بچه‌های سپاه بدر یکی از سد‌های موثر مقابل منافقین بودند

در پایان مراسم مراسم، رونمایی از کتاب میاندار به دستان محمد طالبی و عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صورت گرفت.

احمد مصطفایی، نویسنده کتاب میاندار، با حضور در این برنامه؛ محمد طالبی را نماد یک اندیشه، تفکر و مکتب خواند و او را پدر معنوی خود دانست و در ادامه افزود: این مرد بزرگ و مرد دفاع مقدس، به دفاع مقدس ختم نشده است و همچنان این رودخانه زلال بعد از دفاع مقدس جاری است و آن نخل‌ها و نهال‌های تشنه را سیراب می‌کند.

ناصح در روایت خاطرات خود از محمد طالبی، او را محور جوانان، تحت عنوان یک پهلوان و یکی از ذخایر انقلاب خطاب کرد. همچنین موسی زارع نیز خاطراتی از دستورات محول شده از سمت محمد طالبی به خود، سخن گفت.

در ادامه محمد طالبی با حضور خود بر روی صحنه با اشاره به معذب بودنش برای شرکت در این مراسم تقدیر از خود، از دِین خود نسبت به مادر و همسرش بابت زحمات و نبودن‌هایش سخن گفت. وی با بیان عبارت «خداوند برای سرباز معطل نمی‌ماند» به مقایسه بین لشکر سپاه بدر با منافقین، خصوصاً اعضای سازمان مجاهدین خلق گفت: یکی از مؤثرترین سد‌های مقابله دشمن و منافقین، بچه‌های لشکر سپاه بدر بودند. سخت‌ترین عملیات‌ها را این عزیزان و سروران انجام می‌دادند؛ خداوند آن‌ها را توفیق داد در صف رزمندگان و مجاهدین وارد شوند؛ و یک عده منافق رفتند از صدام پشتیبانی کردند و مملکت را رها کردند! لشکر سپاه بدر، لشکر متشکل از عراقی‌هایی بود که در جنگ اسیر شده و داوطلبانه اقدام به شرکت در جبهه‌های جنگ علیه صدام و حزب بعث کرده بودند.

محمد طالبی از برپاکنندگان ورزش، به خصوص ورزش باستانی و زورخانه‌ای در جبهه‌های جنگ و در بین رزمندگان بود. مقام معظم رهبری به او نشان فتح داد و شهید آوینی، سید شهیدان اهل قلم، او را ببر کوهستان نامید. عراقی‌ها نیز او را شیر زرد خمینی نامیده بودند. عقرب زرد رنگ نیز از دیگر صفات او است. به دست گرفتن چوب دستی و عصا به جای اسلحه از صفات بارز او در جبهه‌های دفاع مقدس بود تا دشمن را خوار و خفیف کند.

در ادامه همزمان با شروع برگزاری مراسم تجلیل از محمد طالبی و رونمایی از کتاب میاندار، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور خود بر روی صحنه، گفت: آسایش، آرامش و امنیت امروز در جمهوری اسلامی ایران، مدیون رشادت‌های شهدا و ایثار گران ۸ سال دفاع مقدس است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، ۳۵۲ امین برنامه شب خاطره با محوریت محمد طالبی یکی از بنیان‌گذاران تیپ نبی اکرم و فرماندهان دفاع مقدس همراه با رونمایی کتاب میاندار نوشته احمد مصطفایی، با موضوع زندگانی محمد طالبی عصر پنجشنبه ۲ آذر دربا حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تالار سوره حوزه هنری، برگزار شد.

وی در ادامه از قریب به ۴۰ ساعت مصاحبه با محمد طالبی جهت ضبط و ثبت خاطره برای تهیه کتاب میاندار خبر داد و افزود: از سال ۹۸ شروع کردیم؛ در سال ۱۴۰۰ تدوین اولیه کتاب تمام شد و وارد موضوع چاپ کتاب شدیم. با مشورت از دوستان تصمیم گرفتیم که انتشارات سوره مهر و حوزه هنری اقدام به چاپ کتاب کنند.

همچنین در این مراسم، اسدالله ناصح، هم‌رزم محمد طالبی و موسی زارع، یکی از نیرو‌های تحت فرماندهی محمد طالبی، اقدام به خاطره‌گویی درباره شخصیت و مجاهدت وی کرد.

در این مراسم نوجوانان ورزشکاری با هنر نمایی مرشد زورخانه اقدام به اجرای ورزش باستانی کردند. همچنین در آخر جهت تسهیل در دستیابی به کتاب نامدار اعلام شد که این کتاب توسط انتشارات سوره مهر با ۲۰ درصد تخفیف به فروش می‌رسد.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1113115/%D8%A8%DA%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AB%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%81%D9%82%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%AF

همچنین در ادامه از محمد طالبی و همسرش، با حضور رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، نویسنده کتاب میاندار، مدیران حوزه هنری و دیگر دست‌اندر کاران این برنامه تجلیل به عمل آمد و تندیس افتخار شهید دریاقلی که تندیسی است مردمی که به قهرمانان تعلق می‌گیرد؛ تندیس دیگری توسط خواهر شهید ظهرابی، عبا شهید یزدان پناه، انگشتری متعلق به رهبر انقلاب و نگین انگشتری متبرک از سنگ حرم امام حسین (ع) به محمد طالبی اهدا شد.

زارع‌پور درباره‌ی حضور خود در این مراسم افزود: از دوران کودکی، از پایگاه بسیج حزب‌الله شهر اسلام‌آباد، افتخار داشتیم خدمت حاج‌آقا محمد طالبی باشیم. نوجوان بودیم و ایشان جز بزرگان بودند. انشالله خداوند وجود ایشان و امثال ایشان را برای نسل جوان حفظ کند.