تضمینی که ۲ امام برای زائر امام رضا (ع) داده‌اند

به گزارش  گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام حامد کاشانی کارشناس دینی با اشاره به امتیازاتی که خداوند به زائر امام رضا (ع) می‌دهد، بیان داشت: امام جواد (ع) خیلی تلاش کردند که زیارت امام رضا (ع) را فرهنگ کند، هر کسی حرم امام رضا (ع) مشرف می‌شود خیلی بی‌انصافی است که از طرف امام صادق (ع) و امام جواد (ع) سلام ندهد، عرض ادب نکند.

وی گفت: حضرت صادق (ع) فرمود: «یقتل حفدتی بأرض خراسان فی مدینة یقال لها طوس، من زاره إلی‌ها عارفاً بحقّه اخذته بیدی یوم القیامة وادخلته الجنة وان کان من أهل الکبائر»؛ هر کس به زیارت نوه من در خراسان برود، دستش را می‌گیرم و وارد بهشت می‌کنم.


منبع: https://ana.press/fa/news/868308/%D8%AA%D8%B6%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DB%B2-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%B9-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF

این کارشناس دینی اظهار داشت: اینکه مطرح شده است شفاعت ۷۰ نفر را به شیعه امام جواد دادند، چیزی نیست، زیرا بهشت طفیل وجود اهل بیت (ع) است، اصلاً ما آرزویمان این است که در بهشت در معیت اهل بیت (ع) باشیم وگرنه خدا خودش می‌داند که باقی‌اش آنقدر برای ما جذابیت ندارد.

روز قیامت که هیچ کس در امان نیست و همه از هم فرار می‌کنند، موعد حسابرسی است و همه در محضر پروردگار حاضر و آماده‌اند که ناگهان فرجی می‌شود، آن هم برای زائر امام رضا (ع).

حجت‌الاسلام کاشانی ابراز داشت: آیا من می‌توانم بگویم بهشت را تضمین می‌کنم؟ می‌گویند: تو چه کاره هستی که بهشت را تضمین می‌کنی! تو خودت روز قیامت «جاثیه» هستی، به زانو در آمدی ـ یکی از اسامی روز قیامت «جاثیه» است ـ در آن روز همه به زانو درآمده‌اند، همه همدیگر را فراموش می‌کنند.

وی افزود: حضرت جواد (ع) فرمود: من برای زوار قبر پدرم بهشت را تضمین می‌کنم. سألت أباجعفر (ع): ما لمن زار والدک بخراسان؟ قال: الجنّة والله، الجنّة والله»؛ از امام جواد علیه السلام پرسید: پاداش کسی که پدرت را زیارت کند، چیست»؟ حضرت فرمود: به خدا قسم بهشت است؛ به خدا قسم بهشت است. منتهی اگر ائمه (ع) ما اینطور تلاش نمی‌کردند، بزرگی آن مراقد و آن عتبات مکرمه مشاهد مشرفه برای ما روشن نمی‌شد، چه کسی می‌تواند بگوید من تضمین می‌کنم؟

وی ادامه داد: آیات قرآن می‌فرماید که در روز قیامت همه همدیگر را فراموش می‌کنند، زن از شوهر، شوهر از زن، فرزند از مادر فرار می‌کند، آنجا همه بیچاره هستند، بنابراین چه کسی می‌تواند بگوید من بهشت را تضمین می‌دهم؟ کسی که مثل حضرت جواد (ع) اختیار بهشت در دستشان است.