جاهای دیدنی گیلان ، معرفی بیش از ۶۰ مکان حیرتآور استان گیلان

گردشگری جنگ، گردشگری فقر، گردشگری زلزله و سیل و گردشگری گورستانها بخشی از این انواع این گردشگری است. که دارد یکی از پر بازدیدترین مناطق مرتفع در سراسر اروپا است. یكی از زیباترین میدان های جهان به طول حدود 512 متر و عرض 160 متر است كه در حوالی آن اطاق هائی در دو طبقه با یك اندازه و شكل احداث شده است. در زمان های قدیم اینجا کوره های ساچمه سازی بوده که دلیل وجود سنگ آهن در رودخانه هایش را توجیه می کند و آن را به یکی از خاص ترین جاهای دیدنی نور تبدیل کرده است. بهترین زمان برای رفت به این دریاچه، از فصل بهار تا اوائل پاییز است.

بسیاری از نقاط به دلیل شرایط مناسب آبوهوایی یا طبیعی مکان مناسبی برای آمادگی بازیکنان ورزشی محسوب میشوند. معمولا پیش از برگزاری یک جام (کاپ) شرایط خاصی هم برای هواداران در نظر گرفته میشود. ایران هم در همه این موارد ظرفیت بسیار جذابی دارد. البته او میدانست که کسب و کارهای زیادی وجود دارند که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک روش پرداختی قبول می کنند اما پیدا کردن آن ها کمی مشکل ساز بود و او میبایست قبل از استفاده از این ارزها تحقیقات زیادی میکرد. تا کنون یازده تالار از ده ها تالار آن کشف شده است. سالانه تالاب استیل پذیرای هزاران پرنده مهاجر و جوجهآوری این پرندگان در این تالاب است. این گردش علاوه بر طبیعتگردی، جنبۀ علمی فراوانی هم دارد و حضور یک راهنمای مسلط میتواند بسیار راهگشا باشد. بحران زیست محیطی نه تنها بر گردشگری تاثیر منفی خواهد گذاشت بلکه حیات بشری ما را هم به خطر خواهد انداخت. باید توجه داشت که تقاضا به شدت تحت تاثیر عرضه قرار می گیرد.در صورتی که جنبه های عرضه هنگام استفاده از تقاضا به درستی مورد استفاده قرار نگیرند، برنامه ریزان به فرض های کاذبی می رسند.معیارهای تقاضای واقعی و غیر کاذب عبارت اند از:تعداد ورود بازدید کنندگان، بازدید کنندگان در شب/روز، مقدار هزینه ی صرف شده در مقصد.

نمود اصلی این تمایزات را میتوان در رسم و رسومات یک ملت، قوم یا قبیله دید. اقدام به جذب گردشگران داخلی و خارجی و ایجاد اشتغال و درآمد زایی نمود. رویش گیاهان دارویی در این روستا در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را به این منطقه میکشاند. چرنوبیل تبدیل به مکانی برای گردشگری شده است. چنانکه خود به مقصد بیماران بسیاری تبدیل شده است که از کشورهای همسایه وارد ایران میشوند. این رود در جهت شمال غربی ـ جنوب شرقی وارد ریگ جن می شود و کوه ملاهادی در حاشیه جنوبی این ریگزار قرار دارد. نام لاس وگاس یا کالیفرنیا یا ماکائو در جنوب شرقی آسیا، همگی یادآور سرزمینهایی است که در آن میزهای قمار همواره پابرجاست.

از طرفی وجود بنیادهای جهانی مالی و تبلیغاتی مانند هالیوود را نباید در پشت پردۀ این صنعت نادیده گرفت. سازمان جهانی گردشگری با توجه به تمامی تعاریف گردشگری که تا قبل از سال ۱۹۹۴ ارائه شده بودند در سال ۱۹۹۵ یک تعریف نهایی منتشر کرد: «مجموعه فعالیتهای فرد یا افرادی که به مکانی غیر از مکان عادی زندگی خود مسافرت و حداقل یک شب و حداکثر یک سال در آنجا اقامت میکنند و هدف از مسافرت آنان نیز گذراندن اوقات فراغت است. نکته قابل تأمل در این است که به ازای هر ۱۰ گردشگر یک فرصت شغلی ایجاد میشود و اگر کمی بیشتر به این صنعت در کشور توجه شود میتوانیم تأثیر زیادی در اقتصاد کشورمان بگذاریم و کشور را از بحران اشتغال و بیکاری خارج کنیم. علاه بر این میتوان به ورزشهای مخصوصی اشاره داشت که تنها در نقاط خاصی قابل انجام است مثل موجسواری که آن هم زیر مجموعۀ گردشگری ورزشی محسوب میشود.

افرادی که مایل به مهاجرت به آلمان هستند و یا گشت و گذار و بررسی شکوه و هنر موجود در این مکان ها هستند، با بهره مندی از دانش زبان آلمانی می توانند آن ها را مورد تحقیق و مطالعه قرار داده و درباره تاریخچه شان اطلاعات سودمندی کسب نمایند. سان فرانسیسکو 4 جاذبه گردشگری در میان این 50 مکان را به خود اختصاص داده است که شامل پل گلدن گیت (شماره 9)، زندان و جزیره آلکاتراز (شماره 20)، بارانداز فیشرمن (شماره 34) و پارک گلدن گیت (شماره 37) هستند. یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر باغ فین کاشان است که محل زندگی امیر کبیر بوده که در حمام فین به قتل رسید. این آمار همچنین حاکی از آن است که جوسازیهای منفی علیه ایران مثمر ثمر واقع نشده است و گردشگرانی که به ایران سفر کرده اند، همگی پیام رسان مهمان نوازی و فضای صمیمانه ی کشور ایران بوده اند؛ به طوری که در دوره ی 3ماهه بعد از ماه مارس 2.030.523 گردشگر خارجی از ایران بازدید کرده اند. زیبایی معماری بکار رفته در این دروازه به قدری زیاد است آدولف هیتلر آن را برای نمادی از حزب نازی استفاده نمود.

یکی از مهمترین جاذبه های هامبورگ بندر آن است. بازدید كنندگان کشور آلمان می توانند به دیدن شهرهای تاریخی، جنگل ها، كوه ها و جاذبه های گردشگری بی نظیر آن بپردازند و از نزدیک با فرهنگ و پیشینه این کشور آشنا شوند. مصرف حشیش در هلند آزادانه صورت میگیرد و قانون خاصی در برخورد با مصرف، خرید و فروش آن وجود ندارد. در بسیاری از مناطق جهان، خرید، فروش و مصرف برخی مواد مخدر پیگردهای قانونی ندارد. این صنعت در ایران با وجود ظرفیتهای بسیار بالا از توسعه لازم برخوردار نیست. اگر دوست دارید که تاج این آبشار را ببینید و از آنجا یک منظره ی طبیعی زیبا را مشاهده کنید، لازم است که با تجهیزات کوهنوری از این آبشار بالا بروید! برای درمان برخی از بیماریها زیرساختهای علمی و سختافزاری خاصی لازم است. سالها پیش بسیاری از بیماریهای سخت در ایران قبل درمان نبود و ایرانیان بسیاری برای درمان به اروپا یا آمریکا سفر میکردند. با تغییر جمعیت و توسعه فناوری روند جدیدی در صنعت گردشگری به وجود آمده است.

در گردشگری سیاه گاهی هدف مهمتری هم دنبال میشود و آن کمک به حادثه دیدگان است. دروازه خورشید جزو برترین جاذبه های گردشگری مادرید است که از آن بعنوان قلب مادرید یاد میشود. جاذبه های گردشگری آلمان هر ساله افراد بسیاری را از سراسر جهان به این کشور روانه می کند. این دروازه مکانیست که جان اف کندی و رونالد ریگان رئیس جمهورهای آمریکا در ان برای افراد برلین سخنرانی کردند. از این بندر به عنوان دروازه آلمان یاد می شود و بزرگترین پایانه برای کشتی های کروز است. جالب است بدانید که این دروازه از طریق یکی از ۱۸ مسیر ورودی، به برلین ختم می شود. قلعه نوشوانشتاین در منطقه باواریای آلمان واقع شده است. پایتخت آلمان برلین است که به عنوان قلب تپنده این کشور، فرهنگ زیبایش را به معرض نمایش می گذارد. این قلعه زیبا یکی از زیباترین قلعه های جهان است که جزو قلعه های سلطنتی اروپا می باشد.

در گردشگری بهداشتی (معالجه، سلامت) معمولاً جریان جابجایی از پیرامون به مرکز است چرا که امکانات ویژۀ پزشکی و بهداشتی را می طلبد که اغلب در کشورهای پیشرفته موجود است. مشهد یکی از قطبهای گردشگری ایران است که سالانه پذیرای بیش از هزاران نفر است. آلودگی شهرهای بزرگ یکی از نتایج بحرانهای زیستمحیطی است. تمامی این آمار و ارقام از گستردگی و عمق حیاتی این صنعت دارد و نیز نشانگر آن است که تنها جانشین درآمد صنعت نفت ˓ درآمد صنعت جهانگردی است . بازاریابان صنعت گردشگری با استفاده از نرم افزار CRM توریسم و گردشگری قادرند عادات مسافرتی مشتریان را بشناسند. راهنمای تور مسافرتی باید حافظه خوبی در به یاد سپاری اطلاعات تاریخی، رویدادها، حقایق، اعداد و ارقام داشته باشد. چیزی که شاید به عنوان یک گردشگر نظرتان را جلب کند، کلیساهای قدیمی و کاخ های بزرگ و زیبایی است که در آلمان وجود دارد. در همین راستا معمولا برای تجار و بازرگانان هتلها و اقامتگاههای بخصوصی طراحی شده است. سازه و متریال اصلی برای ساخت این سد، نوع خاک است!

این روستای زیبا از جاذبه های گردشگری کیش به شمار میرود و یکی از نشانههای قدمت این روستا وجود دیواری در مسجد محمد روستاست که متن “سال ۸۸۱ هجری قمری” روی آن نقش بسته است. قدمت این بندر به قرن نوزدهم باز می گردد و یکی از جاذبه های گردشگری دیگر که در این منطقه واقع شده، پل کالبراند نام دارد که بر روی این بندر وجود دارد. گنجینه های سلطنتی و آثار هنری باستانی در جزیره موزه برلین به نمایش گذاشته می شوند این منطقه یک مکان مناسب برای پیاده روی و پرداختن به اکتشاف ناشناخته ها است. شما می توانید بسیاری از موزه ها، گالری ها و آثار هنری این کشور را از نزدیک مشاهده کنید و اگر در دسته دوستداران طبیعت می باشید، برنامه ریزی برای گردش در مناطق بکر و مناظر طبیعی بی همتایش را از قلم نیندازید. بسیاری از آثار ملی کشورمان نیازمند مراقبت و مرمت هستند. بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی کشور اسپانیا از این طریق به دست میآید. آخرین رویداد مهم ورزشی که در ایران برگزار شد مربوط به المپیک آسیایی ۱۹۷۴ است که مجموعۀ ورزشی آزادی برای همین بازیها ساخته شد. جنبۀ دیگری از گردشگری ورزشی، تورهای تمرینی بازیکنان است.

برای آشنایی بیشتر با تهران سوئیت در این مطلب همراه باشید. از طرفی آشنایی با یک فرهنگ اهمیت بالایی دارد. این نوع گردشگری در دههای ۸۰ و ۹۰ میلادی اهمیت بیشتری داشته است. قدیمی ترین و مهمترین موزه های شهر در این مکان وجود دارند و به همین خاطر است که آن را جزیره موزه برلین نامیده اند. دیوارهای این شهر باستانی به دریای آدریاتیک ختم میشوند و خیابانهای سنگفرش آن انبوهی از رستورانها، کافهها، بوتیکها و موزهها را در خود پنهان کردهاند.دیوارهای سنگی این شهر که به قرن شانزدهم میلادی تعلق دارند، به داشتن کلیساها و ساختمانهای سبک باروک به خود میبالند.

در طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی(گردشگری) تجهیزات مهمی مورد نیاز است که باید به آن توجه ویژهای داشته باشید اصلیترین نکته در این زمینه تهیه یک خانه است، خانهای که برای اقامتگاه بوم گردی خود انتخاب میکنید، باید در مکانی مناسب قرار داشته باشد، البته در هر جای ایران میتوانید اقامتگاه بوم گردی احداث کنید. جای خالی این نوع سرمایهگذاریها در ایران به شدت احساس میشود. اگرچه در طی سالهای گذشته توجه بیشتری به این موضوع شده، ولی گردشگری ایران هنوز هم در مراحل نخستین قرار داشته و جای پیشرفت بیشتری دارد. ایران از لحاظ تنوع محیطهای طبیعی، جزء پنج کشور اول دنیاست و همین مساله موجب میشود که نیاز به توجه به این حوزه بیشتر محسوس باشد. این دریاچه تماشایی با گلهای نیلوفر آبی فراوانش شناخته میشود و منظرهای را پیش رویتان نمایان میکند که پیش از این شبیه به آن را ندیدهاید. در این باغ میتوانید شاهد حضور گلهای فصلی متعدد همانند باغ گل رز، باغ گیاهان دارویی، باغ صخرهای، باغ گیاهان پیازی و غیره باشید.

گردشگری نقش پررنگی در شکوفایی اقتصادی میتواند ایفا کند و از بعد فرهنگی و اجتماعی نیز میتواند بسیار مهم سایت jarastour و مفید باشد. به عنوان یک فرد توریست می توانید با هدف تفریح، به مکان هایی همچون کوه های آلپ، جنگل سیاه و یا دره راین نیز سری بزنید. واژه گردشگری همواره با تفریح و لذت بردن همراه است؛ اما در گردشگری سیاه شما اهداف دیگری دارید. اما اگر بدانید یک اتفاق ورزشی بزرگ در جایی میخواهد برگزار شود، جنبۀ گردشگری آن دارای اهمت میشود. روی صندوقها و درها کتیبههایی دیده میشود که این بقعه را به قرون هفتم تا نهم نسبت میدهند. تورهای پیاده روی زیادی برای بازدید از این شهر وجود دارند و شما می توانید در آن کلیسای باروک متعلق به قرن هفدهم، تالار شهر جدید و رودخانه را مشاهده نمایید. این باغ امروزه به یکی از مشهورترین جذب های آفاق پویی پاریس استحاله شده و گردشگران اضافی برای سرکشی از فضای باصفا باغ و همین طور قصر زیبای آن به این ناحیه از پاریس می آیند. ایران با بیش از ۳۶ هزار اثر ملی ثبت شده در لیست آثار ملی، یکی از مقاصد مهم گردشگران تاریخی – فرهنگی است. به طور کلی شهرت این جاذبه به دلیل قرار گرفتن موزه های متعدد در آن است و علاقه مندان به آثار تاریخی و موزه ها می توانند این منطقه را برای بازدید انتخاب نمایند.