه های فراوان طبیعی، تاریخی و فرهنگی آن زبانزد خاص و عام است، از این سفره گسترده تنها چند صدهزار دلار بهره می جوید.

در رابطه با گردشگران و مسائل مربوط به آنان مشکلاتی وجود دارد که از جمله تطبیق توریستها با قوانین ایران میباشد. تورهای داخلی شامل تورهای یکروزه و چند روزه میباشد و شما میتوانید با صرف هزینه پایین تور مدنظر خود را پیدا کنید و از سفر خود لذت ببرید. سرمایهگذاری جهانی در صنعت گردشگری حاکی از آن است که گردشگری صنعتی از زمره صنایع توزیعکننده درآمد است و هنگامی که جهانگرد وارد کشور میشود، در مقابل خدماتی که به وی ارائه میشود، باید هزینه پرداخت کند و این پرداخت ارزی خواهد بود. عکاس: A Karimiسد سلیمان تنگه که با عنوان سد شهید رجایی و سد دو دانگه نیز شناخته میشود، از زیباترین جاهای دیدنی ساری است که در سال ۱۳۷۰ به بهرهبرداری رسید. 2) اشاعه فرهنگ ملی و اسلامی: از آنجاییکه عدهای فقط به درآمد اقتصادی میاندیشند، در حالیکه خود اشاعه فرهنگ ملی و دینی در بلندمدت درآمدزا نیز هست. این معنا و مفهوم ندارد که بخواهیم با مدرنسازی آنچه متعلق به فرهنگ ملی و دینی ماست دچار رهاسازی فرهنگی شویم، چون جهانگردان غربی از مظاهر مدرنیسم غرب دلزده شدهاند. ولی امروز این یک نیاز هم برای کشور و هم اقتصاد ماست. یک جهانگرد اگر احساس کند که واقعا به عنوان گردشگر به آن اهمیت میدهند همهگونه امکانات رفاهی که لازمه جذب جهانگرد میباشد در ایران وجود دارد خواهان ماندن بیشتر در ایران و سیر و سیاحت در مناطق مختلف کشور که هرکدام به تناسب خود یک جاذبهای دارد سفر کرده و با خاطرهای خوش از ایران رفته و فرهنگ برخورد درست ما در آن اثر گذاشته و در کشور خودش جدای از تعریف جاذبههای گردشگری در ایران، به مسائل فرهنگی، که اگر درست با آن برخورد شده باشد پرداخته و از این امر یک گام مهم و مثبتی در جهت خدمت به توسعه اقتصادی کشور برداشته میشود که نهایتا برآیند آن میتواند عامل موثری در تحرک و تسریع فرآیند رشد و توسعه اقتصادی کشور باشد.

در کشورهای جهان سازمانهایی به نام (سازمان جهانگردی ملی) NTA وجود دارند که رابطه بین بخشهای دولتی و خصوصی هستند. سرمایهگذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبههای جهانگردی روبه افزایش است. به خاطر ویژگی اول در صنعت گردشگری ، همان وجود بازیگران زیاد، باید از تفکر سیستمی بهره برد چون وقتی تعداد و نوع بازیگران زیاد میشود اثرات سیستم بیشتر میشود. دو- وقتی یک نفر از یک خانواده در مشاغل مربوط به گردشگری شاغل باشه، معمولا در آن خانواده فرد بیکاری پیدا نمی کنید. همین الان در زمان برخی نمایشگاه ها مانند نمایشگاه نفت و گاز تهران، یک اتاق در هتل های 4 و 5 ستاره پیدا نمی کنید.

این موضوع به شما کمک میکند تا دید و ذهن خود را آزاد کنید و در نهایت بیشتر رشد کنید. جاده گیسوم تونلی جنگلی را با نسیم خنک کوهستان های تالش در هم آمیخته تا تن و جان هر رهگذری را آرامش ببخشد و روحش را آسایش دهد.گیسوم جایی است که جنگل و دریا به هم می رسند و سحر طبیعت به اوج خود می رسد. با توجه به اینکه تفریحات زمستانی جذابیتهای خاص خود را دارد، هر ساله بسیاری از شهروندان تهرانی به این مجموعه میآیند و لحظات خوشی را برای خود ایجاد میکنند. ۵- توریست­هایی که به علت مسائل مذهبی از کشورهای مختلف دیدن میکنند.

با انتخاب یکی از تورهای ایرانگردی در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه، طبیعت چهار فصل را مشاهده خواهید کرد و جاذبه های گردشگری منحصر به فرد ایران را خواهد سایت jarastour دید. در یکی از قسمت هاس گردشگری به طور واضح می توان این امر را مشاهده نمود که به آن زنجیره سبز گفته می شود ، زنجیره سبز در تمام صنایع می تواند تاثیرات مثبتی بر جامعه و محیط زیست داشته باشد. اینکه امروزه مشاهده میشود که کشورهای صنعتی اروپا و آمریکا تمام نیرو و توان خود را در جهت جذب جهانگرد به کار میگیرند، موید جایگاه این صنعت در اقتصاد است، عایدی حاصل از گردشگری پایدار و در عین حال امکان بهرهبرداری از آن در کوتاهمدت فراهم است. به امید روزی که ایران در بخش صنعت توریست در دنیا حرف اول را بزند.با استناد به آمارهای موثق من از جمله تحقیقات سازمان جهانی جهانگردی این مقوله با شدت فزاینده ای نمو داشته و گویا می توان آن را بزرگترین صنعت جهان پس از نفت و خودرو سازی دانست و با توجه به رشد چشمگیر آن˓قابلیت اخذ رتبه نخست در سال های آتی را نیز دارا می باشد با توجه به موقعیت استراتژیک ایران که به لحاظ پهنه جغرافیا و اقلیم چهار فصل و باتبع آن موجودیت گیاهان و زیست اقلام متنوع حیوانات که موجبات بالقوه جذب گردشگران خارجی را داراست و از دیدگاه دیگر آثار باستانی که موید پیشینه غنی تاریخ و فرهنگ این کهن بوم و بر است و به لحاظ توسعه پایدار ایران قوه درک هر ایرانی متعهد و معقول را به سوی تصحیح نگرشی وا می دارد که محوریت آن عدم اکتفا به منابع رو به کاهش نفت و گاز و پالایش و صادرات مشتق شده از آن است با توجه به اقلیم خاص ایران می توان کشورمان را سرزمین تضادها دانست;در حالی که ارتفاع بخش بزرگی از خاک کشور بیش از 1200 متر بالاتر از سطح دریاست در مقابل آن کرانه های دریای خزر 26 متر پایین تر از سطح دریای آزاد است.اختلافات اقلیمی ایران نیز قابل تامل است به طوری که میانگین دمای هوا در دی ماه در سواحل خلیج فارس 20 درجه سانتیگراد است در حالی که هم زمان در شمال غرب کشور سرمای 30 درجه زیر صفر حکم فرماست !

شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. همچنین اشتغالزایی در این صنعت بالا بوده و نیروی انسانی موردنیاز آن محتاج به آموزش بلندمدت نمیباشد. بعضی از منابعی که صنعت جهانگردی متقاضی آن است ،کالای عمومی یا حتی منابع رایگان هستند. اگر خانواده ای با اتومبیل خود در فصل غیر تعطیل به تعطیلات برود ،می تواند از شبکه راهها ،پارکهای عمومی یا ملی و سواحل استفاده کند و با تماشا کردن یا عکس برداری از مناظر آنها بهره برد،بی آنکه مانع استفاده دیگران شده باشد.البته اگر همین خانواده در فصل تعطیلی به سفر می رفت بر اثر ازدحام وسیله نقلیه و تراکم جمعیت در مقصد و ضایع شدن منظر ،هزینه فرصت چشمگیری پدید می آمد. هر جامعه ای،تصمیمگیری درباره تخصیص منابع را در چند سطح انجام می دهد .یک کشور می تواند یک نظام سیاسی را اتخاذ کند که دارای روش شناسی تخصیص منابع باشد؛مانند قیمتگذاری از طریق بازار در اقتصاد سرمایه داری یا برنامه رزی متمرکز در اقتصاد کمونیستی .در نظام اول ،تصمیمات ملی یا منطقه ای ،عامل تخصیص منابع بین فعالیتها و کاربردهای اقتصادی مولد و نامولد است.برای مثال ،دولت ،صاحبان صنایع وگروههای فشار درباره قطعه زمینی مذاکره می کنند، که یا برای فعالیتهای مدنی،کشاورزی و جهانگردی قابل استفاده است یا بصورت طبیعی حفظ شود (از نظر اقتصادی،نامولد باقی بماند).در سطح صنعت،بنگاهها بر سر منابعی رقابت می کنند که کم و بیش مختص آن صنعت است.برای مثال،هتلداران و صاحبان رستورانها شاید با استفاده از پیشنهاد اغواکننده پرداخت حقوق بیشتر برای استخدام آشپزهای خوب ـ«منابع کار ماهربرای تهیه غذا»ـ رقابت می کنند.حتی درون یک فعالیت مولد،رقابتی در تقاضای منابع کمیاب وجود دارد و چگونگی تخصیص این منابع باید روشن شود.برای مثال،آیا اداره ملی جهانگردی باید تمام بودجه تبلیغاتی خود را به خرید ویدئوی تبلیغاتی اختصاص دهد یا به تهیه بروشور و پوستر ؟