جاذبه ی ویژه گردشگری هر استان

اگر دلتان گرفت می توانید زیر گنبد حافظیه بنشینید شعر های حافظ را بخوانید و فال بگیرید. به صفحه راهنمایان تور خوش آمدید، هدف ما از این صفحه معرفی راهنمایان تور یا تورلیدرها یا تورگایدهای حرفه ای ایرانی در ایران و جهان است، بیوگرافی یا زندگی نامه راهنمای تور ، رزومه کاری و فعالیت ها ، توانمندی های راهنمایان گردشگری ، سوابق اجرایی لیدرها و همه و همه را در این پرتال به شما نمایش می دهیم، چند هزار نفر در ایران تورلیدر داریم که در شهرهای مختلف ایران زندگی می کنند و به دلیل چشم انداز صنعت گردشگری، جوانان علاقه مند زیادی طی سال ها اخیر، دوره راهنمای تور را در موسسات آموزش گردشگری گذرانده اند و کارت راهنمای تور را از وزارت گردشگری پس از طی مراحل قانونی دریافت نموده و وارد چرخه بازار گردشگری کشور شده اند، هر تورلیدری برای اجرای تور می بایست با یک آژانس مسافرتی در ارتباط باشد و فعالیت کند.

بله تورلیدر یعنی همه چیز یک سفر و این تورلیدر است که اگر خوب باشد سفر خوب است و اگر خوب نباشد و شما در بهترین هتل 5 ستاره و بهترین پرواز هم باشید ، سفر خوبی را نخواهید داشت چرا که راهنمای تور با ارتباط کلامی و تغییر تن صدای خویش می تواند تاثیری عمیق در مسافران داشته و همچنین با ارتباط غیر کلامی خود ، یعنی با پوشش مناسب و لبخند و حرکات دست و بدن ، حرف های خود را به مسافران منتقل می کند. مدیر یا مدیر تور آژانس مسافرتی در جستجوی یک راهنمای تور حرفه ای به زبان اسپانیایی است که سنش حداکثر 40 سال باشد و حداقل 10 تور اسپانیایی در ایران برگزار کرده باشد و به دلیل اینکه نوع سفر تاریخی است و در بخشی از سفر به سمت و سوی عشایر می روند ، تورلیدر تخصص تورهای عشایر را هم داشته باشد و در رزومه خود حداقل یک سفر به اسپانیا داشته باشد، ما میخواهیم در این صفحه به راحتی به راهنمای تور مورد نظر دسترسی داشته باشد و بتواند با تورلیدر مورد نظر ارتباط بگیرد.

شما در پرتال راهنمایان تور ایران با اطلاعات زیادی از تورلیدرها آشنا می شوید، زبان اصلی راهنمای گردشگری کدام زبان است و سایر زبان هایی که می تواند صحبت کند و برای مسافران توضیح بدهد کدام است چرا که تنوع زبان های مختلف باعث شده امروزه به دنبال راهنمایی باشیم که به زبان مورد نظر سخن بگوید، تاریخ تولد تور لیدر چه زمانی است و بر این اساس سن تورلیدر چقدر است ؟ از دیگر نکات مهم شرایط تور دوچرخه سواری می توان به درجه سختی هر برنامه اشاره کرد که در صورت نوشته شدن در توضیحات به شما راهنمایی خواهد کرد که چقدر مهارت برای شرکت در این تور لازم است. گردشگري يكي از عوامل تسهيل كننده جهاني شدن محسوب مي شود. وی در ادامه سخنان خود در کارگروه امور زیربنایی به طرح جامع شهر اشاره و عنوان کرد: در آینده و با اضافه شدن مناطق اطراف، یاسوج یک شهر بزرگ ۳۰۰ هزار نفری خواهد شد اما در مراکز تفریحی و گردشگری استان با مشکلات و موانعی مواجه خواهیم بود البته نباید به این بهانه مجوز صادر کنیم و تخلفی را قانونی کنیم. پس اگر به لاهیجان میروید، دیدن این نعمت زیبای خدادادی را از دست ندهید.

برای اینکه بتوانید در خصوص فعالیت و نحوه کسب درآمد از یک اقامتگاه بوم گردی اطلاعات لازم را به دست آورید، باید در مورد آن تحقیقات لازم را کسب کنید خوشبختانه این مهم به راحتی در کشور فراهم است و شما میتوانید برای طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی و گردشگری خود به جزئیات خوبی دسترسی پیدا کنید. چادرهای کمپینگ در طبیعت به طوری ساخته شده اند که ضمن داشتن وزن سبک، قابلیت حملِ راحتی دارند و بسیاری از آنها در کوله پشتی شما به راحتی جا می شوند. برای دیدن جاذبه های گردشگری ایران می توانید با خرید اینترنتی بلیط هواپیما از پروازیاب 24 از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار شوید؛ همچنین برای پیگیری خرید بلیط هواپیما می توانید از منوی مربوط به پیگیری خرید در صفحه اصلی سایت، وضعیت بلیط خود را مشاهده و پیگیری نمایید. اصطلاح درجه سختی برای یک برنامه طبیعت گردی که در توضیحات برخی از برنامه ها نوشته می شود به علت راهنمایی برای خرید آن تور است. اگر چه این شهر از کوالالامپور فاصلهی قابل توجهی را دارد اما اگر با تور مالزی همراه شدید، تورهای این شهر از مبدا کوالالامپور برگزار میشود و شما میتوانید با خرید آنها از تورلیدرها یک روز خود را در این شهر زیبا با ساختمانهای خاص بگذرانید.

امیدوارم که پرتال راهنمایان گردشگری ایران بتواند گامی موثر در معرفی و شناخت راهنمایان خوب گردشگری ایران باشد تا در انتخاب و شناخت تورگردانان و مردم از بهترین تورلیدرها موفق باشیم.شایان ذکر است این پرتال در راستای مسئولیت های علاءالدین تراول در خصوص معرفی تورلیدرهای حرفه ای است و هیچ منافع مادی برای این شرکت ندارد و معرفی همه تورلیدرهای دارای کارت به درخواست راهنما و بدون هیچ هزینه ای انجام می شود تا بتوانیم گوشه ای زحمات شبانه روزی تورلیدرها را جبران کنیم، معرفی راهنمایان تور را از زنده یاد حامد واحدی آغاز می کنیم در روز 6 آذر 1399 تا بگوئیم که پس از سه سال از رفتن یکی از بهترین لیدرهای ایران ، چقدر برای سایت jarastour ما عزیز بود. شهر ساحلی ولور سومین شهر بزرگ در سواحل جنوب غربی آلبانی است که با خط ساحلی بکر و دست نخورده حدود ۳۰ درصد از کل سواحل آلبانی را پوشش می دهد. روستای سفید برگ بهترین مکان برای طبیعتگردی و روستاگردی و تفریح در طبیعت بکر ایران است.

به گزاش ایران آنلاین، احسان افضلزاده نائینی در نشست خبری موسسه خدمات گردشگری پرشین هتل که به تلاش مجموعه نیک رسانه برگزار شد، با بیان اینکه این موسسه از سال 80 تحت عنوان آژانس سریع و سیر خراسان فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون به یکی از مجموعه های خوب خدمات دهی در عرصه گردشگری مطرح است، درباره ظرفیت بالای گردشگری سلامت در کشور تصریح کرد: ایرن و در رأس آن مشهد مقدس با برخورداری از ظرفیت های پزشکی – درمانی مطرح و امکانات بالا می تواند در عرصه گردشگری سلامت سرآمد باشد؛ در این راستا ما گردشگران را از اقصی نقاط دنیا از جمله کشورهایی چون عراق، کویت، سوئد، انگلیس و افغانستان به سفر به ایران ترغیب کردیم و خدمات تور و درمان را به صورت رایگان در اختیارشان قرار دادیم؛ همچنین در دوران نقاهت آنها نیز خدمات پرستاری به طور کامل انجام شد که قطعاً، تداوم ارائه این خدمات باعث رونق گردشگری سلامت خواهد شد. فرهنگی یا طبیعت گردی ، در چه موسسه آموزشی دوره راهنمای تور را گذرانده است ، راهنمای گردشگری چه دوره ها و رشته های گردشگری را تجربه کرده است، تاریخ اجرای اولین تور راهنمای تور چه زمانی بوده و چند سال از آغاز تورلیدری او می گذرد، در چه شهرهایی از ایران و چه کشورهایی از جهان تور اجرا کرده است، مدت روزهایی که تور ورودی یا تور خروجی یا تور داخلی اجرا کرده است ؟

این دسته از افراد به عنوان لیدر دوچرخه سوار شروع به ساخت تور در سایت باچرخ می کنند تا کمی نیز از این طریق کسب در آمد داشته باشند و به دوچرخه سوارانِ شرکت کننده در تور نیز مهارت های لازم را بیاموزند. حالا می بایست انواع تورها را شناسایی کنید ، سفرنامه تورهای جهانگردی چگونه است و روز به روز چه خواهد بود که در صفحه تورهای جهانگردی یک برنامه کامل وجود دارد.با انواع مسیرهای تورهای ایرانگردی در صفحه معرفی تورهای داخلی آشنا می شوید،آیتینری تورهای یک روزه را ببینید در صفحه تورهای یک روزه ، از تورهای طبیعت گردی خارجی چه می دانید ، می توانید در صفحه تورهای طبیعت گردی با انواع تورهای طبیعت آشنا شوید و شاید هم بخواهید انواع آیتینری برگزاری تور در پایتخت ایران را اشراف پیدا کنید. د: توسعه اقتصادی: که بازارهای جذابی برای شرکتهای خارجی ایجاد میکند. خدمات ارائه شده توسط آژانس مسافرتی را بداند تا به مسافران توضیح بدهد و می تواند سرویس های مسافرتی را در صفحه خدمات آژانس مسافرتی ببینید.جاذبه های گردشگری ایران و جهان را بشناسد چرا که مهم ترین مساله برای زمان های تور ، توضیح دادن جاهای دیدنی است که برای این کار می توانید در پرتال جاذبه های گردشگری ایران و جهان در این صفحه همه چیز را ببینید و بعد به تفکیک کشور ، مثلا دیدنی های کشور ایران را ببینید و یا دیدنی های شهر کاشان و یا دیدنی های پاریس ، تور لیدر موفق سعی می کند به همه این موارد اشراف یابد تا در مصاحبه با تورگردان برای انتخاب به عنوان لیدر تور موفق باشد.در خصوص ایرلاین ها و اسامی آن ها ، فرودگاه ها و مسیرهای پروازی می بایست اطلاعات کلی داشت، شاید هم کارتان به سالن های مراسم در تورهای بیزینسی خورد و در صفحه سالن های مراسم ، اطلاعات خوبی از این نوع سالن ها خواهید دید.شناخت از خدمات گردشگری درمانی یا مدیکال توریسم برای همراهی در این نوع تورها را در صفحه مدیکال توریسم ببینید و آشنا شوید.

در سفرهایِ طولانی مدتِ خود نیز از طریق برنامه های بلند مدت، نوشتن سفرنامه، گرفتن اسپانسر و به کار بردن مهارت هایی که در طول زندگی آموخته اند، کسب در آمد می کنند و به هدف خود که جهانگردی است می رسند. اما در عین حال باید بدانید که قلعه رودخان در دل جنگلی انبوه و کوهستانی قرار دارد و زیباییهای طبیعی آن باعث میشوند تا اصلا متوجه طولانی بودن مسیر پیاده روی نشوید. این باغ در خیابان حافظ و کنار رودخانه گوهر رود قرار دارد. این نوع از چادرها را نیز اگر خریداری کنید ضمن آنکه در سفرهای مختلف می توانید از آن استفاده کنید دیگر دغدغه شرکت در هیچ توری را ندارید. در معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی کانادا یک مطلب کوتاه کافی نخواهد بود؛ زیرا کانادا کشوری با وسعت بسیار زیاد و جمعیتی به نسبت کم می باشد. طبیعتا در کشوری تاریخی و به قدمت ترکیه، اکتشافات باستانشناسی چه در شاخهی باستانشناسی زمینی و چه در شاخهی باستانشناسی دریایی یا زیر آب، مهم و مثمرثمر هستند. هرگاه فرد یا افرادی برای استفاده و بهره مندی از خدمات درمانی و پزشکی راهی شهر و یا کشوری دیگر شده تا فرایند درمان خود را در آن مقصد انجام داده و سپس به شهر محل سکونت خود بازگردد، گفته می شود که گردشگری سلامت شکل گرفته است.

دستمزد و حقوق راهنمای تور یکی از مهم ترین موارد برای هر تور لیدری است که با توجه به مهارت و تخصص و توانمندی راهنمای تور تعیین می شود، هر راهنمای تور در صفحه خود ، دستمزد پیشنهادی خود را برای اجرای تورهای داخلی یا تورهای خارجی یا تورهای ورودی مشخص می کند ، از تجربیاتش می نویسد و خاطرات خود را در حین اجرای تورها برای همه بازگو می کند. با توجه به اینکه کم کم به فصل تابستان نزدیک می شویم فرصت خوبی برای بیشتر اقشار جامعه است تا بتوانند با استفاده از فرصت هایی که دارند یعنی همان تعطیلات تابستانی یا های سیزن که وجود دارد به نقاط مختلف ایران با تور داخلی یا کشورهای دیگر با تور خارجی سفر کنند و نهایت لذت را ببرند ، این سفرها بیشتر به صورت خانوادگی یا دوستانه انجام می شود و قطعا افراد زیادی در این فصل ها حداقل یک بار سفر را تجربه می کنند و با توجه به اینکه سفر کردن به هم مقصدی چه داخلی و چه خارجی باید نقاط زیبا و گردشگری ، تاریخی ، تفریحی یا جذاب را بشناسید و از طرفی اگر داخلی سفر می کنید پیدا کردن بلیط رفت یا برگشت مناسب هم کار چندان آسانی نیست چرا که افراد زیادی در ایران سعی می کنند که از تورهای متنوع و جذاب استفاده کنند و ترجیح می دهند که با تور به محل مورد نظر خود مسافرت کنند ؛ از طرفی استفاده از تورهای مسافرتی داخلی یا خارجی باعث کاهش مخارج سفر و برآورد صحیح مالی از هزینه های سفر شما خواهد شد ، در ادامه می خواهیم به تفاوت این دو بپردازیم .

پس از موفقیت در آزمون های داخلی دوره آموزشی راهنمایان تور ، می بایست در آزمون جامع راهنمایان تور که توسط وزارت گردشگری برگزار می شود شرکت و در صورت قبولی در آزمون کتبی وارد آزمون شفاهی و انتخاب نوع زبان اجرای تور می شوید و سپس برای گرفتن کارت تورلیدری خود آماده خواهید شد. راهنمای تور در دوره آموزشی راهنمایان تور با درس های زیر آشنا می شود و می بایست بتواند از این تجربیات در اجرای تور استفاده نماید: شناخت اماکن تاریخی ایران، جغرافیای جهانگردی ایران و نقشه خوانی، معماری ایران و جهان، آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی، آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین ، زبان تخصصی راهنمایان تور، اکو توریسم و طبیعت گردی ، شناخت صنعت گردشگری، فنون و مهارت های تور گردانی، شناخت موزه ها ، شناخت روحیات ملل، بهداشت سفر و کمک های اولیه ، الگوی رفتاری و در نهایت کار و پس از پایان دوره ما از یک راهنمای تور چه می خواهیم ؟ در اینجا قرار است هر تورلیدر یا راهنمای تور در یک صفحه و با آدرس اینترنتی اختصاصی ، صاحب یک صفحه باشد و زندگی نامه، مهارت ها و توانمندی های راهنمای تور به همراه آلبوم عکس و سفرنامه ها به نمایش گذاشته شود تا علاقه مندان به راهنمای تور ، بتوانند به اطلاعات خوبی در این زمینه دست یابند.در صفحه هر راهنمای تور، مخاطبان می توانند در خصوص تورلیدر ثبت نظر کنند ، پاسخ بدهند ، لایک کنند و امتیاز از یک ستاره تا پنج ستاره بدهند.به زودی هم پرتال راهنمایان تور به زبان انگلیسی و اسپانیایی و عربی فعال خواهد شد تا تورگردانان خارجی بتوانند با مطالعه کامل از بیوگرافی یک تور لیدر ، خودشان برای گروه ها ، از بین راهنمایان انتخاب کنند.

ارایه خدمات گردشگری به این نوع توریست ها معمولا از سوی مراکز خاص و ویژه ای انجام می شود. در صورت نیاز داشتن به راهنمای تور نیز می توانید از قسمت تور اختصاصی در سایت باچرخ به راحتی درخواست راهنمای تور داشته باشید. همچنین داشتن روابط عمومی خوب و ایجاد ارتباط نزدیک و توام با احترام با مسافران، داشتن ظاهری آراسته و مسئولیت پذیری بالا، از دیگر خصوصیات اصلی راهنمای تور است. قدرت رهبری راهنمای تور همیشه مثال زدنی است، حفظ محیط زیست و باور احترام به همه فرهنگ ها در روح تورلیدر جاری است، ابتکار و خلاقیت در سرگرم کردن مسافران باعث می شود که سفر خسته کننده نشود و این تورلیدر است که با مهارت های خاص خود می تواند چنین فضایی را برای مسافرانش ترسیم کند.یکی از کلیدی ترین ویژگی های راهنمای تور داشتن اعصابی فولادین است تا بتواند با همه مشکلات تور دست و پنجه نرم کند ، چرا که سفر است و هر لحظه ای داستانی دارد، کنترل استرس برای راهنمای تور خیلی مهم است و همچنین می بایست تا حدودی به اطلاعات پزشکی سفر آشنایی داشته باشد تا مشکلات احتمالی بیماری مسافران را بشناسد و البته که راهنمای تور باید همه را جادو کند و جادویی عمل کند.

فروشندگان در مسیر چادرهایی را برپا کرده بودند و انواع غذاها، میوه ها، گوشت، ماهی، نان و شیرینی جات را به زوار ارائه می دادند. درجه سختی ۵ تا ۷ نیز مخصوص افراد متوسط و از شماره ۵ به پایین نیز مخصوص همه افراد از مبتدی تا حرفه ای می باشد. اگر در تور دوچرخه سواری اقامت شبانه به صورت کمپینگ باشد و از شما خواسته شود تا چادر مسافرتی همراه خود داشته باشید، منظور آن چادرهای سنگین و بزرگ نیست که حتی در صندوق عقب ماشین نیز به زور جا می شود! می توان گفت هدف نهایی و غایت یک دوچرخه سوارِ طبیعت گرد، سایکل توریست شدن می باشد. سفرهای گروهی همیشه از تنها سفر کردن بهتر است، با شرکت در یک تور شما می توانید علاوه بر استفاده از تجربیات افراد دیگر و آشنا شدن با آنها، از همدیگر کمک و راهنمایی گرفته و در شرایط مختلف در کنار هم باشید. نکته مهم : ساخت و ایجاد پرتال راهنمایان تور ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی علاءالدین تراول است و راهنمایان تور ایران به عنوان چهره های مستقل و اثر گذار می باشند و ما به عنوان وظیفه خود این معرفی را انجام می دهیم و دوستان تورلیدر در استخدام ثابت هیچ شرکتی نیستند و آزادانه برای اجرای تور با همه آژانس ها تصمیم می گیرند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار