حاضرید چقدر بابت صندل‌های کهنه استیو جابز پول بدهید؟

در پایان ساعت کار نمایشگاه، «الیور ریخرت»، مدیرعامل بیرکنستاک در حالی که یک جفت صندل مدل آریزونای جیر کهنه به پا دارد به همراه فرزندانش در نمایشگاه حاضر می‌شود. او که هیچ توضیحی درباره این که چه کسی مالک جدید صندل‌های استیو جابز شده است نمی‌دهد، می‌گوید: «اگر من بودم حاضر بودم نصف یک دونات بالای این صندل‌ها پول بدهم»، یا به عبارت دیگر، هیچ. او به شوخی می‌گوید: «سایز من ۴۷ است، این‌ها برای من زیادی کوچک هستند!»

صندل‌های جیر فرسوده «استیو جابز» که وی در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی، از آن‌ها استفاده می‌کرد، با قیمت قابل‌توجهی در یک حراجی فروخته شدند.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/819194/%D8%AD%D8%A7%D8%B6%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%88-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF

به گزارش خبرنگاررسانه خبرگزاری آنا، صندل‌های جیر فرسوده «استیو جابز» که جابز در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی، وقتی مشغول توسعه کامپیوتر‌های اَپل در گاراژ خانوادگی اش در لس آلتوس کالیفرنیا بود، همیشه آن‌ها را به پا می‌کرد در یک حراجی در ماه گذشته به مبلغ ۲۱۸ هزار و ۷۵۰ دلار به یک خریدار ناشناس فروخته شدند.

جیمز هریس، یکی از مجری‌های پادکست «Throwing Fits» می‌گوید، «حاضر نیستم پولی بابتشان بپردازم، چون به قدری فرسوده اند که نمی‌شود هویتشان را تایید کرد.» اما «مردخای رابنشتاین»، مشاور مُد، به خوبی ارزش معنوی آن‌ها را درک می‌کند. او می‌گوید: «با پوشیدن این‌ها می‌توانید بگویید که من روح استیو جابزر را می‌پوشم. می‌خواهید روح استیو جابز را لمس کنید؟ این نزدیکترین راه برای این کار است. همین الان آن‌ها را بپوشید. اما با تمام اینها، حاضر نیستم آن‌ها را بخرم.»

هم اکنون این صندل‌ها در یک جعبه پلاستیکی شفاف در معرض دید جماعتی اعم از روزنامه‌نگار‌های حوزه مد و پوشاک  قرار دارند؛ آن هم در یکی از اولین نمایشگاه‌هایی که شرکت بیرکنستاک در ایالات متحده برگزار کرده است. «بیرکنستاک»، تولید کننده این صندلها در سال ۲۰۲۴ دویست و پنجاه ساله خواهد شد و این نمایشگاه مقدمه‌ای است برای برگزاری دویست پنجاهمین سالگرد این برند آلمانی. مدیران این شرکت به هیچ سوالی درباره این که چطور این کفش‌ها سر از این نمایشگاه درآورده اند جواب نمی‌دهند.

یک حراجی عجیب با قیمتی قابل‌توجه؛

در این نمایشگاه، معروف‌ترین محصولات این کمپانی در معرض نمایش قرار داده شده اند. در این میان صندل‌های مدل آریزونای جابز که هر روز آن‌ها را به پا می‌کرد نیز دیده می‌شوند. علیرغم ارزش جدید این صندلها، اما ظاهراً جماعت مد علاقه زیادی به تملک آن‌ها ندارند. ووپی گلدبرگ در پاسخ به سوال خبرنگار‌ها می‌گوید: «من کلی از این‌ها دارم و هر روز یکی از آن‌ها را می‌پوشم، نیازی به این‌ها ندارم.» یورگ کُخ، سردبیر و مدیر مسئول نشریه ۰۳۲c، یک نشریه مُد آلمانی، می‌گوید: «این‌ها ارزشی برای من ندارند. من مجموعه دار نیستم. من کتاب جمع می‌کنم.»

منبع:  خبرگزاری آسوشیتدپرس