جاذبه های گردشگری توکیو

منتظری توضیح داد: مجلس توجه ویژهای به حفاظت از بافت تاریخی دارد، در بودجه ۱۴۰۱ هم برای ترمیم مرمت و حفظ بافت تاریخی شهرها روستاها تصویب کرد. در اطراف این ساختمان نیز درختان سر به فلک کشیده ی سرو به شدت جلب توجه می کنند و وجود کتیبه ها و ایوان های مختلف باعث جذابیت هر چه بیشتر این باغ شده است. این ترکیب قومی و زندگی در صلح و دوستی از گذشتههای دور در این منطقه وجود داشته است. منطقه کوهستانی طالقان زیستگاه حیاتوحش و گونههای متنوع گیاهی است که در ۹۰ کیلومتری شهر کرج قرار دارد. این بنای تاریخی در شهر کاشان دارای معماریای بسیار زیبا است و ذوق و هنر مردمان آن زمان را به تصویر کشیده است. همچنین روستای بسیار کوچک «ورزن» از توابع روستای پلخواب نیز در کنار جاده کرج به چالوس دارای باغستانهای زیبایی برای کمپ و اتراق است. کلاردشت در هر فصلی زیباییهای خاص خود را دارد بنابراین اگر بهدنبال رقص زیبای رنگها میان برگهای درختان هستید، فصل پاییز به این منطقه سفر کنید تا زیبایی واقعی را ببینید. جاده فرعی که به این روستا میرسد، چندان سرسبز نیست، اما اگر ناامید نشوید روستایی سرسبز و زیبا در انتظار شما است. تکیه سپهسالار روستایی سرسبز و کوهستانی است که از بخشداری آسارا، 5 کیلومتر فاصله است و آرامگاه امامزادهای در بالای یکی از تپههای آن قرار دارد که مسیر آن نیز سنگچین و قابل عبور است.

از میدان کرج تا این تپههای رنگینکمانی، حدود یک تا دو ساعت فاصله خواهید داشت. اگر برنامه تلویزیونی شما به خوبی سازمانبندی شده باشد و بستههای مناسبی هم برای رفع مشکلات اصلی در ارتباط با صنعت سفر و گردشگری ارائه دهد، مطمئناً تعداد مخاطب زیاد و قراردادهای هنگفتی از طرف حامیان مالی بزرگ در صنعت سفر و گردشگری کشور، دریافت خواهید کرد. این تنوع شامل دیدنیهای تاریخی، طبیعی و مواردی از این دست میشوند، اما اگر بخواهیم از نظر تعداد، آنها را بررسی کنیم، باید بگوییم که کفه ترازو کمی به سمت دیدنیهای طبیعی میل میکند. گفتنی است که این روستا قدمتی دیرینه دارد و طبق آوردههای تاریخی، ساکنان اولیه آن زرتشتیان بودند. قلقله چشمه و ککی چشمه و چشمه لنار به این روستا زندگی و صفای خاصی بخشیدهاند. زندگی روستایی و ساده هنوز در این منطقه به چشم میخورد و میتوانید آرامش واقعی را در آن تجربه کنید.

این کار راه جالبی برای کسب درآمد است، اما هنگامی که پای درست کردن محتوای مفید، به روز و جذاب برای برنامه تلویزیونی به میان میآید بایستی کمر همت را بسته و مدام فعالیت کنید. این روستا از کلانروستاهای چالوس در منطقه مرزنآباد است و بهدلیل داشتن یونجهزارها، علفزارها، جالیزها و درختانی مثل گردو، سیب، فندق، بید، صنوبر و تبریزی از مناطق پرجاذبه گردشگری به حساب میآید. قدیمیترین مسجد شیراز را میتوان مسجد جامع عتیق به حساب آورد که به دوران صفویه مربوط میشود. این مسجد در حدود 100 سال پیش و به دستور یکی از ثروتمندان شیراز به نام نصیرالملک ساخته شده و تا به امروز مورد استفاده ی عموم مردم قرار گرفته است. رودخانه این روستا، رودخانهای فصلی است و برای لذت بردن از آن تا آخر مرداد باید به این منطقه سفر کنید. این دریاچه در تمامی فصول سال زیباییهای خاص خود را دارد اما به دلیل سردی هوا شاید بهتر باشد در فصل بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید. اگر از سمت تهران به سمت جاده چالوس حرکت کنید در 18 کیلومتری این جاده تابلوی روستای «ارنگه بزرگ» به چشم میخورد که برای رسیدن به آن باید جاده فرعی دو کیلومتری را پشت سر بگذارید.

برای جستجوی دوره های PhD گردشگری در کشورهای مختلف می توانید به این صفحه و این صفحه مراجعه کنید. پیشه و شغل مردم این روستا بیشتر دامداری و کشاورزی بوده و در حال حاضر هم بیشتر باغهای میوه دارند. در این منطقه بسیاری از مردم روستایی، خانههای خود را به گردشگران و مسافران کرایه میدهند. تورهای سافاری در کنیا به مسافران ارائه میشوند که میتوانند با رزرو آن از طبیعت گردی در کنیا لذت ببرند. کاستاریکا یکی از منحصر به فرد ترین و محبوب ترین مقصد های طبیعت گردی جهان به شمار می آید که هر سال تعداد زیادی از طبیعت دوستان و مسافران را از سراسر جهان به سوی طبیعت زیبا و بکر خود می کشاند. وردیج و واریش اقامتگاهی ندارند، بنابراین برای کمپ کردن گزینههای بسیار مناسبی هستند، از این نگذریم که طبیعت این روستاها آنها را بسیار دیدنی کردهاند. مردم ایران گردشگری اسلامی(مذهبی)را در اولویت قرار می دهند.سازمان حج و زیارت به عنوان یکی از سازمان های مهم متولی گردشگری مذهبی در کشور است.این سازمان عهده دار یکی از انواع گردشگری است که نقش عمده ای را در زندگی اجتماعی ایرانیان و کشور های اسلامی ایفا می کند.گردشگری مذهبی˓علاوه بر جنبه های اقتصادی و مالی خود˓باعث ارتباط اسلامی با سایر کشور ها شده و تعامل بین ملل و فرهنگ هایی را که نقاط مشترکی دارند˓سبب می شود.می توان چنین ادعا کرد که مهم ترین قسمت های هماهنگی صنعت گردشگری ایران با کشور های اسلامی یعنی تنظیم مناسبات سیاسی و دیپلماتیک بر عهده سازمان حج و زیارت است.خلاصه اینکه با بهبود قوانین و مقررات سازمان حج و زیارت و اجرا و نظارت بر اجرای آنها˓این سازمان می تواند به عنوان سازمانی که فعالیت های گردشگری مذهبی را جهت دهی˓هدایت و کنترل می کند˓مطرح کرد و با ایفای نقش هدایتی˓بخش خصوصی و مردم محلی را در انجام این امر که می تواند اوضاع اقتصادی و انگیزه های معنوی آنها را تامین کند یاری رساند.از این رو تعامل با دنیای اسلام و برقراری ارتباط میان فرهنگ ها از این طریق میسر و بسیار قابل توجه است.

کمتر کسی این دشت را برای سفر یک روزه انتخاب میکند. آبشار هفت چشمه یا همان هفت چاه از دیگر مکانهایی است که میتوان با سفر به روستای ارنگه از آن بازدید کرد. البته لازم به ذکر است روستای ارنگه بزرگ چندین روستای دیگر از جمله: گوراب، ابهرک، سیجان، سرزیارت جی. بههمین دلیل به نام ارنگه بزرگ در میان روستاهای جاده چالوس شهرت دارد. از دیگر دیدنیهای این جاده زیبا، روستای «حسنکدر» است که از کرج 72 کیلومتر فاصله دارد. از فرعی رستوران تا روستای هریجان حدود ۵ کیلومتر دیگر باید برانید. خاطرتان باشد که این جاده خاکی، پُر از شیب است و باید در زمان رانندگی احتیاط کنید.

از کرج تا روستای وردیج حدود 39 کیلوکتر مسافت وجود دارد و اگر شما بخواهید به این روستا بروید، تقریبا به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارید تا به مقصد خود برسید (خود را به اتوبان خرازی و سپس به وردیج برسانید.) یکی از بهترین گزینههایی که میتوانید برای سفر یکروزه روی آن برنامهریزی کنید، رفتن به روستای وردیج و روستای واریش است. آبشار نیاگارا، با ارتفاع حدودا ۵۷ متر، یکی از معروف ترین و زیبا ترین جاذبه های توریستی کانادا، واقع بین مرز کشور کانادا و آمریکا می باشد که این زیبایی خیره کننده طبیعت کانادا باعث شده سالیانه گردشگران بسیاری با تماشای آن از سراسر جهان به کانادا سفر نمایند. طاق گرا کرمانشاه یا طاق گرای کرمانشاه به جا مانده از دوره ی باشکوه ساسانیان در ایران زمین می باشد که یک سازه مستطیل شکل در ما بین جاده سرپل ذهاب به کرمانشاه است، دهانه ی این بنا ده متر با ارتفاع هفت می باشد که توجه هر گردشگری را در 48 و گردنه پاطاق به خود جلب می کند، اهمیت و قدمت این بنا باعث شد تا از اولین جاذبه های گردشگری ایران ثبت شده در میراث ملی در دوره پهلوی اول باشد.

انواع گلها، درختان، دریاچه و طبیعت سرسبز این باغ میتواند برای هر گردشگری زیبا سایت jarastour و دیدنی باشد. مرکز اطلاعات سیاحتی آمریکا در سال 2000 اعلام کرد که در یک مقطع 3 ساله بیش از 43 میلیون طبیعت گرد در این کشور وجود دارد و این نشانگر رونق طبیعتگردی اهمیت جایگاه آن در این کشور است به طوری که دستکم 300 هزار نفر در به طور مستقیم و غیرمستقیم از این رشته گردشگری کسب درآمد میکنند. بیشتر از این لحاظ که پایتختنشینها را مستقیم به ساحل دریای مازندران میرساند. این شهر پایتخت نخستین پادشاهی ایران ، مادها بوده و قدیمی ترین آثار باستانی یافت شده در آن به دوران هخامنشیان می رسد. از دیدنی های عجیب دنیا خرچنگ غول پیکری از جنس فایبرگلاس و استیل است که همانند آن در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود. یکی از جاذبه های گردشگری جذاب و خاص شهرستان نور و در فاصله 7 کیلومتری رویان، کاخ تمشیان است. برای دسترسی به این جاذبه باید از جاده جدید نظرآباد کرج به سمت اشتهارد بروید که درست از میانه این کویر میگذرد. برای دسترسی به آشکدههای هیزمی تونل کندوان باید در جاده چالوس از کرج به سمت چالوس، قبل از تونل کندوان توقف کنید.

جاده کلاردشت عباس آباد یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که در آن درختان سرسبز دو طرف جاده را پوشانده و وجود چشمههای پُر آب مانند چشمه سیز گینه در روستای “کلکته” روح و جانی تازه به شما میبخشد. دور تا دور قلعه ۴۲ برج دیدبانی برای نگهبانی و محافظت از ساکنان قلعه وجود دارد. ضمن این دیدنیها، آب و هوای خوب دو روستا را نیز اضافه کنید؛ قرار گرفتن در مسیر باد، کمک میکند تا هوای این منطقه بسیار پاک و سالم باشد. بهار و پاییز با وجود اینکه هوا سرد است، اما رنگارنگ بودن این دو روستا آنها را بسیار زیباتر میکند.

جاذبه های اطراف کرج تعداد بالایی دارند و شما میتوانید برای هر هفته خود یکی از دیدنی های اطراف کرج را انتخاب و از آن دیدن کنید. این بهشت زیبا با آبوهوایی ییلاقی بهترین انتخاب برای سفر در فصل تابستان خواهد بود. طالقان در منطقهای ییلاقی در میان رشته کوه البرز واقع شده و بههمین دلیل دارای آب و هوای کوهستانی و ییلاقی است. این روستا در منطقهای جنگلی و با طبیعتی بکر واقع شده است که در غرب خود جاده هراز را نظاره گر است. از میدان کرج تا این باغ کمتر از نیم ساعت فاصله است و میتوانید از آزادراه کرج-تهران برای دسترسی به آن استفاده کنید؛ توجه کنید که بازه زمانی گفته شده، کاملا به ترافیک بستگی دارد و مقدار آن بهصورت حدودی عنوان شده است. از میدان کرج تا روستای ناتر حدود دو ساعت و نیم بدون ترافیک فاصله است.

از داخل روستا تا جوی آبی که به واسطه آبشار شکل گرفته تنها یک ربع فاصله دارید. این آشکدهها در گذشته، به شکل چادر و خیمه بودند و بهعلت محدودیتهای آن زمان، آش در دیگهایی که روی آتش هیزمی قرار میگرفتند، آماده میشدند. بنای قاجاری این خانه دارای سه ورودی و اتاقهای زیادی است که امروز اتاقها به موزه و کتابخانه تبدیل شدهاند. یکی از دیدنیترین جاذبههای این کویر، تپههای رنگینکمانی آن است که از رنگهای متنوعی تشکیل شدهاند. این شهر زیبا علاوهبر جادهها و دریاچههایی که با درختهای قدیمی و تنومند احاطه شدهاند، روستاهای بسیار زیبایی دارد که برای اقامت بهترین انتخاب خواهند بود.

در این روستا میتوانید خانههای روستایی هم کرایه کنید و بهعنوان اقامتگاه از آنها استفاده کنید. حسنکدر بهعنوان مکانی بکر و دستنخورده یک مقصد خوب برای برنامههای گردشگری در اواخر بهار و تابستان است. بهترین فصل سفر بهار و تابستان خواهد بود و در نظر داشته باشید که برای رسیدن به آبشار باید حدود ۹۰۰ متر مسیر خاکی را پیادهروی کنید که از دامنه کوه و درههای اطراف میگذرد. تالاب سوستان از تالابهای آب شیرین است که در فصول پاییز و زمستان پرآب بوده و در فصل تابستان از آب آن کاسته میشود. کویر اشتهارد که به کویر قارپوزآباد هم شناخته میشود، در جنوب استان البرز واقع شده است و از دیدنی های اطراف کرج محسوب میشود.

برنج در کشور ما گونه های مختلفی دارد که هر کدام در طعم و بو با هم تفاوت هایی دارند. چند سال از عمر انقلاب گذشته و ما چند استراتژی گردشگری رو دنبال کردیم. حالا اگر شما هم دلتان برای یک سفر خوب لک زده است، پیشنهاد ما به شما دیدن طالقان است. اگر به شاندیز رفتید حتما به عنوان سوغات؛ گیلاس تازه و پوستین با خود بیاورید. اگر هم جای مناسبی پیدا نکردید، مسافت بین کرج تا آغشت حدود 25 کیلومتر است که میتوانید در فاصله زمانی 35 دقیقهای خود را به آنجا برسانید. این تپه بر اساس گفتههای مردمان محلی متعلق به دوران زرتشتیان است، بههمین دلیل اگر نگاهی دقیق داشته باشید، با آثاری از قبرها و کندهکاریهای روی سنگها مواجه خواهید شد که مربوط به دوران یاد شده هستند. اگر پنجشنبه به این روستا بروید، مردمانی خواهید دید که ساعتها وقت خود را به حضور در کنار مزار رفتگانشان میگذرانند. بنابراین اگر جوشش زندگی در رگهای طبیعت را دوست دارید، بهار بهترین زمان برای سفر به مازیچال خواهد بود. جاذبههای روستای اخلمد تنها در آبشار و طبیعت حاکم بر روستا خلاصه نمیشوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار