جاذبه های گردشگری ایران | jarastour

صخره‌های عجیب و غریب این دره باعث می‌شوند حس رفتن به مریخ را تجربه کنید. مسجد نصیرالملک در نزدیکی آرامگاه شاه‌چراغ در زمان قاجار ساخته شده است. رنگ صورتی کاشی‌ها و شیشه‌ها باعث شده این مکان به مسجد صورتی معروف شود. نورآرایی و معماری چشم­نواز این مسجد فضایی عارفانه به وجود آورده است. به علت رنگ تیره و خشکی سطح، مناطق مرکزی این دشت به مدت هفت سال گرم‌ترین نقطه کره زمین شناخته شده است.

  • سرد در عالی قاپو قزوین یکی از آثار تاریخی است که از دوران شاه طهماسب به یاد گار مانده است .
  • که مناطق شمالی رود ارس به در اختیار روس ها قرار گرفته است.
  • این دریاچه پناهگاهی ایمن برای پرندگان و به ویژه فلامینگوها است.
  • شکل خاص، آب زلال و پوشش گیاهی و جنگلی و گیاهی بکر، طبیعت بسیار زیبا و دل‌انگیز و در عین حال اعجاب آوری به دره شیرز داده‌ است.
  • مجسمه شاه فیلیپ، رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌های سنتی، دلیل محبوبیت این میدان هستند و از جاذبه‌های آن محسوب می‌شوند.

جالب است بدانید که قلعه شاداب، در داخل کوه قرار دارد و یکی از مهم ترین قلعه های ایران به شمار می آید. البته لازم به ذکر است که بازدید از این قلعه نه تنها هیجان انگیز است، بلکه مسیر دسترسی به آن نیز بسیار زیبا است. در واقع اگر به سمت این قلعه حرکت کنید، در جاده دسترسی به آن، محو تماشای چشم انداز مناظر اطراف می شوید. پس توصیه می کنیم بازدید از این قلعه بزرگ و زیبا را از دست ندهید و با یکی از خاص ترین و مشهور ترین قلعه های ایران آشنا شوید.

۹. شوشتر؛ پایتخت سازه‌های آبی جهان

در مجله خبری تور و گردشگری 1351 خورشيدي ارگ کریم خانی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. جا داره از شما تشکر کنم چون بعد از کلی سرچ و تحقیق منم کلوپ غواصی نگین ساحل قشم را انتخاب کردم و برای دوره مقدماتی غواصی به این کلوپ مراجعه کردم و واقعا از عملکرد و مهارت مدرسشون در آموزش دادن رازی بودم. عمق آن کم است و ماهیان کف دریاچه را با کمی دقت می‌شود به خوبی دید. جریان ورودی آب دریاچه 10 فوت مکعب بر ثانیه و جریان خروجی آن حدود 20 فوت مکعب بر ثانیه می‌باشد. علت افزایش حجم آب خروجی دریاچه وجود چشمه‌های در قسمت تحتانی آن است. گهر شامل 2 بخش به نام‌های گهر بزرگ (کله گهر) و گهر کوچک (کره گهر) می‌باشد.

محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران از دید گردشگران ایرانی

مکان های ماقبل تاریخ یا دوره های ابتدایی تاریخ به مقدماتی مانند کاوش و تحقیق راجع به اهمیت انحصار و ارتباطشان با زندگی مدرن امروزی احتیاج دارند. این کاوش هم سرگرم کننده و هم آموزنده است و برای جاذبه های تاریخی ضروری می باشد. جاذبه‌های ساخته دست انسان یا فیزیکی می‌تواند همانند پل بندر سیدنی یا رویدادی همانند المپیک باشد.

مراکز خرید سعادت‌ آباد تهران

از دیگر اهمیت های این پارک، جاده ای است که از دل آن می گذرد. این جاده در گود ترین قسمت جنگل، شمال ایران را به خراسان وصل می کند. اغلب گردشگرانی که به شمال ایران سفر می کنند، برای زیارت حرم امام رضا (ع) از این جاده گذر می کنند. یا بالعکس، در راه برگشت سعی می کنند حتما از این جاده زیبا گذر کنند.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار