جاهای دیدنی ایران جاذبه های ۳۱ استان کشور از گیلان تا سیستان | jarastour

آبشارهای شوشتر(سیکاها) شوشتر در موقعیت جغرافیایی E4851 N3202 در استان خوزستان واقع است. سازه‌های آبی شوشتر در دوران ساسانیان، جهت بهره‌گیری از نیروی آب به‌عنوان محرک آسیاب‌های صنعتی ساخته شده است. در این مجموعه بزرگ، ساختمان آسیاب‌ها، آبشارها، کانال‌ها و تونل‌های عظیم هدایت آب و سیکا که محلی جهت استراحت و تفریح است قابل توجه و جالب هستند. غار یخی چما یکی از نادرترین و اعجاب‌انگیزترین غارهای استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود.

  • این بنا به صورت مکعبی است که هر یک از اضلاع آن نزدیک 14 متر است و از سنگ‌های تراشیده شده با ابعاد مختلف و بدون ملات به صورت دو جداره ساخته شده است.
  • از گرانبها ترین آثار تاریخی و از محبوب ترین مکان های گردشگری ایران، می توان تخت جمشید را نام برد.
  • حتی جالب است بدانید که پوشش گیاهی خاص این استان سبب شده تا گونه های بسیار زیادی از حیوانات، در مناطق مختلف جنگل های این استان سکونت کنند و حیات وحش بسیار زیبایی را تشکیل دهند.
  • وجود جنگل های انبوه ارس باران در دامنه البرز، فضایی بسیار زیبا و رویایی به این منطقه از شمال ایران داده است.

دارای بروشور توضیحات در مورد منطقه گردشگری و جاذبه‌های موجود در آن باشد. تمام مجوزهای دولتی را داشته و قوانین دولت در آن منطقه حاکم باشد. علاوه بر این امکانات لازم برای گردشگری از جمله، امکانات بهداشتی، پارکینگ و سایر خدمات از سوی نهادهای دولتی در نظر گرفته شده باشد.

استان هرمزگان و جاذبه های گردشگری آن

درمیان تمام بناهای ساخته شده، مجله خبری تور و گردشگری بی نظیر #بازار وکیل مانند گوهری می درخشید. شروع ساخت این مجموعه بزرگ حدودا از سال ۱۱۳۷ خورشیدی آغاز شد و تا سال ۱۱۵۶ توسعه و تکمیل آن به طول انجامید. این بار می خواهیم به سراغ بناهای تاریخی این شهر برویم که امروز با وجود چشیدن سرد و گرم روزگار در جای جای شهر شکوه و عظمت خود را به رخ بینندگان می کشند.

شهر شکی | Sheki

در واقع در گوشه گوشه این استان، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که بازدید از هر کدام از آن ها بسیار لذت بخش می باشد. یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری این استان تنگه واشی می باشد. هر سال تابستان که فرا می رسد، افراد بسیار زیادی با سفر به این منطقه، ساعاتی را در بهترین و زیباترین جاذبه گردشگری ایران می گذرانند. پیاده روی در این تنگه بسیار لذت بخش است و یک روز کامل زمان می برد. اگر تا به حال از این تنگه دیدن نکرده اید، توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید. در واقع باید اشاره کنیم که تنگه واشی یکی از بهترین و مناسب ترین جاذبه های گردشگری برای مسافرت های تابستانی می باشد.

جاهای دیدنی ایران که حداقل یک بار باید ببینید

مصالح آن آجر و سنگ می باشد که سنگ های مرمر آن را از تبریز و یزد به شیراز می آوردند. اگر از سمت اصفهان وارد شیراز شوید، در مدخل ورودی شهر، طاقی بزرگ وجود دارد که باید ماشین ها از زیر آن عبور کنند. این بنای جالب به دروازه قرآن مشهور است و علت این نام، قرآنی است که در محفظه ی بالای به دستور عضدالوله دیلمی قرار داده شده تا مسافرین و میهمانان شیراز به سلامت گذر کنند. این جزیره در هر فصلی پر است از گردشگرانی که با علاقه بسیار به این جزیره سفر می کنند.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار