تربیت نیروی انسانی متعهد دغدغه شهید بهشتی بود

 به گزارش خبرنگار  گروه فرهنگی  خبرگزاری علم و فناوری آنا، در سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ شهید واقعه هفتم تیرماه، اولین همایش بین‌المللی شهدای ترور انقلاب اسلامی با عنوان «از بهشتی تا آرمان» عصر امروز در مجموعه فرهنگی سرچشمه (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ شهید واقعه هفتم تیرماه، اولین همایش بین‌المللی شهدای ترور انقلاب اسلامی با عنوان «از بهشتی تا آرمان» عصر امروز در مجموعه فرهنگی سرچشمه (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن رحیم‌پورازغدی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی و سعید جلیلی عضو شورایعالی امنیت ملی نیز سخنرانی کردند. در پایان نیز از  تعدادی از خانواده‌های شهدای ترور تقدیر به عمل آمد.


منبع: https://ana.press/fa/news/855063/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D8%AF%D8%BA%D8%AF%D8%BA%D9%87-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین همایش بین‌المللی شهدای ترور انقلاب اسلامی، تربیت نیروی انسانی متعهد برای نظام را یکی از دستاوردها و دغدغه‌های شهید بهشتی دانست.

وی افزود: جزوات ایشان برای تربیت نیروی انسانی در حزب جمهوری اسلامی ایران برای امروز ما هم مفید است. شهید بهشتی حزب را با همان مفهوم قرآنیش بنا کرد یعنی فعالیت در حزب از نگاه ایشان تلاش برای کسب قدرت نبود بلکه تلاش برای گسترش اخلاق و حاکمیت دین بود. این هم برای ما آموزنده است. بسیاری از مسئولان و سیاستگزاران به تربیت نیروی انسانی فکر نمی‌کنند. شهید بهشتی با تدبیر این کار را سال‌ها قبل از انقلاب آغاز کرده بود. باید افکار شهید بهشتی را بازخوانی کنیم و سرمشق بگیریم. او یک روحانی به روز، اما متعهد و متشرع بود حضورش در غرب اعث اخیر و خودباختگی نشد. این قانون اساسی مترقی که اکنون در دست ما است مدیون تلاش‌های شهید بهشتی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تربیت نیروی انسانی متعهد دغدغه شهید بهشتی بود

 محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از سخنرانان این مراسم بود. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر گفت: خداوند متعال را شاکر هستم بابت سلامتی وجود نازنین رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در چنین روزی در ششم تیرماه سال ۱۳۶۰ در مسجد ابوذر تهران مورد سوءقصد قرار گرفتند.

اسماعیلی اظهار کرد: شهید بهشتی سهم مهمی در معماری نظام اسلامی، تثبیت و تداوم نهضت در قالب نظام جمهوری اسلامی ایران داشت. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان تلاش برای تربیت نیروی انسانی متعهد برای پیشرفت نهضت و نظام بود که این نقش را در هر مقطعی از مبارزات و پس از پیروزی انقلاب تا زمان شهادت ایفا کردند. تاسیس مدرسه حقانی در کنار آیت‌الله جنتی، مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی و  مرحوم قدوسی آن هم سال‌ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نشان دهنده دغدغه ایشان برای تربیت نیروی انسانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این شهید بزرگوار بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حزب جمهوری اسلامی را در کنار تعدادی دیگر از بزرگان انقلاب تأسیس کردند تا شبکه گسترده‌ای برای هم افزایی نیرو‌های انقلاب با سلیقه‌های مختلف فراهم شود. به این ترتیب نیرو‌های انقلابی منسجم شدند.