جاذبه‌های گردشگری ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | jarastour

دریاچه ارومیه از مهمترین و بزرگترین دریاچه های ایران میباشد. این دریاچه علاوه بر قدمت تاریخی که دارد ، اهمیت فراوانی را در محیط زیست منطقه دارا میباشد.در حقیقت دریاچه ارومیه به همراه سرعین اردبیل، تبریز و مراغه مقاصد اصلی مسافران ایرانی در مسافرت به استان های آذربایجان محسوب می شوند. پس از انقلاب ۱۳۵۷ نام این دریاچه به ایل گلی به معنای دریاچه مردم تغییر میکند.

http://cctvlive.ir

این مکان دیدنی بیستون نام دارد که در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه واقع شده است. قرارگیری این جای دیدنی در مسیر جاده ابریشم باعث شده تا توجه پادشاهان زیادی به آن جلب شود. بیستون با زیبایی چشم‌گیر خود، سنگ‌نوشته‌ها و کتیبه‌های باستانی زیادی دارد که شما را میخکوب خواهند کرد. تاریخ‌نگاران زیادی وصف این شهر باستانی و حجاری‌های بیستون و طاق بستان را در کتاب‌های خود ذکر کرده‌اند. ایران، کشوری پهناور و وسیع می باشد که دارای تاریخچه ای بسیار طولانی و جالب می باشد. این کشور بزرگ، از سال های پیش، و از زمان پیدایش انسان ها، یکی از اصلی ترین محل های زندگی برای انسان ها بوده است و دارای آب و هوای بسیار عالی و خوبی بوده است.

زلنسکی ۲۰۰ روس را برای ۵۰ سال تحریم کرد

شهر های مازنداران، گیلان و گرگان در این منطقه واقع شده اند . اگر اهل تفریحات آبی باشید، بهترین زمان برای سفر به این شهرها، تابستان خواهد بود. گرچه هوای ساحلی گرم است اما شنا در دریا و تفریحات آبی دیگر مانند جت اسکی، پاراسل،شاتل، غواصی و …هیجان خاصی به سفر شما خواهد بخشید.

تاریخچه کلیسای چورا (Kariye Kilisesi) + عکس

در واقع باید اشاره کنیم که غنی ترین استان از لحاظ داشتن جاذبه های تاریخی، استان اصفهان می باشد. بیشتر سازه های تاریخی ساخته شده در ایران، در این کشور وجود دارد. در واقع نا گفته نماند که بسیاری از سازه های تاریخی ایران، در طول حکومت های مختلف، از بین رفته اند. اما جالب است بدانید که بیشتر سازه های ساخته شده در اصفهان، همچنان سرپا باقی مانده اند و شخصی اقدام به تخریب آن ها نکرده است.

خنکی هوا در این فصل، پاییز را به یکی از مجله خبری تور و گردشگری فصل‌ها برای سفر به اصفهان تبدیل کرده است. اگر شما نیز قصد سفر به اصفهان را دارید می‌توانید بلیط هواپیما اصفهان را از همین‌جا با بهترین نرخ و کمترین زمان خریداری کنید. شیراز یکی از مکان های تفریحی ایران است که در تمامی فصول سال گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند، اما قطعا بهترین فصل سال برای سفر به این شهرِ سراسر زیبایی فصل بهار است. فصلی که شکوفه‌های بهارنارنج‌ زیبایی آن را چندین برابر و عطر آن‌ها مشام‌تان را نوازش می‌کند.

  • خنکی هوا در این فصل، پاییز را به یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر به اصفهان تبدیل کرده است.
  • از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران می توان حافظیه را نام برد.
  • پارک ملی کنتال بخش شمال شرقی پناهگاه حیات وحش کیامکی به حساب می آید.
  • اگر شش و نیم کیلومتر از تخت جمشید فاصله بگیریم چشممان به محوطه ی باستانی دیگری خواهد افتاد که # نقش رستم نام دارد و از حدود سال ۱۲۰۰ پیش از میلاد تا ۶۲۵ میلادی مورد توجه قرار داشته است.
  • تا سال ۱۴۰۱ شمسی، ۲۱ اثر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است که ۴ مورد آن، متعلق به استان تاریخی و دیدنی و دوست داشتنی نصف جهان است.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار