بیش از ۲ میلیون تردد روزانه در نوروز ۱۴۰۲ ثبت شد/ کاهش زمان تاخیر پروازها

شهریار افندی‌زاده رئیس سازمان راهداری نیز در این نشست با ارائه گزارشی گفت: در نوروز ۱۴۰۲ در حوزه ناوگان حمل و نقل زمینی با ۱۴ هزار اتوبوس ۲۹ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۱۴ هزار سواری به ارائه خدمات به گردشگران پرداختند که در جابجایی مسافران نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته‌ایم.

دانشور با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد از نظر تعداد مدرسه و مسافر رشد داشته‌ایم، اظهار کرد: روز اول فروردین‌ماه ۱۴۰۲ نیز به‌صورت رایگان مدارس در اختیار فرهنگیان قرار داده شد.

درخشان به فعالیت تیم‌های سحاب هلال‌احمر اشاره و تصریح کرد: این افراد با حضور در تفرجگاه‌ها و تذکر درباره خطر گاز co به چادر‌ها نقش بسزایی در کاهش آمار گازگرفتگی نسبت به سال گذشته داشتند.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس با بیان اینکه این استان قطب گردشگری کشور محسوب می‌شود به افزایش ۱۴ درصدی بازدید از اماکن تاریخی این استان اشاره کرد و افزود: این استان بیشترین آمار بازدیدکننده اماکن تاریخی را به خود اختصاص داد. زیارت حرم‌های مطهر، حافظیه، تخت‌جمشید، سعدیه ارگ کریم‌خان و پاسارگاد به ترتیب بیشترین بازدید کننده را داشتند.

خوشخو نماینده سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این نشست گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد در بهمن و اسفند سال گذشته به طور میانگین تاخیر پرواز‌ها ۵۰ دقیقه بود، اما در نوروز امسال خوشبختانه این تاخیر به ۱۸ دقیقه کاهش پیدا کرده است. 

او افزود: در حوزه پیشگیری و خدمات بشردوستانه ۷۰۰ پست و ۳۵ هزار نفر به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خدمات‌رسانی کردند و بیش از ۲۳۰ هزار نفر از خیمه‌های نماز استفاده کردند.

او با اشاره به اطلاع‌رسانی مناسب صداوسیما در شبکه‌های محتلف، ادامه داد: دو موج بارشی سنگین در ایام نوروز رخ داد که کم‌ترین تلفات جانی را شاهد بودیم.

 

او با بیان اینکه امروز، فردا و پس فردا حیاتی است، ادامه داد: این سه روز آمار تصادفات و فوتی‌ها شکننده است. سال گذشته هزار و ۱۴۶ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند و امسال این تعداد به ۶۶۶ نفر رسید همچنین ۱۴ هزار نفر مجروح داشتیم. 

اسکان در تمامی مدارس، بافت‌گردی و قدم زنی در بافت تاریخی شیراز برای مقابله با هجمه‌هایی که در درباره از بین بردن بافت تاریخی شیراز طی ماه‌های گذشته‌صورت گرفته بود، پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی برای خرید از ۷۰ غرفه‌های صنایع‌دستی مستقر در حافظیه، توزیع هفت هزار روسری به‌صورت رایگان، احرای برنامه‌های فرهنگی در حرم‌ها، استقرار ۵۶ «کمپین شصت‌سی» در سی کیلومتری ورودی شهر‌ها به‌منظور کاهش خواب‌آلودگی از دیگر نکات مورد اشاره استاندار فارس بود.

در حاشیه این بازدید با حضور علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین استانداران، دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر استان‌ها، نمایندگان وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، جمعیت هلال‌احمر، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سازمان اورژانس کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان اوقاف و امورخیریه، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، پلیس راهور ناجا و کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

 

 

 

او افزود: نزدیک به یک میلیون نفر در طول نوروز به مردم خدمت می‌کنند و در این میان جلوه زیبای خدمت زمانی است که نیرو‌های داوطلب و نیرو‌های جهادی را می‌بینیم که خود را وقف کمک و خدمت به مردم می‌کنند.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ۷۰۰ هزار خودرو به استان وارد شدند، افزود: سه میلیون و ۵۳۰ هزار تردد دریایی در جزایر استان انجام شد. 

اعلایی ادامه داد: امسال در حوزه فوتی‌های تصادف ۳۴ درصد کاهش داشتیم، اما متاسفانه در تصادفات جرحی با افزایش روبه‌رو هستیم. 

 

او ادامه داد: تمامی آمار‌ها نشانگر این است که در تمامی موارد شاهد افزایش بوده‌ایم و خدمات‌رسانی مناسبی به مسافران ارائه شد.

او با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ هشدار در رنگ‌های مختلف صادر شد، ادامه داد: طی ۲۴ ساعت آتی در سواحل دریای خزر بارش‌های سنگین خواهیم داشت به ویژه در استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال سمنان احتمال سیلاب و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

 

 

 

 

 

افزایش ۱۴ درصدی بازدید از اماکن تاریخی در فارس 

او افزود: در حمل و نقل هوایی نیز امسال تا روز گذشته ۲میلیون و ۳۷۵هزار مسافر جابجا شدند و از طریق حمل و نقل دریایی شاهد جابجایی ۳میلیون ۲۵۲ هزار مسافر درون سواحل و بنادر تا روز گذشته بودیم. این در حالی است که به طور متوسط روزانه تردد بیش از ۲میلیون بین استانی به ثبت رسیده است که نسبت به نوروز ۱۴۰۱، دو درصد رشد داشتیم.

اصغری معاون مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی بیان کرد: سال عجیبی را آغاز کردیم و از اول فروردین ماه سامانه بارشی وارد کشور شد که سربلند بودیم.

 

 

 

او با بیان اینکه بیشترین آمار مربوط به دوم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ با ۱۴۷ هزار و ۳۶۳ مسافر بوده است، ادامه داد: استان‌های فارس، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان و بوشهر بیشترین تعداد مراجعه را داشتند.

 

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین نیز در این نشست از طریق ویدئوکنفرانس گفت: تمام تمهیدات لازم برای میزبانی شایسته از گردشگران در این استان اندیشیده شده و خوشبختانه امسال شاهد رونق هرچه بیشتر گردشگری در استان قزوین بودیم.

به گزارش  خبرگزار صدا و سیما به نقل از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهوری صبح امروز شنبه دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۲ از دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروز ۱۴۰۲ بازدید کرد.

او با اشاره به جریمه کردن عدم فاصله طولی در مسیر‌ها به‌عنوان تجربه‌ای جدید، افزود: این جریمه توسط گروه‌های جهادی و پلیس اعمال می‌شود و تا کنون بیش از دو هزار ج یمه انجام شده است. این کاررکه می‌تواند منجر به مدیریت سرعت نیز شود در صورت اینکه تجربه خوبی باشد در آینده تسری پیدا می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز در این جلسه از طریق ویدئوکنفرانس در سخنانی گفت: استان مازندران از دیرباز مقصد گردشگری بوده و در طول سال میزبان گردشگران است. بیش از ۹۵هزار ویلا در این استان در ایام مختلف سال میزبان گردشگران هستند و حتی در نوروز در بعضی از شهر‌ها تا پنج برابر جمعیت یک استان شاهد حضور گردشگران هستیم.

 

 

 

تقویت نظارت بر اماکن و تاسیسات گردشگری در استان البرز 

او افزود: در حوزه اورژانس هوایی نیز ۸۹ مصدوم و ۶۸ بیمار را از این طریق به مراکز درمانی اعزام کردیم. این در حالی است که رشد ۵۱ درصدی مراجعه به بیمارستان‌ها را در این ایام ثبت کردیم و در حوزه عمل‌های جراحی نیز ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته‌ایم.

 

 

 

 

 

جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور در این نشست گفت: در حوزه اورژانس بیمارستانی ۲۵۰هزار ماموریت انجام دادیم که ۴۵ هزار ماموریت ما ترافیکی بوده و رشد ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. استان‌های خراسان رضوی، فارس و اصفهان بیشترین حوادث ترافیکی را داشته‌اند.

 

 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان با بیان اینکه این استان پایتخت گردشگری دریایی محسوب می‌شود، افزود: هرمزگان به دلیل تنوع تردد‌ها استان خاصی است. تا دهم فروردین ماه پنج میلیون و ۱۳۰ هزار ورود و خروج در استان انجام گرفته و دو میلیون و ۵۶۷ هزار ورودی داشتیم. همچنین با افزایش ۳۸ درصدی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار اقامت روزانه در استان صورت گرفت که یک میلیون نفر در هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی اقامت کردند.

 

 

اقامت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر نوروزی در ستاد اسکان فرهنگیان

او به راه‌اندازی خط جدید بندرعباس و هنگام در راستای تنوع‌بخشی به مقاصد سفر، از ورود اولین تیم‌گردشگر به جزیره ابوموسی اشاره‌کرد.

ایمانیه با اشاره به اینکه بسیاری جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز شناسایی و اقدامات لازم صورت گرفت، ابراز امیدواری کرد با افزایش بودجه در سال جاری کار‌های بیشتری در رفع نقاط حادثه‌خیز انجام‌گیرد.

 

 

اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه 

او ادامه داد: ۲۴ نوروزگاه، ۲ بازارچه دائمی و ۱۶ بازارچه موقت صنایع‌دستی در استان در حال برگزاری است که این‌ها باعث شده تا شاهد رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در این استان باشیم.

 

وجود ۹۵ هزار ویلا در استان مازندران برای میزبانی از گردشگران 

 

 

او در ادامه گفت: در حالی که در نوروز امسال ۵۱ درصد رشد مراجعه به بیمارستان‌ها را داشتیم، رسانه ملی در بخش اخبار مختلف خود از کمبود پزشک و کاهش ارائه خدمات به بیماران گزارش پخش می‌کند در حالی که نیرو‌های بهداشت و سلامت در نوروز در خدمت مردم هستند.

جعفری‌نسب اضافه کرد: سال گذشته ۹۸ مورد پلمپ و نصب بنر داشتیم، اما امسال این عدد درصد بسیار بیشتری دارد که فقط ۳۵ قنادی متخلف که گران‌فروشی داشتند پلمپ شدند. همچنین ۷ هزار تن پسته که به مدت شش ماه در انبار بود و نیز ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک کشف و بین مردم توزیع شد. 

او افزود: یکی از موضوعاتی که در آستانه نوروز با آن مواجه بودیم افزایش بلیت‌های سفر بود که شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی متخلف به تعزیرات معرفی و با آن‌ها مطابق قانون برخورد شد و شاهد کاهش و تثبیت قیمت بلیت‌های سفر بودیم.

 

 

کشف ۷ هزارتن پسته و ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک احتکار شده 

جعفری‌نسب معاون سازمان تعزیرات حکومتی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی گفت: طرحی را از ۸ اسفند سال گذشته تا پایان ماه رمضان آغاز کردیم که در این طرح ۵۰۰ شعبه فعال برای نظارت هرچه بیشتر به وضعیت بازار تشکیل شده است.

او اضافه کرد: پرترددترین استان‌های ما تهران، البرز، قم، اصفهان و مرکزی است و استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، اردبیل و ایلام نسبت به نوروز سال گذشته رشد تردد مسافر داشته‌اند. 

 

 

حجت‌الاسلام موسوی نماینده سازمان اوقاف نیز در این نشست گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه بیش از ۱۱ سال است که با اجرای طرح آرامش‌بهاری که یک طرح فرهنگی است به خدمت به مسافران نوروزی می‌پردازد.

حسینی‌پور افزود: تامین ارزاق عمومی از جمله گوشت و مرغ با قیمت مناسب یکی از مهمترین اقدامات در نوروز امسال بود این در حالی است که موضوع کاهش ترافیک در جاده‌های اصلی ورودی به استان اقدامات تاثیرگذاری انجام شده است.

 

سرهنگ سیروس حسن زاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا با بیان اینکه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر امسال نسبت به سال گذشته تفاوت داشت، ادامه داد: امسال ماموریت ستاد تنها معطوف به خدمات مربوط به گردشگری نشد و نسبت به تمام حوزه‌ها به‌خصوص تصادفات توجه ویژه شد، همچنین دولت به‌صورت ویژه پای کار آمد.

 

 

ثبت بیش از ۲میلیون تردد روزانه در نوروز ۱۴۰۲ 

دوستی با اشاره به در اختیار گذاشتن ۷۰۰ کلاس درس جدید برای معلمان، ادامه داد: سال گذشته ۸۴ هزار و ۷۰۰ شب اقامت در مدارس انجام شد که امسال با افزایش ۶۷ درصدی این آمار به ۱۴۱ هزار رسید. همچنین سالن ورزشی در زمان بارندگی در اختیار مسافران قرار گرفت.

 

او به افزایش ظرفیت صندلی و لندینگ‌کرافت‌ها اساره کرد و ا‌دامه داد: در سال گذشته صف‌هایی با بیش از بیست کیلومتر برای انتقال خودرو شکل می‌گرفت که با راه‌اندازی سامانه نوبت‌دهی و افزایش شناور‌ها و لندینگ‌کرافت‌ها شاهد چنین هجمه‌ای نبودیم. 

احمد دانشور نماینده وزارت آموزش و پرورش در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور با بیان اینکه ۶ هزار و ۳۹۰ مدرسه در قالب ۵۴ هزار و ۴۹۱ اتاق با اولویت فرهنگیان تجهیز شده است، تصریح کرد: یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۵۶ مسافر در قالب ۴۰۳ هزار و ۵۹۹ خانوار مراجعه کردند.

 

کاهش زمان تاخیر پرواز‌ها 

 

پخش ۸۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان، خدمات‌دهی و معاینه ۳۱ هزار زائر، استقرار تیم‌های سیار و پست‌های موقت در ۳۰۰ نقطه حادثه‌خیز از نکات مورد اشاره مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر بود.


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3803515/%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B2-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7

 

فعالیت ۲۴ نوروزگاه در استان گلستان 

دو موج بارشی سنگین در ایام نوروز با کم‌ترین تلفات

خدمت‌رسانی یک میلیون نفر به مسافران نوروزی

رئیس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: ۶۳۲ هزار تن مواد غذایی مسموم و غیربهداشتی معدوم شده است. در همین حال ۳۰ درصد مسمومیت با گاز co کاهش یافته است که آمار بسیار خوبی است. 

او افزود: این استان در مسیر تردد مسافران نوروزی قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا شاهد افزایش حضور گردشگران باشیم.

 

 

 

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: دو رویکرد توزیع زمانی و توزیع مکانی سفر را در نوروز امسال در دستور کار داشتیم که گزارش‌ها و آمار‌ها نشان می‌دهد این رویکرد به خوبی انجام شده است.

 

 

کاهش ۳۵ درصدی تلفات جاده‌ای در قزوین

 

 

 

 

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: با توجه به این که بقاع متبرکه و امامزادگان محل مراجعه و زیارت جمع زیادی از مسافران نوروزی است امسال ۱۲ میلیون نفر به زیارت بقاع متبرکه در تعطیلات نوروزی مشرف شدند.

 

او افزود: این طرح امسال در ۲هزار بقعه امامزاده اجرا شده که با توجه به تامین محل‌هایی برای اسکان زائران و مسافران در محل امام‌زاده‌ها امسال بیش از ۵۰۰ هزار نفر به صورت رسمی و یک میلیون نفر به صورت اضطراری در بقاع متبرکه اسکان داده شده‌اند.

 

 

کاهش ۳۴ درصدی فوتی‌های تصادفات در قزوین 

استاندار البرز با بیان اینکه البرز دومین استان در حوزه ترددی بود، ادامخ داد: ۳۶ پایگاه سفر و ۲۲ ستاد هماهنگی خدمات سفر در نقاط محتلف استان شکل گرفت.

ورود ۷۰۰ هزار خودرو به استان هرمزگان

 

 

او با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز افزود: بعد از پایان تعطیلات نوروزی شب‌های قدر و نیز عید فطر را داریم که این دو مناسبت‌ها نشان می‌دهد به احتمال زیاد ما با یک موج دیگری از سفر مواجه خواهیم بود که البته شهر‌های مذهبی احتمالا مقصد سفر بسیاری از مسافران باشد.

او با بیان اینکه در جاده‌های برون شهری ۳۳ فوتی کم‌تر از سال گذشته داشتیم، ادامه داد: شیراز بعد از کرمان بیشترین کاهش را نسبت به سال گذشته داشت.

تکذیب کمبود پزشک و کاهش ارائه خدمات به بیماران 

زنگانه ادامه داد: بیشترین نقطه حادثه خیز بعد از تهران در این استان واقع شده و همین موضوع باعث شده تا شاهد افزایش تعداد تصادفات باشیم که متاسفانه بیشترین افرادی که در تصادف‌ها آسیب می‌ببیند عابران هستند. البته از ابتدای دولت سیزدهم در حوزه ترمیم و تعمیر جاده‌ها و راه‌های ارتباطی اقدامات خوبی در حال انجام است.

 

او افزود: ۲۱ درصد جمعیت کشور با فاصله ۳ ساعت به استان مازندران می‌رسند و این استان به‌عنوان تنفس‌گاه کشور قلمداد می‌شود از این رو ما با حجم انبوهی از گردشگران هستیم. امسال اجازه ندادیم حتی یک نفر به‌عنوان مسافر در نوروز در خیابان شب‌خوابی داشته باشند، مسافران نوروزی در اماکن مختلف مانند مدارس اسکان داده شدند.

او به تجربه سال گذشته ایجاد گروه‌های جهادی برای همیاری پلیس و رتبه نخست در کشور اشاره کرد و ادامه داد: امسال نیز در نقاط حادثه‌خیز ۳۵ اکیپ با تجهیزات کامل در مسیر‌های مواصلاتی به‌صورت تمام وقت استقرار دارند. 

او با اشاره به کم‌ترین تلفات جانی درون شهری و برون شهری، ادامه داد: یک فوتی درون شهری و یک فوتی برون شهری داشتیم. در سال‌های گذشته استان عبوری بودیم و امسال پذیرش مسافر و‌خدمات‌دهی خوبی در استان ارائه شد. 

 

زنگانه استاندار گلستان نیز در این نشست به صورت ویدئو کنفرانسی گفت: ۳۱۷ هزار و ۲۱۴ مورد اسکان داشتیم که نسبت به سال قبل از رشد خوبی برخورد بوده است و تردد‌ها نیز در استان بیش از ۱۰ میلیون ثبت شده است.

استاندار گلستان اضافه کرد: در باره تصادف‌ها نیز فوتی‌های درون‌شهری و برون‌شهری یک نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

 

 

حسین درخشان مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر، با بیان اینکه امسال برای نخستین‌بار ستاد خدمات نوروزی فعال شده است، گفت: جلسات روزانه با حضور مدیران کل به‌منظور رفع سریع مشکلات برگزار شد.

شالبافیان ادامه داد: این در حالی است که تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز باعث شده تا به احتمال زیاد تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان سفر خود را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کنند که در همین راستا پیش‌بینی می‌شود با یک موج دیگری از سفر بعد از ماه رمضان مواجه باشیم و از همین الان برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در روز‌های بعد از ماه رمضان آمادگی لازم را داریم.

 

 

 

۷۶ درصد علت تصا‌دفات سرعت غیرمجاز است

 

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته شاهد کاهش تصادفات و کاهش ۳۵ درصدی تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته بوده‌ایم افزود: امسال علاوه بر افزایش اقامت بازدید از جاذبه‌های استان ۶۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

 

استاندار مازندران به موضوع سواحل اشاره ورد و افزود: در استان مازندران ۱۶ شهرستان دارای ساحل داریم که با هدف انجام کار‌های فرهنگی گروه‌هایی از خواهران و برادران مستقر شدند و به راهنمایی گردشگران پرداختند.

خدمات‌رسانی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در ایام نوروز

 

 

او در ا‌دامه به راه‌اندازی نرم افزار وارمیک، افزایش ۴۵ غرفه صنایع‌دستی، تقویت تور لیدرها، انجام روزانه ۲۱۸ پرواز در استان، افزایش تولید ظرفیت آب، تامین اقلام غذایی از دهم اسفندماه، استفاده از ظرفیت همیاری جهادی پلیس و تمرکز روی خور‌ها و گردشگری ساحلی به‌عنوان دو ایده جدید اشاره کرد.

همچنین میزان سرعت باد طی امروز و فردا در کل کشور شدت خواهد گرفت که امکان خسارت وجود دارد و خطر مسافران را تهدید می‌کند.

 

 

تقویت نظارت بر اماکن و تاسیسات گردشگری از دیگر موارد مورد اشاره استاندار البرز بود.

 

 

حسن زاده ۷۶ درصد علت تصا‌دفات را سرعت غیر مجاز و ۳۹ درصد را مربوط به واژگونی اعلام کرد و افزود: بیش از ۵۰ درصد این حوادث طی ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۰ شب صورت‌گرفته است. پویش‌های «شصت‌سی» و «به خاطر من» همچنین فرهنگسازی از طریق اطلاع‌رسانی و تشویق رانندگان قانونمند در کاهش حوادث موثر بودند.

 

مجتبی عبداللهی استاندار البرز با بیان اینکه اقدامات ویژه‌ای در استان انجام گرفت، افزود: جلسات ستاد هماهنگی خدمات سفر طی این مدت به‌منظور هم‌افزایی و هماهنگی با حضور مسئولان برگزار و موارد پیگیری شد. 

علی‌اصغر شالبافیان اظهار کرد: این ستادجلوه خدمتگزاری به مردم است و در زمانی که زمان آرامش و تعطیلات و استراحت است، اعضای ستاد خدمات سفر در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

معاون گردشگری کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه ۰۹۶۲۹ نیز گفت: این سامانه در نوروز و در طول سال فعال است و با دریافت گزارش‌ها و نظرات و پیشنهاد‌ها و انتقادات مسافران از طریق این سامانه به تدوین راه‌کار مهمی برای ارائه خدمات شایسته به مسافران دست پیدا می‌کنیم.