جزئیات بسته تشویقی عید فطر ساترا به رسانه‌ها اعلام شد

سرپرست اداره‎‌‏کل صدور مجوز و امور رسانه‎ ساترا تاکید کرد: این مجمع در تحقق منافع عمومی جامعه در حوزه حاکمیتی و کاربران نقش عمده‌ای خواهد داشت و منشائ خیر وبرکت برای کاربران و البته ساترا خواهد بود. رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با تشکیل این مجمع، هویت و نقشی تاثیرگذار پیدا می‌کنند.

زارعی درباره نقش اصلی مجمع عمومی «رصتا» خاطرنشان کرد: این مجمع از بین هشت عضو هیئت رییسه خود و یا سایر سکوهای دارای مجوز از ساترا، اعضایی دارای رای را برای حضور در  ۱۶ شورای مشورتی ساترا مانند شورای صدور مجوز، تعیین مقررات، حمایت‌های محتوایی و… معین و معرفی می‌کند.

وی افزود: این مجمع به‌نوعی نهاد صنفی تصمیم‌ساز در حوزه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر است و اعضای آن همه ۳۶۷ رسانه‌ای هستند که از ساترا مجوز دارند؛ اما اعضای هیئت رییسه این مجمع متشکل از هشت رسانه دارای مجوز از ساترا خواهد بود که در انتخابات ششم اردیبهشت ماه معین خواهند شد.

وی گفت: تاکنون ۵۷ سکو برای عضویت در هیئت رییسه در این مجمع ثبت‌نام کامل کرده‌اند و هفت رسانه دیگر هم درحال ارسال مدارک هستند. اما با توجه به استقبال و درخواست رسانه‌ها فرصت ثبت‌نام تا پنجشنبه ۳۱ فروردین‌ماه تمدید شده است؛ درنهایت ما روز دوشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه لیست نهایی رسانه‌هایی که به عنوان کاندیدای هیئت رییسه ثبت‌نام کرده‌اند را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حسین زارعی سرپرست اداره‎‌‏کل صدور مجوز و امور رسانه‎ ساترا، درخصوص اولین مجمع عمومی «رصتا» (مجمع رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران) و انتخابات شورای راهبری این مجمع بیان کرد: در طول یک‌سال اخیر همواره این دغدغه وجود داشت که چگونه می‌توان نقش سکوهای دارای مجوز از ساترا را در زمینه‌های مختلف به‌منظور همکاری و تصمیم‌گیری افزایش داد. بهترین راه برای تحقق این هدف تصویب تشکیل «مجمع رصتا» در اولین نمایشگاه «رصتا» در سال گذشته بود.

زارعی درمورد نحوه انتخابات «مجمع عمومی رصتا» عنوان کرد: این انتخابات ششم اردیبهشت از ساعت ۱۴ تا ۱۷ به‌صورت حضوری و برخط در ساترا برگزار می‌شود که البته از ۲۴ ساعت قبل(ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت) به‌واسطه اکانتی که در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم امکان رای‌گیری وجود دارد؛ همچنین رسانه‌های مستقر در تهران امکان حضور فیزیکی برای رویت مستقیم انتخابات را دارند اما همان‌طور که گفتم آراء به‌شکل برخط از همه رسانه‌ها دریافت می‌شود.
 
سرپرست اداره‎‌‏کل صدور مجوز و امور رسانه‎ در ادامه به اهدای بسته‌های محتوایی ساترا به رسانه‌های صوت‌وتصویر فراگیر اشاره کرد و گفت: به‌مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر بسته حمایتی را برای سکوها درنظر گرفته‌ایم که رسانه‌های متقاضی می‌توانند به‌منظور دریافت این بسته‌ محتوایی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۳۴۵۱۹۹ داخلی ۴۴۸ تماس بگیرند.
 
وی گفت: بسته محتوایی عید سعید فطر سال ۱۴۰۲ شامل سریال‌های «دودکش1»، «او یک فرشته بود»، «خانه به دوش»، «مادرانه»، «احضار»، برنامه‌های «ماه عسل(گلچین)»، «کودک شو»، «شوتبال» و «زندگی پس از زندگی» است.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1070910/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%B9%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF