جاذبه های گردشگری خارجی | jarastour

مجله خبری تور و گردشگری را بر اساس نوع و محل اقامت، از نظر كيفى و كمى طبقه بندى مى كند. مانند گردشگران مقيم در هتل ها، مهمانپذيرها، خانه هاى ويلايى يا پانسيون هاى خانگى، كمپينگ و…. چک‌چک در واقع مأمنی برای نیک بانو، دختر یزدگرد ساسانی بوده است. مسیر رسیدن به این زیارتگاه کمی دشوار است پس اگر قصد بازدید از آن را دارید باید بگوییم که راهی نسبتا سخت در پیش دارید.

پارک ونیز کوچک

باغ شاهزاده در تاریخ سی ام تیرماه 1390 به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. شهر کاشان یکی از قدیمی ترین شهرهای استان اصفهان به حساب می آید. صفا و صمیمیت مردمان جنوب، آبی بیکران خلیج فارس و جاذبه های فراوانی که در جنوب کشور وجود دارد مردم کشورمان را راهی شهرهای جنوبی می‌کند.

برج گالاتا استانبول دقیقا ًمشخص نیست که این محوطه در چه زمانی بوجود آمده ولی شواهد موجود نشان می دهد که احتمالاً در دوره ساسانی، خصوصاً در زمان سلطنت شاپور اول بنا شده است. بر روی این نهر، پل بند گرگر ساخته شد، که نه تنها از طغیان آبهای اضافی جلوگیری می کرد، بلکه شهر شوشتر را با شرق آن ( مسجد سلیمان و اهواز) مرتبط می ساخت.بطوری که درگذشته نزدیک این پل بند، دروازه گرگر وجود داشت. درون محوطه آبشارها، حدود 40 آسیاب وجود داشت که این آسیاب ها در بخش شمالی، شرقی و غربی قرار داشتند. پل ورسک در دره ورسک در روستای ورسک، واقع در 45 کیلومتری جنوب شهر زیرآب و 85 کیلومتری شهر قائمشهر در محور فیروزکوه و در مسیر راه آهن شمال قرار دارد. پل ورسک از شاهکارهای مهندسی زمان خویش به حساب می آمده است. این پل در زمان حکومت رضاشاه در ایران توسط آلمانی‌ها به رهبری سرمهندس اتریشی خود یعنی والتر اینگر ساخته شد.

گشتی در ایران بزرگ

توصیه می کنیم بازدید از این سرا را از دست ندهید تا با این اثر گردشگری و تاریخی آشنا شوید. این باغ زیبا، بنایی تاریخی بر جای مانده در این شهر است که دارای معماری خاص و بی نظیری است و با بازدید از آن به شدت توصیه می کنیم. در واقع درست است که سعدیه و حافظیه از مشهور ترین جاذبه های گردشگری شیراز می باشد اما باید اشاره کنیم که این دو اثر تاریخی نیز بسیار زیبا و دیدنی هستند و کمتر کسی از وجود این سازه های تاریخی بی نظیر خبر دارد. از کهن ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران، که محبوبیت بسیار زیادی در بین ایرانیان، و تاریخ دوستان جهان دارد، مجموعه پاسارگاد می باشد. مجموعه پاسارگاد مجموعه ایست از سازه های باستانی بر جای مانده از دوران هخامنشی.

http://cctvlive.irدر کنار آن می توانید با گذراندن یک روز به یادماندنی در جنگل های شمال، از گرمای هوا نیز در امان باشید. طول و عرض جغرافیایی فلات مرتفع ایران به نحوی است که مناطق کویریَ نیمه کویریَ کوهستانی و جلگه های حاصلخیز را در کنار هم دارد که تنوع اقلیمی بالایی را در پی خواهد داشت . از شمال تا جنوب کشور تنوع آب و هوایی، از معتدل و مرطوب تا گرم و خشک گسترده است.

  • بهترین زمان سفر به این دریاچه از اواسط پاییز تا اواسط اردیبهشت است زیرا با شروع بارش‌ها عمق آب دریاچه به ۱ الی ۳ متر می‌رسد.
  • بهترین زمان بازدید از این مکان دیدنی اواخر زمستان و اوایل بهار است.
  • مقبره کوروش بزرگ یکی از مهم ترین قسمت های پاسارگاد است که تقریبا سالم باقی مانده، به جز مقبره ، کاخ بار عام، مقبره کمبوجیه، تل تخت، کاخ بار اختصاصی، کاروانسرای مظفری، هم جزء آثار باستانی موجود در پاسارگاد به شمار می آیند.
  • سازه‌های آبی شوشتر در دوران ساسانیان، جهت بهره‌گیری از نیروی آب به‌عنوان محرک آسیاب‌های صنعتی ساخته شده است.
  • این پارک با داشتن منظره‌ای فوق العاده زیبا با رشته کوه‌های پوشیده از برف و دریاچه لوئیز و پوشش گیاهی در اطراف آن، به یکی از جاذبه‌های گردشگری کانادا تبدیل شده است.
  • از کهن ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران، که محبوبیت بسیار زیادی در بین ایرانیان، و تاریخ دوستان جهان دارد، مجموعه پاسارگاد می باشد.