جاذبه گردشگری چیست؟ کجارو | jarastour

بناهایی که رازهایی را در قلب خود پنهان کرده و مهر سکوت بر لبان خود زده اند. سلام و سپاس از سایت عالی شما که راهنمایی جامع و کاملی را ارایه کردین و در این مجله خبری تور و گردشگری به ما خیلی کمک کرد. وب سایت لحظه آخر با هدف ایجاد بانکی جامع در تمامی زمینه های گردشگری در سال 1391 شروع به کار و پس از حدود 10 سال سرویس دهی به مسافرین با بیش از یک میلیون کاربر عضو یکی از پربازدید ترین استارتاپ های گردشگری می باشد.

بزرگ‌ترین خانه‌های جهان را بشناسید

این استان از لحاظ جغرافیایی در میان رشته کوه های زاگرس قرار دارد و یکی از مهم ترین و خوش آب و هوا ترین بخش های ایران می باشد. باستان شناسان علاقه بسیار زیادی به این استان دارد و علت هم این است که دارای جاذبه ها و آثار تاریخی بسیار زیادی می باشد. در واقع این استان، مرکز سازه های تاریخی در ایران است که از ابتدای پیدایش انسان ها در این کشور، آثاری را در دل خود قرار داده است.

۱- تخت جمشید از برترین مکان های گردشگری ایران

جزایر ناز، از مشهور ترین جاذبه های گردشگری قشم است و توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید. اما یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خاص در این جزیره، دره ستارگان می باشد. دره ستارگان قشم، یکی از خاص ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشد که بازدید از آن شما را شگفت زده می کند. این دره دارای دیواره های بسیار بلند و زیبا می باشد و توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید. اگر به جزیره قشم رفتید، بازدید از ژنو پارک این جزیره را از دست ندهید و خاص ترین جاذبه های گردشگری این جزیره را از نزدیک ببینید. از آن جا که یزد شهری کویری با تابستان های طولانی و گرم است، شاید بهتر باشد سفر به این شهر را به فصل های خنک تر سال موکول کنید.

http://cctvlive.irجاذبه گردشگری طبیعی باید تحت حمایت فرد یا سازمان دولتی باشد. از جمله دیگر امکانات رفاهی که می‌تواند در منطقه وجود داشته باشد، سرویس‌های بهداشتی تمیز و پارکینگ مخصوص گردشگری است. پارکینگی مناسب در نزدیک‌ترین منطقه برای جاذبه وجود داشته باشد. به‌صورت واضح، زمان بازدید و توان گردشگری در منطقه مشخص شده باشد، این کار می‌تواند به‌وسیله بروشورهای منطقه یا به‌عنوان یک زمان تاریکی معرفی شود. توسط سازمان گردشگری منطقه به‌عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته شده باشد. جاذبه‌های گردشگری به پدیده‌هایی گفته می‌شود که با انواع مختلف خود، از مراکز جلب مسافران به‌حساب می‌آیند و پیامدهای فرهنگی و اقتصادی ویژه و قابل‌توجهی را به‌همراه دارند.

معرفی محبوب ترین و مشهور ترین جاذبه های تاریخی در ایران

سقف‌های نفیس، نقاشی‌های دیواری هنرمندانه و حیاط‌هایی پر از درخت انار همان چیزی است که شما در خانه‌های تاریخی و چشم‌نواز این شهر خواهید یافت. محله سلطان امیر­احمد یکی از دیدنی‌ترین مناطق ایران است که قطعا از دیدن آن لذت خواهید برد. دره ستاره‌ها بخشی از ژئوپارک قشم، تنها ژئوپارک خاور میانه است. بهترین زمان بازدید از این مکان دیدنی اواخر زمستان و اوایل بهار است. اگر می‌خواهید اوج هنر ایرانی را تماشا کنید کافی است ساعت ۷ صبح به مسجد بروید. دیدن تصاویر این مسجد هر کسی را وسوسه می کند تا برای دیدن آن به شهر بهارنارنج ایران سفر کند.

  • بیستون با زیبایی چشم‌گیر خود، سنگ‌نوشته‌ها و کتیبه‌های باستانی زیادی دارد که شما را میخکوب خواهند کرد.
  • البته نا گفته نماند که در استان اصفهان جاذبه های تاریخی بسیار بیشتری وجود دارد که از آن ها می توان به مسجد شیخ لطف الله، کلیسای وانک، چهل ستون، سی و سه پل، و بسیار دیگر از آثار تاریخی اشاره کرد.
  • این جزیره نسبت به جزیره قشم کوچکتر می باشد و فاصله آن از بنادر استان هرمزگان نیز کمی بیشتر است.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار