جاذبه های گردشگری ایران تهران مبله | jarastour

در کنار آن می توانید با گذراندن یک روز به یادماندنی در جنگل های شمال، از گرمای هوا نیز در امان باشید. طول و عرض جغرافیایی فلات مرتفع ایران به نحوی است که مناطق کویریَ نیمه کویریَ کوهستانی و جلگه های حاصلخیز را در کنار هم دارد که تنوع اقلیمی بالایی را در پی خواهد داشت . از شمال تا جنوب کشور تنوع آب و هوایی، از معتدل و مرطوب تا گرم و خشک گسترده است.

  • یکی دیگر از جاذبه های مادرید کاخ سلطنتی است، این کاخ ورژن اسپانیایی کاخ ورسای است و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند.
  • از طرفی باتوجه به گسترش و پیشرفت صنعت گردشگری دردنیا امروزه در کنار جاذبه های تاریخی و طبیعی می توان شاهد اماکن مدرن همچون پارک های تفریحی و آبی، موزه ها و …
  • یکی از مهم ترین و اصلی ترین شهر های تاریخی در ایران، شهر اصفهان می باشد.
  • اگر به دنبال جذاب ترین شهرهای گردشگری جنوب ایران هستید حتما اهواز را در فهرستتان قرار دهید.

مجله خبری تور و گردشگری شاهزاده در تاریخ سی ام تیرماه 1390 به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. شهر کاشان یکی از قدیمی ترین شهرهای استان اصفهان به حساب می آید. صفا و صمیمیت مردمان جنوب، آبی بیکران خلیج فارس و جاذبه های فراوانی که در جنوب کشور وجود دارد مردم کشورمان را راهی شهرهای جنوبی می‌کند.

۱۹ – چابهار از برترین قطب های گردشگری ایران

در سال 1351 خورشيدي ارگ کریم خانی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. جا داره از شما تشکر کنم چون بعد از کلی سرچ و تحقیق منم کلوپ غواصی نگین ساحل قشم را انتخاب کردم و برای دوره مقدماتی غواصی به این کلوپ مراجعه کردم و واقعا از عملکرد و مهارت مدرسشون در آموزش دادن رازی بودم. عمق آن کم است و ماهیان کف دریاچه را با کمی دقت می‌شود به خوبی دید. جریان ورودی آب دریاچه 10 فوت مکعب بر ثانیه و جریان خروجی آن حدود 20 فوت مکعب بر ثانیه می‌باشد. علت افزایش حجم آب خروجی دریاچه وجود چشمه‌های در قسمت تحتانی آن است. گهر شامل 2 بخش به نام‌های گهر بزرگ (کله گهر) و گهر کوچک (کره گهر) می‌باشد.

جاهای دیدنی استان قم

صخره‌های عجیب و غریب این دره باعث می‌شوند حس رفتن به مریخ را تجربه کنید. مسجد نصیرالملک در نزدیکی آرامگاه شاه‌چراغ در زمان قاجار ساخته شده است. رنگ صورتی کاشی‌ها و شیشه‌ها باعث شده این مکان به مسجد صورتی معروف شود. نورآرایی و معماری چشم­نواز این مسجد فضایی عارفانه به وجود آورده است. به علت رنگ تیره و خشکی سطح، مناطق مرکزی این دشت به مدت هفت سال گرم‌ترین نقطه کره زمین شناخته شده است.

قشم

دقیقا ًمشخص نیست که این محوطه در چه زمانی بوجود آمده ولی شواهد موجود نشان می دهد که احتمالاً در دوره ساسانی، خصوصاً در زمان سلطنت شاپور اول بنا شده است. بر روی این نهر، پل بند گرگر ساخته شد، که نه تنها از طغیان آبهای اضافی جلوگیری می کرد، بلکه شهر شوشتر را با شرق آن ( مسجد سلیمان و اهواز) مرتبط می ساخت.بطوری که درگذشته نزدیک این پل بند، دروازه گرگر وجود داشت. درون محوطه آبشارها، حدود 40 آسیاب وجود داشت که این آسیاب ها در بخش شمالی، شرقی و غربی قرار داشتند. پل ورسک در دره ورسک در روستای ورسک، واقع در 45 کیلومتری جنوب شهر زیرآب و 85 کیلومتری شهر قائمشهر در محور فیروزکوه و در مسیر راه آهن شمال قرار دارد. پل ورسک از شاهکارهای مهندسی زمان خویش به حساب می آمده است. این پل در زمان حکومت رضاشاه در ایران توسط آلمانی‌ها به رهبری سرمهندس اتریشی خود یعنی والتر اینگر ساخته شد.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار