جاذبه های گردشگری ایران | jarastour

در جنوب گیسوم، رضوانشهر به فاصله 14کیلومتر و شمال آن، شهر هشتپر (تالش) با فاصله حدود 20کیلومتر قرار دارد. این کاخ به دستور داریوش بزرگ پادشاه هخامنشی در حدود سال‌های 515_521 پیش از میلاد در شوش روی آثار و بقایای عیلامی بنا نهاد شد. پلور، رینه، گوسفندسرا و بارگاه سوم در این مسیر قرار می‌گیرند. کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین قزوین شهری تاریخی است که قدمت آن به زمان ساسانی بازمی گردد.

  • روستای آب اسک نیز یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در استان مازندران می باشد که در محدوده ی آمل قرار دارد.
  • اگر مشتاق سفر به کیش هستید، بلیط کیش لحظه آخری سفرمارکت را در نظر داشته باشید که سفری ارزان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  • براساس مدارک تاریخی احتمالاً آتش­سوزی بزرگ مجموعه از این قسمت شروع شده است.
  • این باغ زیبا، بنایی تاریخی بر جای مانده در این شهر است که دارای معماری خاص و بی نظیری است و با بازدید از آن به شدت توصیه می کنیم.

سیستم مجله خبری تور و گردشگریی تاریخی شوشتر که به سازه های ابی شوشتر معروف است، مجموعه ای به هم پیوسته از ۱۳ اثر تاریخی شامل پلها، بندها، آسیاب‌ها، آبشارها، کانال‌های دست کند و تونل‌های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می‌کنند. این سازه ها در دوران هخامنشیان و ساسانیان، جهت بهره‌گیری بیشتر از آب ساخته شده‌ اند. گفته شده که این سازه، صنعتی ترین سازه در زمان قبل از انقلاب صنعتی می باشد. میدان نقش جهان هم‌چنین معروف به نام تاریخی میدان شاه و پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران با نام رسمی میدان امام، میدان مرکزی شهر اصفهان است که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. بناهای تاریخی موجود در چهار طرف میدان نقش جهان شامل عالی قاپو، مسجدشاه (مسجد امام)، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه که ورودی اصلی بازارچه اصفهان است. یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش پارک جنگلی گیسوم است.

کف دره بستر رود شاپور است که آب آن از طریق کانال​هایی متعدد به داخل شهر منتقل می​شده است. دریاچه فامور(پریشان) یکی از زیباترین و بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین ایران و خاورمیانه است که در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون قرار گرفته است. این دریاچه به نامهای مور، پریشان و فامور نیز شناخته شده‌است.

معرفی منطقه ساحلی دستک در استان گیلان

اما شاید زیباترین مسجد ایران در شهر شیراز و در محله گود عربان (خیابان لطفعلی خان زند) واقع شده باشد. مناظر اطراف آن با چشم‌انداز زیبا و بی‌نظیر از جاذبه‌های طبیعی استان آذربایجان شرقی میباشد. ارسباران یکی از تماشایی ترین طبیعت های کشورمان ایران در استان آذربایجان شرقی می باشد. این منطقه ی جنگلی هر ساله میزبان گردشگران و توریست های بسیاری از سراسر دنیا میباشد. در پس خیابان‌های شلوغ و پر ازدحام، این پارک سر سبز ۱۲۰ هکتاری راه فراری از شلوغی و فشار شهر است.

اینم حتما برات جالبه

اما باید اشاره کنیم که پوشش گیاهی ای که در این استان قرار دارد، کاملا متفاوت با پوشش گیاهی سایر استان ها است و بازدید از آن بسیار لذت بخش است. حتی جالب است بدانید که پوشش گیاهی خاص این استان سبب شده تا گونه های بسیار زیادی از حیوانات، در مناطق مختلف جنگل های این استان سکونت کنند و حیات وحش بسیار زیبایی را تشکیل دهند. در نتیجه توصیه می کنیم آشنایی با جاذبه های گردشگری این استان را از دست ندهید تا بتوانید در کوتاه ترین فرصت برای بازدید از آن ها برنامه ریزی کنید. یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی در استان مازندران، دریاچه فراخین می باشد.

http://cctvlive.ir