جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان سلام پرواز | jarastour

طبیعتاً تنگه ها یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشند. در این استان، و در شهر های مختلف آن، تعداد بسیار زیادی از آثار تاریخی و باستانی وجود دارد. برخی از آن ها نسبت به سایر این جاذبه های تاریخی دارای شهرت بیشتری می باشند.

http://cctvlive.irجاذبه های مذهبی یکی از مشکل ترین مباحث دیدگاه توسعه گردشگری هستند. البته لزوماً ساخت انواع تأسیسات برای پذیرایی این گونه از گردشگران باعث به وجود آمدن مشکلات در آنها نمی شود؛ بلکه چگونگی مطرح کردن جاذبه های مذهبی مهم است. ویژگی فیزیکی یا فرهنگی یک مکان خاص که باعث شود گردشگران یا مسافران آن را یک‌بار یا هرچند بار بسته به تعریفی که از نوع سفر دارند، به‌عنوان قسمتی از مقصد سفر خودشان به حساب آورند.

سفر خود را برنامه‌ریزی کنید

این نقاشی خارق العاده از خاندان سلطنتی فلیپ چهارم است که توسط وِلاسکِز در ۱۶۵۶ خلق شد. برای بازدید از کیش، بهتر است از قبل یک راهنمای جامع داشته باشید. درواقع با داشتنراهنمای سفر به کیشمی توانید را آگاهی کامل از تمامی جاذبه های گردشگری این جزیره دیدن کنید و متناسب با سلایق خودتان اقدام به بازدید از جاذبه های گردشگری این جزیره کنید. از دیگر جاهای دیدنی کانادا برای دوستداران طبیعت می‌توان به پارک ملی بنف واقع در بین کوه‌های راکی در آلبرتا کانادا اشاره کرد.

  • مسجد سلیمان یکی از شهرستان های استان خوزستان می باشد که دارای تعداد بسیار زیادی از جاهای دیدنی و خاص می باشد.
  • آبشار شوی دزفول در ایران بی‌نظیر و همچنین بزرگترین آبشار خاورمیانه است.
  • در این بخش از وبسایت الفبای سفر فهرست جامعی از شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری خارجی را که خاطرات خوبی در ذهن شما از سفر به جای می گذارد، جمع آوری شده است و می توانید اطلاعات خوبی در این زمینه بدست آورید.
  • بازدید از دماوند تهران بسیار لذت بخش است و شما می توانید ساعاتی را در بهترین و زیبا ترین منطقه ی گردشگری ایران بگذرانید.

خوشبختانه در سال ۱۳۶۵ گروهی از زبده‌ترین غارنوردان همدانی با بررسی دقیق غار متوجه شدند که قدمت این غار به ۱۲۰ میلیون سال قبل باز‌می‌گردد. این غار بر روی یکی از این کتله‌ها قرار دارد و خورشید از پشت آن طلوع می‌کند، به همین دلیل به آن کتله خورشید یا کتله‌خور می‌گویند. قدمت این زیگورات به ۱۳ قرن قبل از میلاد و تمدن ایلامی‌ها باز‌­می‌گردد. زمانی که کارکنان شرکت نفت ایران و انگلیس در سال ۱۹۳۵ مشغول حفاری برای یافتن چاه نفت بودند، با آجر‌هایی کتیبه‌دار رو‌به‌رو شدند که بعد‌ها باعث کشف چغازنبیل شد. شنا در این دریاچه ممنوع است اما شاید روزی گنجینه‌های تاریخی ایران در این ناحیه کشف شوند. این مجموعه تاریخی کهن دارد و به باور بسیاری از مردم محل تولد زرتشت بوده است.

سقف تیمچه بزرگ قم، مجله خبری تور و گردشگری بلند ترین سقف طاق ضربی در ایران است و از آثار ملی به شمار می‌رود. امکان بازدید از حوزه علمیه قم نیز با هماهنگی مربوطه وجود دارد که یکی از مهم‌ترین حوزه‌های علمیه خاورمیانه محسوب می‌شود. گنبد سلطانیه، بازار زنجان، معبد داش کسن، عمارت دارایی و عمارت ذوالفقاری از مقصدهای گردشگری این استان است. پل میر بهاء الدین و پل سردار از پل‌های تاریخی استان زنجان است. زنجان، جایی است که شما را خوردن غذاهای سنتی خوش طعم و مزه دعوت می‌کند.

پارک ملی بنف (Banff) و کوه های راکی