خواندن نماز شب روی موکت غصبی ممنوع!

شهید سیدمحمدرضا فیض متولد ۱۳۴۱ است. وی در تاریخ ۵ فروردین ۶۷ و در جریان عملیات والفجر ۱۰ در شهر حلبچه عراق بر اثر اصابت ترکش به ناحیه قلب به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم به خاک سپرده شد.


منبع: https://ana.press/fa/news/866682/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A8-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%88%DA%A9%D8%AA-%D8%BA%D8%B5%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9

ابوالفضل دهقان یکی از نیروهای پیک گردان حضرت معصومه (س) بود. وی در یکی از خاطرات خود به مراقبت شهید سیدمحمدرضا فیاض اشاره می‌کند. این روایت را در ادامه می‌خوانیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، وقتی پای خاطرات همرزمان و خانواده شهدا می‌نشینیم، روایت می‌کنند از رعایت کردن خیلی از مسائل که شاید ما در روزمره خیلی با آن مواجه می‌شویم. رعایت کردن مسائلی که رزمنده‌ها را لایق رسیدن به شهادت کرد.

قبل از عملیات، درگیر جابه‌جایی و بی‌خوابی بودیم. چادرها را که برپا کردیم، نیمه‌های شب رفتیم و از یکی از واحدها موکتی را برداشتیم و انداختیم داخل چادر خودمان! موکتی که شهید فیاض روی آن نماز نخواند.

با اینکه این موکت برای جبهه بود، اما برای واحد ما نبود، این شهید نخواست روی آن نماز بخواند.

چند روز درگیر جابه جایی و بی‌خوابی بودیم. چادرها را که برپا کردیم نیمه‌های شب با علی منتظری رفتیم از یکی از واحدها که حسینیه‌ای در کنار کانکس‌هایش بود، موکتی را برداشتیم و آوردیم و انداختیم داخل چادر خودمان! وقتی شهید فیاض موکت رو دید پرسید: این موکت رو از کجا آوردید؟! گفتم: سید! بگیر بخواب خیلی خسته‌ایم.

درباره شهید

قبل از عملیات والفجر ۱۰ در زمستان سال ۱۳۶۶ گردان حضرت معصومه (س) از منطقه عملیاتی فاو به پادگان شهید زین الدین در نزدیکی اندیمشک منتقل شد.

ما خوابیدیم و نزدیک اذان صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم شهید فیاض موکت را کنار زده و روی خاک‌ها نماز شب می‌خواند. از شهید فیاض پرسیدم: سید چرا روی خاک‌ها نماز می‌خوانی؟! گفت: به نظرم شما این موکت رو از جایی تک زدید و من هم روی موکت غصبی نمی‌توانم نماز بخوانم.