جاهای دیدنی ایران جاذبه های ۳۱ استان کشور از گیلان تا سیستان | jarastour

اما شاید برایتان مجله خبری تور و گردشگری باشد بدانید که در یکی از بخش های این استان، پدیده ای طبیعی قرار دارد که با بازدید از آن، می توانید در یکی از خنک ترین و خوش آب و هوا ترین بخش های ایران قدم بگذارید. این غار یکی از جاذبه هایی است که در هیچ کجای دنیا، نمی توانید نمونه آن را پیدا کنید. همچنین جالب است بدانید که این پدیده، غاری است که غار نیست! اگر به بازدید از آن بروید، و این پدیده ی طبیعی را از نزدیک ببینید، در می یابید که چرا نام آن غار است اما در واقع غار نیست.

جاهای دیدنی استان آذربایجان شرقی

این استان از لحاظ جغرافیایی در میان رشته کوه های زاگرس قرار دارد و یکی از مهم ترین و خوش آب و هوا ترین بخش های ایران می باشد. باستان شناسان علاقه بسیار زیادی به این استان دارد و علت هم این است که دارای جاذبه ها و آثار تاریخی بسیار زیادی می باشد. در واقع این استان، مرکز سازه های تاریخی در ایران است که از ابتدای پیدایش انسان ها در این کشور، آثاری را در دل خود قرار داده است.

http://cctvlive.ir

دروازه خورشید جزو برترین جاذبه های گردشگری مادرید است که از آن بعنوان قلب مادرید یاد میشود. در گذشته علامتی به شکل خورشید در این مکان وجود داشته که یکی از دلایل نامگذاری ان محسوب میشود. مرکزی برای سنجش مسیرهای حمل و نقل و عبور و مرور نیز شناخته شده است و در میان بازدید از جاذبه های گردشگری مادرید نباید آن را از قلم بیندازید. علاوه بر این باید اشاره کنیم که بازدید از تک تک جاذبه های گردشگری این استان جای خود را دارد و توصیه می کنیم برای بازدید از تک تک این جاذبه های گردشگری به طور جداگانه زمان بگذارید. علت هم این است که این جاذبه های گردشگری به قدری زیبا هستند که حتی جنگل با جنگل در این استان متفاوت است.

  • یکی از وی‍ژگی های آبشار فدامی وجود چهار نوع آب شور و شیرین و سرد و گرم است که در فاصله 20 متری آبشار شیرین با هم مخلوط می شوند و استخر طبیعی زیبایی را پدید می آورند.
  • با مترو و اتوبوس و خودرو شخصی می‌توانید به راحتی عازم این استان شده و از روستاها و شهرستان‌های آن دیدن کنید.
  • اگر قصد داشتید عازم نصف جهان شوید، رزرو بلیط قطار اصفهان از طریق سفرمارکت، سفری ارزان و راحت و امن را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  • اگر تا به حال نام این کلیسا را نشنیده بودید و یا از آن بازدید نکرده بودید، توصیه می کنیم بازدید از آن را در اولویت های خود قرار دهید و اقدام به بازدید از این جاذبه تاریخی خاص و زیبا کنید.
  • که در شمال استان آذربایجان شرقی و مرز بین المللی با جمهوری ارمنستان واقع شده است.

اگر تا به حال از این سازه تاریخی دیدن نکرده اید، توصیه می کنیم سفر به اصفهان را در اولویت های خود قرار دهید تا در کوتاه ترین مدت بتوانید از سازه های تاریخی و زیبا این شهر دیدن کنید. اما همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، استان هرمزگان دارای جزایر بسیار زیادی می باشد. در واقع فاصله ای کمتر از نیم ساعت تا این جزیره وجود دارد و در نتیجه به سادگی می توان از استان هرمزگان به آن دسترسی پیدا کرد.

مورد از زیباترین کویرهای ایران

جاذبه گردشگری طبیعی باید تحت حمایت فرد یا سازمان دولتی باشد. از جمله دیگر امکانات رفاهی که می‌تواند در منطقه وجود داشته باشد، سرویس‌های بهداشتی تمیز و پارکینگ مخصوص گردشگری است. پارکینگی مناسب در نزدیک‌ترین منطقه برای جاذبه وجود داشته باشد. به‌صورت واضح، زمان بازدید و توان گردشگری در منطقه مشخص شده باشد، این کار می‌تواند به‌وسیله بروشورهای منطقه یا به‌عنوان یک زمان تاریکی معرفی شود. توسط سازمان گردشگری منطقه به‌عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته شده باشد. جاذبه‌های گردشگری به پدیده‌هایی گفته می‌شود که با انواع مختلف خود، از مراکز جلب مسافران به‌حساب می‌آیند و پیامدهای فرهنگی و اقتصادی ویژه و قابل‌توجهی را به‌همراه دارند.

بهترین شهر ایران از نظر کسب و کار کجاست؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار