جاذبه های گردشگری ایران تهران مبله | jarastour

جالب است بدانید که این استان، جلگه ای عظیم می باشد و آب و هوای آن بسیار مناسب برای رویش پوشش گیاهی خاصی می باشد. علاوه بر این رودخانه های بسیار زیادی در این استان جاری هستند که تاثیر بسیار زیادی بر رشد گیاهان خاص در این استان دارند. این آب و هوای عالی، پوشش گیاهی مناسب، نهر ها و درختان، و بسیاری دیگر از عوامل دیگر، سبب شد تا افراد بسیاری حتی قبل از پیدایش اسلام در ایران، در این منطقه سکونت کنند.

پاسخی بگذارید لغو پاسخ

هرمزگان جایی است که باید سوغات خوشمزه و صنایع دستی مردمان خونگرمش را خرید. طبیعت شگفت‌انگیزش را گردش کرد و از فرصت‌هایی برای ورزش‌های دریایی و سفر دریایی بین جزایر و حتی کشورهای همجوارش، استفاده کرد. این استان نیز به دلیل گونه‌های گیاهی و منابع زیست محیطی ارزشمندش، انتخاب خوبی برای طبیعتگردهای ایران است.

خانه تاریخیِ «نیما یوشیج»، سفره‌ خانه می‌شود!

باغ وحش ها، آکواریوم ها، میادین ورزشی و نظیر این ها هر یک در مقوله های جداگانه می گنجد، اما از جهت سهولت و نیز به خاطر لزوم ساختار ساده شان همگی در یک گروه طبقه بندی می شوند. در واقع از آنجائیکه موارد فوق همه در یک مقوله جای می گیرند از جاذبه های بالقوه آنها چیزی کم نمی کند. در مناطق شهری عمدتاً بر تکمیل و افزودن به جاذبه های تجاری و گردشگری موجود تکیه می شوند. رویدادهای خاص مانند جشن های سالانه یا بازی های المپیک به عنوان جاذبه های کوتاه مدت یا با اهمیت شناخته شده اند.

  • برای سفر به این شهر، می‌توانید بلیط هواپیما تبریز را از همین‌جا با بهترین نرخ و کمترین زمان خریداری کنید.
  • مردان نمکی نامی است که به شش جسد یافت شده در معدن نمک چهرآباد استان زنجان داده شده است.
  • معرفی منطقه ساحلی دستک در استان گیلان روستای دستک، از توابع بخش کیاشهر و شهر آستانه‌اشرفیه استان گیلان است.
  • از قطب‌های گردشگری در ایران است و سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر می‌شود.

در قسمت پایین مجله خبری تور و گردشگری، جنگلی انبوه وجود دارد که در شرف نابودی است. غار یخی چما در مقابل دشت چما واقع شده و شبیه تنگه‌ای بزرگ و یک انباری پربرف است که ارتفاع برف‌های آن تا 50 متر نیز می‌رسد. لایه‌های یخی این غار در فصول گرم و کم‌بارش دارای ضخامت کمی بوده و بسیار نازک و سست می‌باشند و باید از عبور بر روی آن‌ها و داخل غار اجتناب نمود. یکی از شعرای دورهٔ صفویه به نام شیخ علی نقی کمره‌ای تاریخ بنای پل را در شعری به گونهٔ ماده تاریخ، سال 1005 هجری به حساب آورده‌است و این سال، درست هم‌زمان با روزهایی است که خیابان بی‌همتای چهارباغ هم ساخته شده‌است. جبههٔ شمال شرقی؛ پناهگاه تخت فریدون در این مسیر قرار دارد. شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از صد دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است.

از دیگر جاذبه‌های توریستی کانادا می توان به پارک ملی گروس مورن واقع در نیوفاندلند اشاره کرد. از پادشاهان ساسانی نقش برجسته های بسیاری باقی مانده که اغلب آن ها در استان فارس قرار دارند. آن ها برای نمایش قدرت، بزرگداشت مراسمی چون غلبه بر دشمن، تاجگذاری و… دستور نَقر ( کوبیدن و یا حک کردن ) این صحنه ها بر دل صخره ها را صادر می کردند تا همگان بدانند و ببیند قدرت و مرتبه ی شهریاران ساسانی را. این نقوش بیشتر در حوالی تخت جمشید به تصویر در می آمد چون شاهان ابتدایی ساسانی از فارس برخاستند و در تلاش بودند تا خود را دودمان هخامنشی منسوب کنند.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار