حوزه‌های علمیه برای یک هفته تعطیل شد

در بخش دیگری از این پیام آمده است: از روحانیت آگاه و بیدار، اساتید و بزرگان حوزه و به ویژه از طلاب جوان و جهادی انتظار می‌رود که شوری نو دراندازند، طرح های نو در افکنند، سنت سلف صالح را زنده سازند، سیره‌های نیکوی تاریخی را بازسازی نموده و تجربه‌های جهادی دوره‌های سیل و زلزله و کرونا را جانی دوباره بخشند و نشان دهند که روحانیت با انقطاع الی‌الله و توکل بر خدا، از آن مردم، در خدمت مردم و جان‌فدای امنیت، عزت و سربلندی مردم و جوانان عزیز است و در یورش بی امان بیگانگان و شیطان صفتان به عقاید، اخلاق و فرهنگ مردم و در عرصه‌ مقابله با جنگ شناختی و ترکیبی و چند ضلعی پیچیده و نامتقارن بر ضد اسلام، ایران و انقلاب، استوار، شجاع و مدافع و مطالبه‌گر، – هرچند با مظلومیت – خواهد ایستاد.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/821001/%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D8%AF

اعرافی در پیام خود افزوده است:‌ در این میان؛ تقویت سبک زندگی مردمی و ساده زیستی حوزوی، به ویژه در میان مسئولان، مجریان و متولیان امر و تحکیم ارتباط گسترده و عمیق مردمی، برای بازسازی و ارتقای سرمایه‌ اجتماعی و منزلت فرهنگی روحانیت ضرورت دارد.

دربخش دیگری از این پیام آمده‌است: در بازار رنگارنگ اندیشه‌های گوناگون و در برابر طیف متنوع تولیدات فکری و در صحنه‌ی گسترده و متکثر رسانه‌ای و فضای مجازی و در آشفته بازار درآمیختگی محتواهای حق و باطل و نیز در برابر پرسش‌های گوناگون جامعه و نسل جوان و نیز رویارویی جنگ ترکیبی مشهود، باید از همه‌ ابزارهای کهن و نوین و روش‌های مؤثر و قالب‌های گوناگون هنری، ادبی و رسانه‌ای و از همه‌ فضاها و فرصت‌ها بهره برد و توانایی‌ها و تخصص‌های گوناگون را به کار گرفت.

در آستانه ایام فاطمیه؛

اعرافی دراین پیام مسجد ، منبر و خطابه ، شعر ، مدح و روضه حسینی را از فرصت های موجود ذکر کرده و آورده‌است:‌ مساجد به عنوان کانون‌های جوشان و محورهای بنیادین در تعمیق اندیشه‌ دینی و سنت‌های اخلاقی و عبادی، با کارکردهای متنوع و تاریخی، باید بازسازی و تعالی یابد. منبر و خطابه نیز به مثابه روشی کارآمد و موج آفرین در طول تاریخ، با همه‌ جذابیت و تنوع سبک‌های آن نیازمند رویکرد نو و فعال است.

در بخش دیگری ازاین پیام آمده‌است:‌ مدارس را باید مهم شمرد و با همکاری مدیران، معلمان، مربیان، دانش‌آموزان عزیز و نهادهای دانش آموزی و بسیج، آنها را به کانون‌های علم، ادب، اخلاق، آگاهی، بیداری و پیشرفت فزاینده مبدل ساخت.

 در پیام مدیرحوزه‌های علمیه آمده‌است:‌ حوزه‌های علمیه، به مثابه پایگاه تاریخی نشر و گسترش پیام دین و تکیه‌گاه ملت شریف ایران و ملجأ محرومان و نیازمندان و به عنوان مهم‌ترین پشتوانه‌ معرفتی، اعتقادی و اخلاقی جامعه، اکنون رسالتی تاریخی بردوش دارند و با اغتنام فرصت‌های پیش رو، از فاطمیه تا دهه فجر انقلاب اسلامی، تعطیلات سال نو و ماه مبارک رمضان، به عنوان یک فریضه‌ی فوری، پاسخ‌گوی نیازها و درخواست‌های گسترده دینی و فرهنگی اقشار مختلف جامعه خواهند بود.

آیت‌الله اعرافی در پیامی ضمن اعلام تعطیلی یک هفته‌ای حوزه‌های علمیه به مناسبت ایام فاطمیه، توصیه‌هایی را به مبلغان داشت.

بر اساس این گزارش ، درپیام آیت الله علیرضا اعرافی آمده‌است:‌ سالروز شهادت سرور زنان جهان، بانوی طهارت و فضیلت‌ والگوی عفت و هدایت، حضرت صدیقه‌ طاهره فاطمه‌ زهرا (س) را تسلیت و تعزیت می‌گویم و بر اساس مصوبه‌ شورای عالی حوزه‌های علمیه و با هماهنگی مراجع عظام (دامت‌برکاتهم)، به مناسبت فاطمیه‌ دوم تعطیلی حوزه‌های علمیه را به مدت یک هفته اعلام می‌نمایم.

اعرافی دراین پیام با اشاره به ایام تبلیغی فاطمیه و نیز دهه مبارک فجر نکاتی را یادآور شده و با تاکید بر احیای نام و نشان و بازنمایی شخصیت والای حضرت صدیقه طاهره(س) آورده است:‌ اینک از همه‌ فرصت‌ها به ویژه فاطمیه باید بهره ببریم و با ترسیم عقلانی، عاطفی و حماسی سیمای الگوهای فاخر اسلامی و تبیین درست پیام زلال اسلام، راه مستقیم را بنمایانیم و پایه‌های اعتقادی، اخلاقی و معرفتی جامعه و جوانان عزیز را از تزلزل مصون نموده، امت اسلام و ارزش‌های قرآنی در جامعه را استوارتر از همیشه سازیم.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، مدیرحوزه‌های علمیه با صدور پیامی ضمن توصیه‌هایی به مبلغان دینی اعزامی به سراسر کشور درخصوص ضرورت جهاد تبیین درایام فاطمیه از تعطیلی یک هفته‌ای دروس حوزوی خبر داد.