رادیو صبا نوازندگان خیابانی را معرفی می‌کند/اعلام برنامه‌های جدید


به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو صبا از تغییرات و تحولات جدول پخش شبکه به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول خبر داد و گفت: ماه ربیع الاول ماه شادی و جشن است، با توجه به اینکه در این ماه جشن‌های هفته وحدت را در پیش داریم، تمامی برنامه‌های این شبکه تا ۱۷ ربیع الاول در فضایی شاد راهی آنتن می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از فرایند ارزیابی برنامه‌های فصل گذشته تعدادی از این برنامه‌ها به علت ضعف کیفی از جدول پخش حذف و در ادامه برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف ادبی، اجتماعی، سیاسی، هنر و موسیقی به جدول پخش این شبکه اضافه شد. «سالاد سزار»، «سمینار»، «سکسکه»، «مزغونچی»، «نورهان»، «این مردم نازنین»، «چادر رنگی»، «چنین گفت»، «خانواده مبارک» و «شب‌های ایران» عنوان‌های برنامه‌های جدید این شبکه رادیویی است.

افتخاری در توضیح برنامه‌های جدید بیان کرد: «سالاد سزار» برنامه‌ای است که به شوخی با رسانه‌های غربی می‌پردازد، این برنامه با رویکرد اطلاع رسانی، طنز پوچ و خالی بودن رسانه‌های غربی را به مخاطبان نشان می‌دهد. «چادر رنگی» در قالب روایت و نمایش از زبان کودکان و نوجوانان آن‌ها را با عفاف و حجاب آشنا می‌کند. همچنین برنامه ادبی «چنین گفت» در راستای آشنایی مخاطبان با سرمایه‌های بزرگ ادبی و آثار مشاهیر کشورمان بعد از کتاب گلستان و بوستان در برنامه «شکر سخن» به سراغ شاهنامه می‌رود.

وی افزود: وحید کمالی‌زاده تهیه کننده برنامه طنز «بیمارستان صبا» این بار در برنامه جدید «سکسکه» به بیان آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌پردازد و امیرحسین مدرس بعد از تمام شدن برنامه فرهنگی «به توان هفت» در برنامه‌های جدید «مشتاق دیدار» و «این مردم نازنین» قصه‌گویی می‌کند، «مشتاق دیدار» داستان‌های عامیانه را روایت می‌کند و «این مردم نازنین» برنامه‌ای برای روایت داستان‌های محلی و فولکلور مناطق مختلف کشور است. مهدی استاداحمد تهیه کننده و نویسنده طنزپرداز رادیو صبا در برنامه جدید «سمینار» به موضوع سبک زندگی می‌پردازد و به مخاطبان تلنگری می‌زند که کجا از فرهنگ و سبک زندگی ایرانی خودمان در حال دور شدن هستیم.

مدیر رادیو صبا در ادامه گفت: «مزغونچی» عنوان برنامه موسیقی محوری است که به سراغ موسیقی خیابانی می‌رود و در گفتگو با نوازندگانی که در خیابان‌ها موسیقی اجرا می‌کنند به معرفی این هنرمندان کمترشناخته شده می‌پردازد. این برنامه پنجشنبه‌ها به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی پخش می‌شود.

افتخاری «شب‌های ایران» و «نورهان» را برنامه‌های مشارکتی این شبکه معرفی کرد و درباره آن‌ها توضیح داد: آنتن رادیو صبا هر شب در برنامه «شب‌های ایران» به مدت ۹۰ دقیقه با پخش برنامه‌های تولیدی مراکز رادیویی مختلف کشورمان میزبان آن‌ها می‌شود. «نورهان» نیز برنامه جدیدی است با همکاری دانشکده صدا و سیما، که به پخش تولیدات دانش آموختگان رشته‌های تهیه کنندگی و نویسندگی اختصاص دارد.

مدیر رادیو صبا «خانواده مبارک» را از برنامه‌های جدید این شبکه معرفی و اظهار کرد: «خانواده مبارک» یکی از برنامه‌های نمایشی این شبکه رادیویی است که در قالب نمایش خیمه شب بازی پخش می‌شود.

وی درباره فصل جدید برنامه تعاملی «شما صبا» گفت: این برنامه در فصل جدید هر شب همراه مخاطبان می‌شود و با بخش‌های مختلف مسابقه، پخش آیتم‌های تولیدی مخاطبان و گفتگو، اتفاقات و رویداد‌های یک روز رادیو صبا را مرور خواهدکرد.

رادیو صبا روی موج اف ام ردیف ۱۰۵،۵ مگاهرتز پخش می‌شود.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1097819/%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%B5%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF