جاهای دیدنی ایران جاذبه های ۳۱ استان کشور از گیلان تا سیستان | jarastour

تا سال ۱۴۰۱ شمسی، ۲۱ اثر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است که ۴ مورد آن، متعلق به استان تاریخی و دیدنی و دوست داشتنی نصف جهان است. میدان نقش جهان، باغ ایرانی چهلستون و باغ فین کاشان، مسجد جامع اصفهان و قنات‌های مزدآباد میمه، وزوان میمه و دوطبقه اردستان، افتخار جهانی نصف جهان است. اما حدود ۷۰۰ سال پیش، زمانی که مغول‌ها به ایران حمله کردند، مردمان منطقه آذربایجان شرقی برای حفظ جان خود به سمت غار‌هایی فرار کردند که اکنون همانند کندوهای عسل در ۱۸ کیلومتری شهر اسکو خودنمایی می‌کنند.

http://cctvlive.ir

در مجله خبری تور و گردشگری باید اشاره کنیم که در این استان، پدیده های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد که سبب شده است تا این استان، از لحاظ جذب توریست، قدرتمند شود و همه روزه، تعداد بسیار زیادی از توریستان و گردشگران را به سمت خود جلب کند. از منطقه هایی که در سال های اخیر به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل شده است، منطقه چابهار در استان سیستان و بلوچستان است. برای آشنایی بیشتر و بهتر با جاذبه های گردشگری چابهار، روی لینک روبرو بزنید. قوم تپه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و دیدنی آذربایجان شرقی میباشد. که در موقعیت جغرافیایی ۵۰ درجه و ۴۸ دقیق شرقی و ۳۵ درجه و ۴۸ دقیقه شمالی در استان آذربایجان شرقی و شمال شرقی شهرستان تبریز واقع شده است. در نزدیکی شهر تبریز که با بافت جغرافیایی منطقه دارای تفاوت چشمگیری میباشد.

مکان های دیدنی ایران در بهار

چهار طاقی خیر آباد، روستای گوشه و بیشه زیبای شاه بهرام، از جمله مناطق توریستی شگفت انگیز کهکیلویه و بویراحمد است که مورد توجه توریستها قرار گرفته است. چون ۱۹ رودخانه کوچک و بزرگ دارد، جای خوبی برای طبیعت‌گردهای ایران است. خانه کرد، قران نگل، موزه سنندج، عمارت خسروآباد، کتیبه تنگی ور، بازار سقز و سنندج و کاروانسری تاجوانچی از جمله جاهای دیدنی کردستان است. پل طبیعت و باغ کتاب تهران، از دیگر مقصدهای جدید و مدرن گردشگری فرهنگی پایتخت است. تهران، ده‌ها گالری دارد که ۷ مورد آن در خانه هنرمندان ایران در خیابان ایرانشهر واقع شده است. مثل موزه جواهرات ملی که در فهرست برترین موزه‌های جواهرات سلطنتی جهان قرار دارد.

  • در این دشت زیبا ومنحصر به فرد دو نوع نادر از گلهای لاله واژگون به نامهای ‘سوسن چلچراغ’ و ‘اشک مریم’ با ارتفاعی بالغ بر 120 سانتی متر می روید.
  • از دیگر اهمیت های این پارک، جاده ای است که از دل آن می گذرد.
  • خانه کرد، قران نگل، موزه سنندج، عمارت خسروآباد، کتیبه تنگی ور، بازار سقز و سنندج و کاروانسری تاجوانچی از جمله جاهای دیدنی کردستان است.
  • علاوه بر این در ادامه این مطلب، جاذبه ها و مکان هایی که کمتر کسی دیده است را معرفی کرده ایم.

اگر مشتاق سفر به کیش هستید، بلیط کیش لحظه آخری سفرمارکت را در نظر داشته باشید که سفری ارزان را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای هر طیف از گردشگران با هر سلیقه و باور و انگیزه‌ای، فرصت های گردشگری در دسترس است. از کاخ نیاوران و کاخ سعدآباد گرفته تا نگین کاخ‌های ایران (کاخ گلستان) در نزدیکی میدان امام‌خمینی. اگر مسافر اصفهان شدید، بازدید از کاخ هشت بهشت، شهر ورزنه، بازار قیصریه، روستای تاریخی و دیدنی ابیانه، روستای سمیرم و خانه‌های تاریخی کاشان را فراموش نکنید. قدم زدن در نیمه دوم سال در ساحلی اسرارآمیز و دیدن طلوع و غروب خورشید در کنار طیف‌های رنگی بی‌نظیر، جزیره هرمز را به یکی از زیباترین جزایر جهان تبدیل کرده است.

دریاچه باتابات | Batabat Lake

امیدواریم در این بخش با اطلاعاتی جامع توانسته باشیم نیازهای مسافران عزیز را برطرف کرده و سفری آسان را تجربه کنند. مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشفان آسیا در شهرستان آمل استان مازندران قرار دارد. استان قزوین، یکی از پایتخت‌های ایران و مرکز خوش‌نویسی کشور با بازار سعدالسلطنه‌اش آوازه جهانی دارد. منطقه گردشگری وتاریخی طارم سفلی در شمال غربی استان قزوین، از جاهای دیدنی این استان است. قلعه سمیران به عنوان کهن‌ترین اثر تاریخی استان، در این منطقه قرار دارد.

جاذبه های گردشگری دبی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار