جاذبه های گردشگری خارجی | jarastour

این جزیره به دلیل خاک‌های رنگی خود بهشت زمین‌شناسان نام گرفته است. لحظه رویارویی شما با خاک های رنگارنگ جزیره و آب آبی خلیج همیشه فارس زیبایی وصف‌ناپذیری را به ارمغان می‌آورد. جالب‌ترین چیزی که در نگاه اول توجه شما را جلب خواهد کرد کوهی سرخ‌رنگ است که محلی‌ها خاک آن را گِلَک گذاشته‌اند. طعم غذا‌هایی که در جزیره هرمز خواهید خورد با مزه تمام غذا‌های دنیا متفاوت است. دلیل این تفاوت استفاده از ادویه‌ای به نام سوراغ است که از همین خاک سرخ تهیه شده است.

قشم

فرودگاه امام خمینی ؛ پروازهای بین‌المللی مجله خبری تور و گردشگری از اینجاست. خیلی ممنون که این شهر زیبارو به ما معرفی کردین حتما در مقالات بعدیمون این شهر رو معرفی میکنیم. اگر خواستین برین ما تخفیفات ویژه ای برای بلیط هواپیما قشم و هتل های قشم داریم.

http://cctvlive.ir

برج گالاتا از برج های قرون وسطی میباشد که در زبان لاتین به آن برج مسیح نیز گفته می شود، این برج با قرارگرفتن در قلب شهر استانبول به عنو… کلیسای چورا در استانبول کلیسای چورا که به موزه کاریه نیز معروف است در بین بنا های زیادی که استانبول دارد گم شده است ول… سرد در عالی قاپو قزوین یکی از آثار تاریخی است که از دوران شاه طهماسب به یاد گار مانده است . برای آشنایی با جزایر ایرانی کمتر شناخته شده خلیج فارس، این مقاله را در بلاگ سفرمارکت بخوانید.

  • در شرق نیز دره و رودخانه دره رود، کوه‌های سبلان، چهل‌مند و گردنه صائین این خطه را از استان اردبیل جدا کرده است.
  • جالب است بدانید که برخی از این جاذبه های گردشگری نیز به تازگی کشف شده اند و به همین علت، کاملا مناسب برای بازدید می باشند.
  • مسجد نصیرالملک در نزدیکی آرامگاه شاه‌چراغ در زمان قاجار ساخته شده است.
  • مصالح آن آجر و سنگ می باشد که سنگ های مرمر آن را از تبریز و یزد به شیراز می آوردند.
  • بنای آرامگاه، میان باغ های سلطنتی قرار داشت و از سنگ های عظیم که درازای بعضی از آنها به هفت متر می‌رسد، بنا شده است.

غار کتله‌خور در نزدیکی شهر گرماب، در فاصله ۱۵۵ کیلومتری جنوب زنجان واقع شده است. معبد زیگورات بخشی به جا مانده از یک شهر باستانی چند‌طبقه است. بنا‌هایی در این شهر تاریخی کشف شده‌اند که در گذشته به عنوان ساعت و زمان‌شمار مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. شوشتر شهری کوچک اما تاریخی در شمال استان خوزستان است و ۹۰ کیلومتر از اهواز فاصله دارد.

از دریاچه شگفت‌انگیز مهارلو تا دخمه‌های باستانی زرتشتیان، مکان‌های خارق العاده‌ای در ایران وجود دارند که شما را فرا می‌خوانند. اگر شخصیتی ماجراجو دارید توصیه می‌کنیم قبل از آن که دیر شود به جاهای دیدنی ایران سر بزنید. هر کدام از این مکان‌ها که به شما نزدیکتر هستند را در اولویت قرار دهید.

جاهای دیدنی استان کهکیلویه و بویر احمد

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار