تجلیل از هنرمندان طراز هنر انقلاب/ مسعود نجابتی چهره هنر انقلاب در سال ۱۴۰۲ شد

نجابتی با دریافت جایزه خود گفت: خاطرم هست که در دوره دبستان همیشه در مدرسه ما را تشویق می‌کردند که برای ما بسیار دربرگیرنده خاطرات جذابی بود و حتماً هم نسلان من این خاطرات مشترک را دارند. بزرگ‌تر شدیم دیدیم این جوایز را خانواده به مدیران مدرسه می‌دادند تا ما تشویق شویم.

همچنین آرسیتید استبان ارناندس گررو معروف به «آرس» کاریکاتوریست نامدار کوبایی در آیین اختتامیه به عنوان چهره بین‌المللی هنر مقاومت برگزیده شد و موردتقدیر قرار گرفت.

در ادامه مراسم محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با تعریف خاطراتی از رزمندگان جبهه مقاومت گفت: چهره هنر انقلاب اسلامی باید در یک فرآیند نخبگانی با مشارکت نخبگان فرهنگ و هنر انقلاب انتخاب شود و تلاش ما این بود که این فرآیند به درست‌ترین شکل ممکن انجام شود.

این هنرمند اظهار داشت:  من کارهای نکرده و کاستی‌های زیادی دارم که باید آن‌ها را جبران کنم اما لازم است مراتب تشکر خودم را از اینکه من را قابل دانستند، اعلام کنم. این هدیه را به نمایندگی شما به مردم مظلوم غزه تقدیم می‌کنم که چشم جهانیان را با مقاومت خود روشن کردند.

همچنین محمدرضا سرشار در آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب به عنوان چهره ماندگار هنر انقلاب برگزید شد و موردتقدیر قرار گرفت.

آنا گزارش می‌دهد؛

تجلیل از هنرمندان طراز هنر انقلاب  مسعود نجابتی چهره هنر انقلاب در سال ۱۴۰۲ شد

اجرای مراسم بر عهده رسالت بوذری است پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و قرائت کلام‌الله مجید تیزر مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب پخش شد.

وی اظهار کرد: امروز خوشحالیم حوزه هنری با دستان توانمند رهبر به شجره طیبه مبدل شده که شاخه‌هایش مشتقات هنر انقلاب را زیر سایه خود قرار داده است. هنر متعهدی که سال‌ها پیش توسط امام راحل ترسیم شد ،امیدوارم به دست هنرمندان متعهد به نهضت امام (ره) قله‌ها فتح شود.

سپس با پخش تصاویری از هنرمندان پیشگام هنر انقلاب یاد و خاطره هنرمندان درگذشته حوزه هنری انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.

در ادامه برنامه هم با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نوبت به معرفی برترین رویداد هنر انقلاب رسید که در این بخش انیمیشن «بچه زرنگ» به تهیه‌کنندگی حامد جعفری به عنوان پروژه برگزیده معرفی شد.

وی با اشاره به تغییراتی که در زمینه انتخاب چهره هنر انقلاب صورت گرفته گفت:من خواهش می‌کنم در این فرآیند با نقد خود کمک کنید تا به سمت تعالی در شیوه انتخاب حرکت کنیم. این سنت حسنه باید مایه رشد فرهنگ و هنر ایران اسلامی و هنر انقلاب باشد و فکر می‌کنم با نگاه شما عزیزان چه به صورت غیرعمومی و چه به صورت عمومی در رسانه‌ها این آیین را ارتقا دهیم.

وی افزود: امسال توفیق داشتیم که دامنه بین‌المللی هنر انقلاب را هم تعریف کنیم. چرا که معتقدیم انقلاب اسلامی و هنر انقلاب یک پدیده فطری است و فکر می‌کنیم هرکسی که اهل این معنا باشد می‌تواند فطرت پاک خود را پیش روی معارف اسلامی قرار بدهد. امسال فرصت بسیار خوبی برای ما بود که بتوانیم جایزه هنر انقلاب را به صورت بین‌المللی تعریف کنیم و امیدوارم در سال‌های بعد ارتقا پیدا کند.

آیین اختتامیه دهمین دوره هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره سال ۱۴۰۲ هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنری آغاز شد.

عبدالحمید قدیریان نیز در پایان مراسم گفت: ما نسل جوانی را در هنر انقلاب می‌بینیم که ثمره تلاش مسعود نجابتی هستند که خیلی باحیا و تلاش مثال‌زدنی کارهای بسیار ارزشمندی را انجام دادند.


منبع: https://ana.ir/fa/news/906593/%D8%AA%D8%AC%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2-%D8%B4%D8%AF

مسعود نجابتی چهره هنر انقلاب در سال ۱۴۰۲ شد

محمدرضا باقری مدیرعامل مجموعه سوره مهر و دبیر اجرایی هفته هنر انقلاب در ابتدای این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این دوره گفت: بیش از هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه طی نظرسنجی که توسط مراکز حوزه هنری انجام شد، نامزد‌های چهره هنر انقلاب را انتخاب کردند و در نهایت ۹۶ نفر انتخاب شدند. پس از آن کار به هیئت انتخاب واگذار شد و بعد از طی این پروسه که در برگیرنده جلسات متعددی بود در نهایت ۵ نفر به عنوان نامزد دریافت جایزه چهره هنر انقلاب معرفی شدند و امروز هم چهره هنر انقلاب خدمت شما عزیزان معرفی می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین اختتامیه دهمین  هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی «چهره سال ۱۴۰۲ هنر انقلاب اسلامی» امشب، چهارشنبه با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ، نامزدهای هفته هنر انقلاب ، حجت‌الاسلام حریزاوی قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی ، محسن نفر، میلاد عرفانپور و سایر هنرمندان در حوزه هنری در حال برگزاری است.

سپس محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این بخش از برنامه با تبریک پیروزی اخیر جبهه مقاومت در سرزمین‌های اشغالی گفت: امیدوارم با یاری خدا نصرت اسلام و مسلمین با پیروزی کامل جبهه مقاومت و برافراشتن پرچم توحید در قدس عزیز سال آینده نماز وحدت را به امامت رهبر عزیزمان در مسجدالاقصی اقامه کنیم. این اتفاق به زودی رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه امسال چهره بین‌المللی هنر انقلاب هم داریم که امروز در فواصل زمانی مختلف خدمت شما عزیزان معرفی می‌شود، افزود: این در حالی است که در طول برنامه امشب مراسم قدردانی دیگری هم داریم که خدمت شما عزیزان معرفی خواهد شد.

تاکنون چهره‌هایی چون حمید حسام، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدمهدی سیار، عبدالحمید قدیریان و مجید مجیدی موفق به کسب  عنوان هنرمند انقلاب اسلامی معرفی شدند.