جاذبه های گردشگری ایران | jarastour

جزیره زیبای کیش، چابهار، بندرعباس، اهواز‌، آبادان از شهرهای مشهور این منطقه هستند. چَک‌چَک یا چکچکو یکی از زیارتگاه‌های مهم زرتشتیان در ۴۳ کیلومتری شهرستان اردکان است و یکی از جاهای دیدنی ایران است که کمتر شناخته شده است. بهترین جاذبه گردشگری دشت لوت منطقه کلوت‌ها نام دارد که در ۴۳ کیلومتری شهداد قرار گرفته است. این دشت اولین میراث طبیعی ایران است که در یونسکو به ثبت رسیده است. هنرها و صنایع‌دستی، گلخانه‌ها، مراکز دارای باغ، طبیعت و همانند آن‌ها به‌صورت کلی نمی‌توانند جاذبه گردشگری محسوب شوند؛ مگر اینکه به‌صورت بارز و قابل توجهی شناخته شده باشد. زمانی که مقصد سفر شما، اطلاعات جامع‌تری از یک هنر یا هنرمند را به شما بدهد یا تور گردشگری مخصوصی برای معرفی و آشنایی بیشتر با منطقه وجود داشته باشد، می‌توانید آن را جاذبه گردشگری بنامید.

دیار هموطنان غیور بختیاری و قشقایی، بلند ترین مرکز استان ایران هستند. سواحل خلیج فارس، کوه پردیس جم، آبشار زیر راه، آبشار فاریاب پشتکوه و جنگل گلوبردگان از دیگر مقصدهای گردشگری استان بوشهر است که در کنار موزه‌ها، به آن دقت کنید. موزه رئیس‌علی دلوار و موزه مردم‌شناسی از موزه‌های مطرح این استان به شمار می‌رود. کلکسیونی از صنایع را در خود جای داده و برای گردشگری صنعتی و کارآموزی دانشجویان مهندسی و کاریابی شرکت‌های پیمانکاری، انتخابی فوق‌العاده است. مملو از خانه‌های قدیمی، موزه‌ها، عمارت‌ها و قلعه‌ها و تپه‌های تاریخی است.

مکان های دیدنی ایران در بهار

اگر عازم این دیار کهن شدید، گلیم‌بافی، موج‌بافی و نگارگری‌هایش قزوینی‌ها را در نظر داشته باشید. از زیباترین باغ ایران (باغ شازده) تا طولانیترین بازار قدیمی جهان (بازار کرمان) و کویر زیبای شهداد (کلوت) و قدیمیترین خانه خشتی جهان و … حتما به کرمان بیایید تا سفری ماندگار و زیبا را در کنار کریمان داشته باشید. از جمله مکان‌‌های دیدنی این شهر می‌توان به نهر داریون، برج کلاه فرنگی، آرامگاه یعقوب لیث صفاری، منطقه حفاظت شده کرایی، پل بند لشکر، خانه مستوفی، قلعه سلاسل، پل بند شادروان، خانه معین التجار، باغ خان و مسجد جامع اشاره کرد.

http://cctvlive.ir

یکی از مجله خبری تور و گردشگری ترین آثار تاریخی در این شهر،مسجد جامع یزدمی باشد. این مسجد دارای نمای بسیار زیبایی می باشد و مهم تر از همه این که تاریخچه جالبی پشت آن است. اگر تا به حال به شهر یزد سفر نکرده اید و یا با سازه های تاریخی آن آشنایی ندارید، توصیه می کنیم بازدید از مسجد جامع یزد را از دست ندهید. یکی دیگر از جاذبه های تاریخی این شهر که اتفاقا دارای شهرت بسیار زیادی هم می باشد، قلعه بابک می باشد. این قلعه که از لحاظ نظامی مورد استفاده قرار می گرفت در قله ی یکی از کوه های استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

۱۸ دانستنی برج گالاتا (Galata Kulesi) استانبول | برج گالاتا استانبول

هر چند تهران به عنوان شهری شلوغ و پرترافیک شناخته می‌شود اما همواره یکی از مهم ترین شهرهای توریستی ایران است. جدا از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی تهران، این شهر به دلیل امکانات بالا همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی بوده است. تهران یکی از بهترین شهرها برای لذت بردن از مکان های تفریحی ایران است.

  • از این رو فرصت ها شغلی و اقتصادی بیشتری نسبت به سایر مناطق در آن وجود دارد.
  • جا داره از شما تشکر کنم چون بعد از کلی سرچ و تحقیق منم کلوپ غواصی نگین ساحل قشم را انتخاب کردم و برای دوره مقدماتی غواصی به این کلوپ مراجعه کردم و واقعا از عملکرد و مهارت مدرسشون در آموزش دادن رازی بودم.
  • عمارت دیوانخانه، بنایی با پلان مستطیل و دو طبقه می باشد که به وسیله دو راه پله طبقات به هم مرتبط می شوند.
  • دارای بروشور توضیحات در مورد منطقه گردشگری و جاذبه‌های موجود در آن باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار